А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Кальцію глюконат фруктовий (Calcii gluconas fructosus)

міжнародна та хімічнаназви: calciumgluconate; кальцієва сіль глюконової кислоти;

фiзiко-хiмiчнiвластивостi: таблеткибілого кольору, з ароматичним фруктовим запахом, верхня і нижня поверхні якихопуклі. На одну з поверхонь нанесена риска. На поверхні таблеток допускаєтьсямармуровість;

склад: 1 таблетка містить кальцію глюконатумоногідрату 0,5 г;допоміжні речовини: сахароза пресуєма, аспартам, крохмаль картопляний,ароматизатор фруктовий, кислота лимонна, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки для жування.

Фармакотерапевтична група. Препарати кальцію. Код АТС А12А А03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Кальцію глюконат фруктовийяк джерело іонів кальцію належить до засобів, що регулюють метаболічні процеси.Чинить вплив на процеси передачі нервових імпульсів, скорочення скелетних ігладких м’язів, скоротність міокарда, формування кісткової тканини, згортаннякрові, зменшує проникність судин, нормалізує діяльність інших органів і систем.Крім того, справляє антиалергічну та протизапальну дію.Фармакокiнетика.Всмоктується в травному тракті близько 30% іонізованого кальцію.Препарат проникає крізь плацентарний бар’єр, потрапляє в грудне молоко. Післяперорального прийому максимальна концентрація препарату в плазмі кровідосягається через 1,2–1,3 години. Період напіввиведення іонідів кальцію зплазми крові становить 6,8–7,2 години. Виводиться із організму в основному зкалом (80%) і сечею (20%).

Показання для застосування. Гіпокальціємія різного генезу;недостатність паращитовидних залоз, що супроводжується тетанією таспазмофілією; захворювання шкіри (свербіж, екзема, псоріаз); паренхіматознийгепатит і токсичні ураження печінки; нефрит; еклампсія; гіперкаліємічна формапароксизмальної міоплегії. Як засіб, що зменшує проникність судинної стінки,застосовується при геморагічному васкуліті, явищах променевої хвороби,запальних та ексудативних процесах (пневмонія, плеврит, набряк легенів,аднексит, ендометрит).Кальцію глюконат фруктовийпоказаний як десенсибілізувальний засіб при лікуванні алергічних захворювань(сироваткова хвороба, бронхіальна астма, кропив’янка, ангіоневротичний набряк,сінна пропасниця) і лікарської алергії. Препарат застосовують як додатковийгемостатичний засіб у разі легеневих, шлунково-кишкових, носових і матковихкровотеч. Кальцію глюконат фруктовий використовується як антидот при отруєнняхсолями магнію, щавлевою кислотою та розчинами її солей, а також розчинами солейфтористої кислоти.

Спосiб застосування та дози. Приймають перед їдою та ковтають післярозжовування, запиваючи невеликою кількістю води. Дози для дорослих становлять1–3 г (2–6 таблеток) 2–3 рази на добу; для дітей 3–4 років – по 1 г (2таблетки), 5–6 років – по 1–1,5 г (2–3 таблетки), 7–9 років – по 1,5–2,0 г (3–4таблетки), 10–14 років – по 2,0–3,0 г (4–6 таблеток) 2–3 рази на добу.Тривалість курсу лікування – від 10 днів до 1 місяця.

Побiчна дiя. Можливі нудота, блювання, діарея, біль вепігастральній ділянці, брадикардія. Ці явища звичайно минають самостійно. Притривалому застосування кальцію глюконату можливо виникання запорів, іноді вкишечнику утворюються кальцієві камені.

Протипоказання. Гіперкальціємія, тяжка гіперкальціурія,тяжка ниркова недостатність, атеросклероз, схильність до тромбозів. Підвищеначутливість до препарату.

Передозування. Надмірне вживання препаратів кальцію можепризвести до гіперкальціємії з відкладанням солей кальцію в органах і судинах.Симптоми передозування: сонливість, слабкість, анорексія, нудота,блювання, запори, поліурія, дегідратація, можливі порушення серцевого ритму. Якантидот застосовують кальцітонін внутрішньовенно із розрахунку 5,0–10,0 МО на 1кг маси тіла.

Особливості застосування. Пацієнтам з гіперкальціурією, з незначнимипорушеннями функції нирок або із сечокам’яною хворобою в анамнезі препарат слідпризначати з обережністю та регулярно контролювати рівень екскреції кальцію ізсечею. Пацієнтам зі схильністю до утворення конкрементів у сечі рекомендуєтьсязбільшити об’єм рідини, що споживається.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами.Кальцій може зменшувати абсорбцію тетрациклінових антибіотиків і препаратівфтору при їх одночасному прийомі. Одночасне застосування вітаміну D збільшуєвсмоктування кальцію. Пероральне застосування великих доз кальцію можезбільшити аритмогенну дію дигоксину. Сумісне застосування з тіазиднимидіуретиками може призвести до збільшення вмісту кальцію в сироватці крові. Зменшуєдію блокаторів кальцієвих каналів, підвищує токсичність хінідину.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світламісці при температурі не вище 25 оС. Зберігати в недоступному длядітей місці. Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 917 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я