А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Калію і магнію аспарагінат (Kalii et magnesiiasparaginatum)

основні фізіко-хімічні властивості: прозора безбарвна або злегка жовтуватарідина;

склад: D,L-аспарагінова кислота - 15,160г, калію гідроксид - 3,283 г, магнію оксид - 1,116 г. Електроліти: K+- 58,51 ммоль/л; Mg2+ - 27,7 ммоль/л; осмолярність - 310 мосмоль/л;рН 6,0-7,4.допоміжні речовини: D-сорбіт, водадля ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Мінеральні домішки. Магнію аспартат, комбінації. Код АТС А12С С55.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Фармакологічний засіб, що поповнює дефіцитмагнію і калію. Препарат усуває електролітний дисбаланс в організмі, поліпшуєобмін речовин в міокарді і коронарний кровообіг, має протиаритмічнівластивості, дещо пригнічує атріовентрикулярну провідність, а також знижуєпідвищену чутливість до серцевих глікозидів і зменшує прояви їх токсичності.Іони Mg2+ активують Na+-K+-АТФазу, у зв’язку зчим знижується внутрішньоклітинна концентрація іонів Na+ і зростаєнадходження іонів K+ до клітини. При зниженні концентрації іонів Na+всередині клітини відбувається гальмування обміну іонів Na+ на іониCa2+ у гладких м’язах судин, що призводить до їхньої релаксації.Іони K+ стимулюють синтез АТФ, глікогену, білків, ацетилхоліну.Аспарагінат є переносником іонів K+ і Mg2+ і сприяєїхньому надходженню у внутрішньоклітинний простір. Надходячи до клітин,аспарагінат також включається в процеси метаболізму, сприяє синтезу амінокислот,аміноцукрів, нуклеотидів, азотвмісних ліпідів, коригує порушення енергетичногообміну ішемізованого міокарда, що призводить до підвищення виживаностікардіоміоцитів.Фармакокінетика. При інфузійному введенні препарат із крові надходитьвсередину кардіоміоцитів і гладком’язових клітин судин у формі іонів K+,Mg2+ та аспарагінату і включається в клітинний метаболізм.

Показання до застосування. Стани, що супроводжуються гіпокаліємією(передозування серцевих глікозидів, діуретиків). У комплексному лікуваннінейроциркуляторної дистонії, стенокардії та аритмії, зумовленої електролітнимипорушеннями, шлуночкової екстрасистолії, що супроводжується гіпокаліємією.

Спосіб застосування та дози. По 1-2 інфузії на добу по 200-300 мл.Швидкість введення - 20-25 крапель на хвилину. За добу до хірургічноговтручання та впродовж тижня після операції добова доза становить 300 мл.

Побічна дія. Нудота, блювання, діарея, запаморочення, порушеннявнутрішньошлуночкової провідності. При підвищеній швидкості введення можутьспостерігатися симптоми гіперкаліємії і гіпермагніємії (почервоніння обличчя,спрага, зниження артеріального тиску, гіпорефлексія).

Протипоказання. Тяжкі порушення функції нирок, гіперкаліємія,гіпермагніємія, атріовентрикулярна блокада, тяжка міастенія, непереносимістьфруктози, дефіцит фруктозо-1,6-дифосфатази, підвищена чутливість до сорбіту,отруєння метиловим спиртом.

Передозування. Симптоми гіперкаліємії і гіпермагніємії: біль у животі, металевийприсмак у роті, м’язова слабкість, парестезії, м’язова скутість, наелектрокардіограмі реєструються підвищення амплітуди зубця Т, зниженняамплітуди зубця Р, розширення комплексу QRS. Лікування: парентеральне введення препаратів кальцію, симптоматичнатерапія, що спрямована на підтримання життєво важливих функцій.

Особливості застосування. У період вагітності і лактації препарат застосовуютьсуворо за життєвими показаннями. При атріовентрикулярній блокаді, що супроводжується іншими порушеннямиритму серця, препарат не призначають.При тривалому застосуванні препарату необхідно контролювати рівенькалію і магнію в крові.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат поліпшує переносимість серцевихглікозидів, що дає змогу за необхідності одночасно вводити строфантин абопрепарати наперстянки. Калійзберігаючі діуретики та інгібітори АПФ підвищуютьризик гіперкаліємії (необхідний контроль рівня калію в крові).

Умови та термін зберігання. У захищеному від світла місці, притемпературі від +15оС до + 25оС. Зберігати у недоступномудля дітей місці. Термін придатності - 2 роки
Переглядів: 791 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я