А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Кальцій фруктовий (Calcium fruіt)

міжнародна та хімічна назви: calcium gluconate; кальцієва сіль глюконовоїкислоти;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору,двоопуклими поверхнями, з рискою. Допускаються вкраплення та мармуровість;

склад: 1 таблетка містить кальцію глюконату 0,5 г;допоміжні речовини: глюкоза, крохмаль картопляний, кальцію стеарат,кислота винна, аспартам, ароматизатор (апельсин).

Форма випуску. Таблетки для жування.

Фармакотерапевтична група. Мінеральні добавки. Препарати кальцію. Кальціюглюконат. Код АТС А12А А03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Йони кальцію беруть участь у передачі нервовихімпульсів, скороченні гладких та поперечносмугастих м’язів, функціонуваннісерцевого м’яза, згортання крові; вони необхідні для формування кістковоїтканини, функціонування інших систем та органів. Кальцію глюконат зменшуєпроникність судин, запобігає розвитку запальних реакцій, підвищує стійкістьорганізму до інфекцій, чинить протиалергічну та кровоспинну дію. Фармакокінетика. Приблизно 25% від прийнятої дози кальцію всмоктується ізшлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація у плазмі кровідосягаєтьсячерез 1,2 - 1,3 год. Період напіввиведення з плазми крові – 6,8 - 7,2 год.Виведення з організму здійснюється переважно з калом (80%), а також із сечею(20%).Препарат рівномірно розподіляється по всіх органах і тканинах. У кровікальцій знаходиться у вільному (іонізованому) та зв’язаному стані. Фізіологічнуактивність має іонізований кальцій. Його депо є кісткова тканина. Препаратпроникає через плацентарний бар’єр, потрапляє у грудне молоко.

Показання для застосування. Гіпокальціємія різного генезу,гіпопаратиреоз, що супроводжується спазмофілією та тетанією, паренхіматознийгепатит, токсичне ураження печінки, нефрит, еклампсія, гіперкаліємічна формапароксизмальної міоплегії, запальні та ексудативні процеси, шкірні захворювання(екзема, псоріаз). Як додатковий десенсибілізуючий засіб при алергічнихзахворюваннях, у тому числі лікарській алергії. Як додатковий гемостатичнийзасіб при легеневих, шлунково-кишкових, носових, маткових кровотечах. Якантидот при отруєннях солями магнію, щавлевою кислотою, солями фтористоїкислоти.

Спосіб застосування та дози. Внутрішньо, перед їдою. Таблетки перед тим,як проковтнути розжовують. Дози для дорослих: 1 - 3 г (2 - 6 таблеток) 2 - 3 разина добу; від 2 до 4 років – по 1 г (2 таблетки), від 5 до 6 років – по 1 - 1,5г (2 - 3 таблетки), від 7 до 9 років – 1,5 - 2 г (3 - 4 таблетки), від 10 до 14років – по 2 - 3 г (4 - 6 таблеток) 2 - 3 рази на добу. Тривалість курсулікування визначається переносимістю препарату і досягненнямфармакотерапевтичного ефекту.

Побічна дія. Препарат зазвичай добре переноситься. В окремихвипадках можливі нудота, блювання, діарея, запор, брадикардія. При триваломузастосуванні іноді розвиваються обструктивні процеси у кишечнику, зумовленіутворенням кальцієвих каменів.

Протипоказання. Схильність до тромбозів, гіперкальціємія, вираженагіперкальціурія, тяжка ниркова недостатність, виражений атеросклероз, підвищеначутливість до препарату.

Передозування. При передозуванні можливий розвиток гіперкальціємії

.При цьому можуть спостерігатися анорексія, слабкість, м’язова гіпотонія,нудота, блювання, запор, поліурія з наступною дегідратацією, можливе порушеннясерцевого ритму. В якості антидота застосовують кальцитонін, який вводятьвнутрішньовенно з розрахунку 5 - 10 МО на 1 кг маси тіла на добу.

Особливості застосування. З обережністю застосовують у пацієнтів із незначноюкальціурією, з неяскраво вираженими порушеннями функції нирок або зсечокам’яною хворобою в анамнезі; у зазначених випадках слід регулярноконтролювати рівень екскреції кальцію із сечею. Пацієнтам із сечокам’яноюхворобою рекомендується збільшувати об’єм споживаної рідини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Кальцій може посилювати всмоктуваннятетрацикліну та препаратів заліза, тому кальцію глюконат слід приймати за 3 годдо або після прийому вищезазначених препаратів. Кальцію глюконат несумісний злінкозамінами (кліндаміцином, лінкоміцином).Сумісне застосування з тіазидовими діуретиками може призвести дозбільшення вмісту кальцію у плазмі крові. Препарати кальцію підвищують токсичність хінідину.Кальцію глюконат усуває пригнічення нервово-м’язової передачі післязастосування антибіотиків, аміноглікозидів.

Умови і термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі від +15 оС до +25оС.Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 741 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я