А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Кальцію глюконатстабілізований (Calcium gluconatestabilisate)

міжнародна та хімічна назви: саlcium gluconate; кальцію глюконат;

основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина;

склад: 1 мл розчину для ін’єкцій містить 0,1 г кальцію глюконату;допоміжні речовини: кальцію сахарат, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Препарати кальцію. Код АТС А12А А0З.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Іони кальцію беруть участь упередачі нервових імпульсів, скороченні гладких і скелетних м’язів,функціонуванні міокарда, згортанні крові; вони є необхідними для формуваннякісткової тканини, функціонування інших систем і органів. Концентрація іонівкальцію в крові зменшується при багатьох патологічних процесах, а вираженагіпокальціємія сприяє виникненню тетанії. Кальцію глюконат, крім усуненнягіпокальціємії, зменшує проникність судин, здійснює протиалергічний, протизапальний,кровоспинний вплив. На відміну від кальцію хлориду рідко виявляємісцевоподразнювальну дію, тому може застосовуватися для внутрішньом’язового тапідшкірного введення.Фармакокінетика. Після парентерального введення препарат із током кровірівномірно розподіляється у всіх тканинах і органах. У плазмі крові кальційзнаходиться в іонізованій формі. Проходить через плацентарний бар’єр, потрапляєв грудне молоко. Виводиться з організму в основному нирками.

Показання для застосування. Кальцію глюконат застосовують при недостатнійфункції паращитоподібних залоз, підвищеному виведенні кальцію з організму, якдопоміжний засіб при алергічних захворюваннях, та алергічних ускладненняхмедикаментозної терапії, для зменшення проникності судин при патологічних процесахрізноманітного генезу; при паренхіматозному гепатиті, токсичних ураженняхпечінки, нефриті, еклампсії, гіперкаліємії, гіперкаліємічній форміпароксизмальної міоплегії, при шкірних захворюваннях, як кровоспинний засіб, атакож як антидот при отруєннях солями магнію, щавлевою кислотою або їїрозчинними солями, розчинними солями фтористої кислоти.

Спосіб застосування та дози. Внутрішньовенно і внутрішньом’язоводорослим вводять по 5 – 10 мл 10-% розчину одноразово, залежно від характерузахворювання і стану хворого – щодня, через день або через 2 дні).

Дітямвнутрішньом’язово вводити препарат не рекомендується через можливість розвиткунекрозу. Дітям внутрішньовенно, залежно від віку, 10-% розчин глюконатукальцію вводять у наступних дозах: до 6 місяців – 0,1-1 мл, в 7 – 12 місяців – 1 - 1,5 мл, в 1 – 3 роки –1,5 - 2 мл, в 4 – 6 років – 2 – 2,5 мл, в7 – 14 років – 3 – 5 мл.

Побічна дія. Іноді можуть спостерігатися нудота, блювання, діарея,брадикардія, відчуття жару у ротовій порожнині, а потім по всьому тілу, котрішвидко проходять самостійно.

Протипоказання. Схильність до тромбозів, гіперкальціємія, вираженийатеросклероз, підвищене згортання крові.

Передозування. При передозуванні можливий розвитокгіперкальціємії. У цьому випадку в якості антидоту застосовують кальцитонін,який вводять внутрішньовенне в розрахунку 5 – 10 МО на 1 кг маси тіла на добу(препарат розводять у 500 мл ізотонічного розчину натрію хлориду, вводятькрапельне протягом 6 год за 2 – 4 прийоми).

Особливості застосування. Препарат перед введенням підігрівають дотемператури тіла. Дорослим і дітям розчин вводять повільно, протягом 2 – 3хвилин.При внутрішньовенному введенні можливе відчуття жару у всьому тілі, якешвидко минає.Застосування препарату вагітним та в період годувння груддю непротипоказане в терапевтичних дозах.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Перед наповненням розчином кальціюглюконату на шприці не повинно бути залишків спирту етилового (випадінняглюконату в осад). Не рекомендується призначати разом з іншими препаратамикальцію. Внутрішньовенне введення кальцію глюконату до та після прийомуверапамілу зменшує його гіпотензивну дію, але не впливає на його антиаритмічнийефект. При одночасному застосуванні з хінідіном можливе сповільненнявнутрішньошлуночкової провідності та підвищення токсичності хінідину. Під часлікування серцевими глікозидами парентеральне застосування кальцію глюконату нерекомендується через посиленням кардіотоксичної дії. При одночасномупероральному застосуванні кальцію глюконату та тетрациклінів, дія останніх можезменшуватись у зв’язку зі зменшенням їх всмоктування.

Умови та термін зберігання. Зберігають у захищеному від світла та недоступномудля дітей місці при температурі від 15 °С до 25 °С.Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 693 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я