А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Кальциум -д (Calcium-d)

основні фізико-хімічні властивості: суспензія рожевого кольору з фруктовимзапахом та смаком;

склад: 5 мл сиропу містять кальцію карбонату 625 мг (еквівалентноелементарному кальцію 250 мг), холекальциферолу 125 МО (еквівалентно вітаміну D3266,5 МО); допоміжні речовини: натрію кармелоза, сорбітол рідкий, натріюметилгідроксибензоат, натрію пропілгідроксибензоат, натрію цитрат, кислотилимонної моногідрат, динатрію едетат, кремнію діоксид колоїдний безводний,натрію сахарин, барвник еритрозин супра, есенція полунична S-3397, водаочищена. Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані вітамінні препарати.Вітаміни вкомбінації з мінералами. Код АТС A11J B.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка.Комбінований препарат, який регулює обмін кальцію та фосфору. Поповнюєнестачу кальцію та вітаміну D3 в організмі. Кальційє найпоширенішим мінералом в організмі людини. Доля харчового кальцію, щовсмоктується, залежить від потреб організму, але звичайно вона становить 20 -30%. Кількість кальцію, необхідна дорослій людині, становить майже 600 мг надобу. Кальцій бере участь у формуванні кісткової тканини, мінералізації зубів,регулюванні процесів нервової провідності та м’язових скорочень, підтриманністабільної нервової діяльності. Холекальциферол(вітамін D3) – один з найважливіших активних метаболітів вітаміну D, що регулюєобмін кальцію та фосфору в організмі. Він посилює всмоктування кальцію унирках, регулює мінеральний обмін в організмі, що необхідно для нормальногодозрівання кісткової тканини, її метаболізму і фізіологічної функції.Фармакокінетика.Не досліджувалася.

Показаннядля застосування. Дляпрофілактики остеопорозу та остеомаляції, та як додаток до різних видівспецифічного лікування остеопорозу. Препарат рекомендований у всіх випадках,коли спостерігається погане засвоєння, знижена абсорбція або збільшена потребаорганізму в кальції і вітаміні D3, при зниженні вмісту кальцію та/або засвоєннівітаміну D3, що особливо важливо для дітей, підлітків і молодих людей в періодінтенсивного зростання, вегетаріанців, людей, які вживають мало молочнихпродуктів, жінок у період менопаузи, людей похилого віку, людей, які не буваютьна сонці протягом тривалого часу (наприклад, хронічні хворі, що не виходять збудинку), і для жінок під час вагітності та лактації.

Спосібзастосування та дози. Як профілактичний засіб приймаєтьсявсередину безпосередньо перед прийомом їжі або під час їди. Упаковка міститьмірну ложечку з діленнями, одне ділення відповідає 2,5 мл.Для профілактики остеопорозу та остеомаляціїдорослим та дітям старше 12 років, а також вагітним та матерям, що годуютьгруддю – по 15 мл в день. Грудним доношеним дітям з 1 до 6 місяців по5-7,5 мл 2 рази на день, попередньо розбавити молоком або кип’яченою водою.Недоношеним та дітям з низькою масою тіла 30-40 мл на добу, розподілені на 2-4прийоми. Дітям старше 6 місяців по 15 мл на добурозподілені на 2-3 прийоми. В умовах підвищеної інсоляції дозу зменшуютьвдвічі.

Побічнадія. Препаратзвичайно добре переноситься. Іноді можуть виникати нудота, блювання, запор,діарея.

Протипоказання. Гіперчутливість до будь-якого інгредієнта препарату,первинна або вторинна гіперкальціємія, виражена гіперкальціурія або сечокам’янахвороба, декальцінуючі пухлини, такі як мієлома, кісткові метастази, саркоїдоз.Препарат також протипоказаний при гіпопаратиреоїдизмі і нирковій недостатності.Остеопороз, зумовлений іммобілізацією.

Передозування.Симптоми:нудота, блювання, анорексія, головний біль, запаморочення, слабкість. Уразі передозування необхідно прийняти велику кількість рідини і дотримуватисьдієти з обмеженою кількістю кальцію.

Особливостізастосування. Вагітністьта лактація. Потреба в кальції та вітаміні D3 підвищується у період вагітностіта лактації. Застосування сиропу Кальциум-Д показано у період вагітності тагодування груддю, але їх не можна приймати одночасно з препаратами заліза.Потрібно також враховувати додаткове надходження кальцію та вітаміну D3 з іншихджерел. Кальцій проникає в грудне молоко, але його вміст збільшується не настільки,щоб негативно вплинути на дитину. У пацієнтів з м’якою та помірною нирковоюнедостатністю (виявляється у людей похилого віку) або незначноюгіперкальціурією необхідно проводити періодичний контроль за виведенням кальціюз сечею та за рівнем кальцію у плазмі. Крім цього необхідно проводити контрольза виділенням кальцію з сечею у пацієнтів, які мають в анамнезі конкременти унирках, з метою виключення гіперкальціурії.

Взаємодіяз іншими лікарськими засобами.Кальциум-Д може знижувати всмоктування препаратів заліза та тетрациклінів.Одночасне застосування з дигіталісними глікозидами може підсилювати діюдигіталісу. Одночасне застосування з хінолонами може знижувати всмоктуваннякальцію. Тому препарат слід приймати за 3 год до або після прийому вищевказанихпрепаратів. У пацієнтів, які приймають діуретики тіазидного ряду у рідкихвипадках можлива гіперкальціємія.

Умовита термін зберігання. Зберігатиу сухому, захищеному від світла місці, недоступному для дітей, при температуріне вище 25°С. Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1191 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я