А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Калію оротат (Kalіі orotas)

хімічна назва: калієва сіль урацил-4-карбонової (оротової)кислоти;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору;

склад: 1 таблетка містить калію оротату 0,5 г;допоміжні речовини: цукор молочний, крохмаль картопляний, желатинхарчовий, кислота стеаринова.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтическая група. Нестероїдні анаболічні засоби. АТС А14В.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Анаболічний засіб. Здійснює загальний стимулюючийвплив на обмінні процеси. Бере участь у білковому, вуглеводному, ліпідномуобмінах.Оротовая кислота - один з попередників піримідинових сполук (урацил,тімін, цитозин) у процесі синтезу білків. Участь оротової кислоти увуглеводному обміні полягає в її впливу на обмін галактози. Як сполуку занаболічним типом дії, оротову кислоту та її солі застосовують для нормалізаціїпорушеного білкового обміну і як стимулятор процесів метаболізму.Препарат сприяє посиленню діурезу.

Фармакокінетика. Препарат абсорбується в травному тракті неповністю, всмоктується близько 10 % вжитої дози. У печінці перетворюється воротидин-5-фосфат. Більше 30 %, дози що всмокталась, виводиться із сечею у виглядірізних метаболітів.

Показання

для застосування. Калію оротат застосовують у комплекснійтерапії в сполученні з іншими лікарськими засобами (вітамінами, кардіотонічнимипрепаратами та ін.); при захворюваннях печінки, що викликані гострими іхронічними інтоксикаціями (за винятком цирозів печінки з асцитом); придистрофії та інфаркті міокарда, аліментарній і аліментарно-інфекційнійдистрофії у дітей, при анеміях, у період реконвалесценції, при хронічнійсерцевій недостатності, при аритміях (особливо мерехтливій аритмії таекстрасистолії) і інших станах, що вимагають стимулювання анаболічних процесів,у тому числі при підвищених фізичних навантаженнях.

Спосіб застосування та дози. Калію оротат призначають внутрішньо за 1годину до їди або через 4 години після їди. Дорослим призначають по 0,5-1,5 г(1 – 3 таблетки) на день (добову дозу приймають у 2-3 прийоми по 0,25-0,5 г). Вокремих випадках, залежно від ефективності препарату, добову дозу для дорослихзбільшують до 3 г.Дітям при аліментарній і аліментарно-інфекційній дистрофії, анеміях, уперіод реконвалесценції призначають Калію оротат у добовій дозі 10-20 мг(0,01-0,02 г) на кг маси тіла. Зазначену дозу приймають у 2-3 прийоми. Звичайно курс лікування складає 3-5 тижнів. При необхідності курслікування повторюють після місячної перерви.

Побічна дія. Таблетки Калію оротату звичайно добре переносяться.В окремих випадках спостерігаються алергічні явища, диспепсія, які швидкопроходять при відміні препарату. При необхідності у випадках виникнення побічнихявищ призначають антигістамінні засоби.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, цирози печінки засцитом.

Передозування. При застосуванні у високих дозах на тлі дієти знизьким вмістом білка можливий розвиток дистрофії печінки, що потребує відмінипрепарату.

Особливості застосування. Перспективною для застосування в кардіологічнійпрактиці єкомбінація оротової кислоти і магнію.Калію оротат не можна використовувати як препарат, що містить калій,для калій замістної терапії.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ефективність калію оротату підвищується приспільному введенні фолієвої кислоти і ціанокобаламіну. Калію оротат поліпшуєпереносимість серцевих глікозидів.

Умови та термін зберігання. Зберігають при кімнатній температурі не вище 250С,у недоступному для дітей місці. Термін придатності - 4 роки
Переглядів: 1851 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я