А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Кальцій –д3 нікомед з апельсиновимсмаком (Calcium –d3 nycomed withorange flavor)

основні фізико-хімічні властивості: круглі, білі, двоопуклі таблетки з світло-жовтими вкрапленнями, з апельсиновим смаком;

склад: 1 таблетка містить кальцію карбонату – 1250 мг ( еквівалентно 500 мгкальцію), колекальциферолу (вітаміну Д3 ) – 200 МО; допоміжні речовини: сорбітол, ізомальт, повідон, магнію стеарат,аспартам, олія апельсинова природна, олія апельсинова (52595 А), моно-тадигліцериди жирних кислот.

Форма випуску. Таблетки жувальні.

Фармакотерапевтична група. Вітаміни в комбінації з мінералами.Код АТС А11JB.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Комбінований препарат , якийрегулює обмін кальцію та фосфору. Знижує резорбцію і збільшує щільністькісткової тканини, поповнює нестачу кальцію і вітаміну Д3 в організмі. Кальційбере участь у формуванні кісткової тканини, мінералізації зубів, згортаннікрові, регулюванні процесів нервової провідності та м’язових скорочень,підтриманні стабільної нервової діяльності, є компонентом системи згортаннякрові.Колекальциферол (вітамін Д3) регулює обмін кальцію та фосфору ворганізмі, посилює всмоктування кальцію у кишечнику.Фармакокінетика. Вітамін Д3 всмоктується у тонкому кишечнику. Кальційвсмоктується у іонізованій формі в проксимальному відділі тонкого кишечнику задопомогою активного Д-вітамінзалежного транспортного механізму.

Показання для застосування. Застосовується як лікувально-профілактичнийзасіб:при дефіциті кальцію та вітаміну Д3 в організмі, у тому числі під часвагітності та годування груддю, а також у дітей в період інтенсивного росту;для профілактики і комплексної терапії остеопорозу (менопаузального,сенільного, стероїдного, ідіопатичного) та його ускладнень (переломи кісток).

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям старше 12 років - по 1таблетці 2 рази на добу (вранці та ввечері). Таблетку треба розжувати або розсмоктати. Дітям після 8 років за призначенням лікаря – по 1 таблетці 1 раз надобу.Тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально.

Побічна дія. З боку шлунково-кишкового тракту : нудота, запор абодіарея, біль у животі, газоутворення.Рідко – гіперкальціємія та гіперкальціурія.

Протипоказання.- Підвищена чутливість до компонентів препарату.

- Гіперкальцієміяяк наслідок гіперпаратиреозу (первинного або вторинного генезу).- Саркоідоз.- Ниркова недостатність.

Передозування. Найсерйознішим наслідком гострого або хронічногопередозування є гіперкальціємія, обумовлена гіперчутливістю до вітамінуД.Токсичний ефект можливий у випадку прийому 200 жувальних таблеток за добу.Симптоми. При передозуванні можуть спостерігатися анорексія, спрага,поліурія,нудота, блювання, гіперкальціємія, гіпекальціурія,гіперкреатинемія. Ознаки гіперкальціємії включають анорексію, нудоту, блювання,запаморочення, слабкість, головний біль, при цьому рівень кальцію у плазмістановить приблизно 2,6 ммоль. Можуть розвинутися непритомність та кома.Полідипсія та поліурія свідчать про можливість ниркового ураження.Лікування. Приймання таблеток необхідно припинити, ввести в організмвелику кількість рідини та дотримуватись дієти з обмеженою кількістю кальцію. Вособливо тяжких випадках може виникнути необхідність у застосуванні петльовихдіуретиків кортикостероїдів та іншої симптоматичної терапії.

Особливості застосування. Таблетки Кальцій –Д3 Нікомед містять аспартам, томуїх не слід приймати при фенілкетонурії. У пацієнтів з легкою та помірноюнирковою недостатністю (виявляється у людей похилого віку) або незначноюгіперкальціурією необхідно здійснювати періодичний контроль за виведеннямкальцію з сечею та за рівнем кальцію у плазмі. Крім того необхідно контролювативиділення кальцію з сечею у пацієнтів , які мають в анамнезі конкременти унирках, з метою виключення гіперкальціурії. Застосовувати з обережністю у хворих, які приймають серцеві глікозиди.Для уникнення передозування необхідно враховувати додаткове надходженнявітаміну Д3 з інших джерел.Періодвагітності і грудного вигодовування.Під час вагітності добова доза не повинна перевищувати 1500 мг кальціюі 600 МО вітаміну Д3.Вітамін Д3 та його метаболіти можуть проникати у грудне молоко.Необхідно враховувати надходження кальцію і вітаміну Д з інших джерел уматері та дитини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Активність вітаміну Д3 може знижуватися при його одночасномузастосуванні з фентоіном або барбітуратами.При одночасному лікуванні серцевими глікозидами необхідно контролюватиЕКГ і клінічний стан, тому що препарати кальцію можуть потенціюватитерапевтичні чи токсичні ефекти серцевих глікозидів. Препарати кальцію і вітаміну Д3 можуть збільшувати всмоктуваністьтетрациклінів із шлунково-кишкового тракту. Тому інтервал часу між прийомомпрепарату тетрациклінового ряду і Кальцію-Д3 Нікомеду повинен бути не менше 3год.Для уникнення зниження всмоктування препаратів бісфосфонатів абофториду натрію рекомендовано приймати Кальцій- Д3 Нікомед не раніше, як 2 годпісля їхнього прийому.Глюкокортикостероїди зменшують всмоктуваність кальцію, тому лікуванняглюкокортикостероїдами може потребувати збільшення дози Кальцію- Д3 Нікомеду.Одночасне лікування препаратами холестираміну або послаблюючимизасобами на основі мінеральної або рослинної олії може знижувати всмоктуваністьвітаміну Д3.При одночасному прийманні діуретиків ті азидного ряду збільшуєтьсяризик виникнення гіперкальціємії, оскільки вони збільшують канальцевуреабсорбцію кальцію. Фуросемід та інші петльові діуретики, навпаки, збільшуютьвиведення кальцію нирками.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці прикімнатній температурі (15 – 250 С).Термін придатності - 3 роки
Переглядів: 928 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я