А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Кальцію хлорид (Calcium chloride)

міжнародна та хімічна назви: сalcium chloride;

основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина;

склад: 1 мл препарату містить кальцію хлориду 0,1 г; допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Розчини електролітів. Кровозамінники таперфузійні розчини. Код АТС В05Х А07.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат усуває дефіцит іонівкальцію. Іони кальцію беруть участь у передачі нервових імпульсів, скороченнігладкої і скелетної мускулатури, у функціональній діяльності міокарда,згортанні крові; необхідні для формування тканини кісток, функціонування іншихсистем і органів. Концентрація іонів кальцію в крові зменшується при багатьохпатологічних процесах, виражена гіпокальціємія сприяє виникненню тетанії.Кальцію хлорид, крім усунення гіпокальціємії, зменшує проникність судин,виявляє протиалергічну, протизапальну і кровоспинну дію.Фармакокінетика. У крові знаходиться в іонізованомуі зв’язаному стані. Фізіологічна активність властива іонізованому кальцію.Депонується в кістковій тканині. Виводиться з організму з сечею, але переважно– з калом.

Показання для застосування. Недостатність функції паращитоподібних залоз(спазмофілія, тетанія), посилене виділення кальцію з організму (зокрема, притривалій нерухомості), алергічні захворювання (ангіоневротичний набряк,кропив’янка, сінна гарячка, сироваткова хвороба), у тому числі обумовленіліками; для зменшення проникності судинної стінки (променева хвороба, васкулітигеморагічні), при плевритах, пневмоніях, ендометриті, аднекситі; шкірнихзахворюваннях (псоріаз, екземи, свербіж); токсичні ураження печінки,паренхіматозний гепатит, нефрит; еклампсія; пароксизмальна міоплегія(гіперкаліємічна форма). Препарат застосовують при зовнішніх та внутрішніхкровотечах, вводять як антидот при отруєннях щавлевою кислотою та її солями,розчинними солями фтористої кислоти, солями магнію. Призначають також прикомплексному стимулюванні пологової діяльності, комплексному лікуванні (упоєднанні з антиалергічними засобами) алергічних захворювань.

Спосіб застосування та дози. Кальцію хлорид призначають дорослимвнутрішньовенно струминно (дуже повільно) та внутрішньовенно крапельно(повільно). Внутрішньовенне введення крапельно: 5 - 15 мл препарату розбавляютьв 100 - 200 мл натрію хлориду, розчині для ін’єкцій 0,9% або глюкози, розчинідля ін’єкцій 5%; вводять зі швидкістю 6 крапель на хвилину 1 - 3 рази на день.Внутрішньовенне введення струминно: 5 мл препарату вводять протягом 3 - 5 хв.Тривалість курсу обумовлена характером, перебігом захворювання, досягнутимтерапевтичним ефектом.

Побічна дія. Кальцію хлорид при внутрішньовенному введенні можеспричиняти брадикардію, а при швидкому введенні – фібриляцію шлуночків.

Протипоказання. Тромбози та схильність до них, тромбофлебіти,виражений атеросклероз, гіперкальціємія. Дитячий вік.

Передозування. Передозування може спричинити пригнічення серцевоїдіяльності і появу тахікардії.

Особливості застосування. Кальцію хлорид не можна вводити під шкіруабо в м’язи через його виражену подразнювальну та некротизуючу дію.Привнутрішньовенному введенні препарату з’являється звичайна реакція на нього –відчуття жару в порожнині рота, а потім у всьому тілі.У разі потрапляння розчину препарату під шкіру або вм’язи, слід по можливості відсмоктати кальцію хлорид за допомогою шприца і вмісце ін’єкції ввести 10 мл натрію сульфату, розчин для ін’єкцій 25% або 5 - 10мл магнію сульфату, розчин для ін’єкцій 25%. Для усунення резорбтивного впливупризначають димедрол, при гіперкальціємії – ЕДТА.При призначенні препарату в період вагітності талактації необхідно зважити очікувану користь терапії для матері та потенційнийризик для дитини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не поєднується з тетрациклінами. Приодночасному застосуванні зменшує дію блокаторів кальцієвих каналів, з хінідином– можливе уповільнення внутрішньошлуночкової провідності і підвищеннятоксичності хінідину. Під час лікування серцевими глікозидами парентеральнезастосування кальцію хлориду не рекомендується у зв’язку з посиленнямкардіотоксичної дії.

Умови та терміни зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці притемпературі 15 - 25°С. Термін придатності – 5 років
Переглядів: 917 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я