А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Кальцію глюконат (Calcii gluconas)

міжнародна та хімічна назви: Calcium gluconate; кальцієва сіль глюконовоїкислоти;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору з матовим відтінком,плоскою поверхнею, з рискою та фаскою;

склад: 1 таблетка містить кальцію глюконату 0,5 г;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, натрію гідрокарбонат, кальціюстеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Препарати кальцію. Код АТС A12А А03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Кальцію глюконат – кальцієва сільглюконової кислоти, що містить 9% кальцію. Іони кальцію беруть участь упередачі нервових імпульсів, скороченні гладеньких і скелетних м’язів,функціонуванні міокарда, процесах зсідання крові; вони необхідні для формуваннякісткової тканини, нормального функціонування інших систем і органів.Концентрація іонів кальцію в крові знижується при багатьох патологічнихпроцесах; виражена гіпокальціємія сприяє виникненню тетанії. Кальцію глюконат,крім усунення гіпокальціємії, зменшує проникність судин, здійснюєпротиалергічну, протизапальну, гемостатичну дії, а також зменшує ексудацію.Іони кальцію є пластичним матеріалом для кістяка і зубів, беруть участь урізних ферментативних процесах, регулюють швидкість проведення нервовихімпульсів і проникність клітинних мембран. Іони кальцію необхідні для процесунервово-м’язової передачі, для підтримки скорочувальної функції міокарда. Навідміну від кальцію хлориду, кальцію глюконат має слабкіший місцевоподразнювальнийефект.Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо кальцію глюконат часткововсмоктується, головним чином у тонкому кишечнику. Максимальна концентрація вплазмі крові досягається через 1,2–1,3 год. Період напіввиведення іонізованогокальцію з плазми крові становить 6,8–7,2 год. Проникає крізь плацентарнийбар’єр, потрапляє в грудне молоко. Виводиться із організму з сечею та калом.

Показання для застосування. Гіпофункція паращитовидних залоз, посиленевиділення кальцію з організму (зокрема, при тривалій імобілізації), алергічнізахворювання, у тому числі лікарська алергія, для зменшення проникності судинпри патологічних процесах різного генезу, при геморагічному васкуліті,симптомах променевої хвороби, при паренхіматозному гепатиті, токсичних ураженняхпечінки, нефриті, еклампсії, гіперкаліємічній формі пароксизмальної міоплегії,при шкірних захворюваннях, а також як антидот при отруєнні солями магнію,щавелевою кислотою, її розчинними солями, розчинними солями фтористої кислоти.Препарат застосовують як додатковий гемостатичний засіб при легеневих,шлунково-кишкових, носових та маткових кровотечах, а також при запальнихексудативних процесах (пневмонія, плеврит, набряк легень, аднексит,ендометрит).

Спосібзастосування та дози. Кальціюглюконат вживають перед їдою в разовій дозі: дорослим – 1–3 г, дітям до 1 року- по 0,25 – 0,5 г, від 2 до 4 років – по 1 г, дітям від 5 до 6 років – по 1–1,5г, від 7 до 9 років – по 1,5–2 г, від 10 до 14 років – по 2–3 г. Вживаютьтаблетки 2–3 рази на добу. Тривалість лікування визначається лікареміндивідуально (у середньому становить від 10 днів до 1 місяця). Передпроковтуванням таблетки необхідно розжувати або подрібнити.

Побічна дія. Зазвичай препарат добре переноситься, але інодіможуть спостерігатися нудота, блювання, діарея, брадикардія. При триваломузастосуванні можливе виникнення запорів.

Протипоказання. Гіперкальціємія, підвищене зсідання крові(ризик виникнення тромбозів), виражений атеросклероз, тяжка ниркованедостатність, підвищена чутливість до препарату.

Передозування. При надмірному вживанні препаратів кальцію можливийрозвиток гіперкальціємії, з підвищеним відкладанням солей кальцію в органах тасудинах.Симптоми: сонливість, анорексія, гіпотонія, нудота, блювання, запори,поліурія з наступною дегідратацією; можливе порушення серцевого ритму. Якантидот застосовують кальцітонін, який вводять внутрішньовенно із розрахунку5–10 МО на 1 кг маси тіла на добу.

Особливості застосування. Пацієнтам з незначною гіперкальціємією, з незначнимипорушеннями функції нирок або сечокам’яною хворобою в анамнезі слід зобережністю застосовувати препарат, у зазначених випадках варто регулярноконтролювати рівень екскреції кальцію із сечею. Пацієнтам, які схильні доутворення конкрементів у сечі, рекомендується збільшити об’єм споживаноїрідини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному пероральному застосуваннікальцію глюконату і тетрациклінів дія останніх може зменшитись за рахунокзменшення їх всмоктування; знижує ефект аміноглікозидів та дію антибіотиків;знижує антикоагулянтний ефект антагоністів кальцію. При застосуванні зтіазидовими діуретиками зростає рівень кальцію в крові; підвищує токсичністьхінідинів.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому та недоступному для дітей місціпри температурі від +15°С до +25°С. Термін придатності – 8 років
Переглядів: 1596 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я