А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Каліпоз пролонгатум (Kalipozprolongatum)

міжнародна та хімічна назва: Potassium chloride,калію хлорид.

основні фізико-хімічні властивості: таблетки рожевого кольору з білоюсерцевиною, двоопуклої форми, з гладкою поверхнею без вкраплень;

склад:1 таблетка містить калію хлориду 750 мг (еквівалент391 мг калію);допоміжні речовин: лактози моногідрат, амоніометакрилат сополімер (тип В), тальк, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат;титану діоксид, кошинель Е-124, макрогол 6000.

Форма випуску. Таблетки з подовженим вивільненням.

Фармакотерапевтична група. Препарати калію. Код АТС А12B A01.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Калій – найважливішийвнутрішньоклітинний катіон, який бере участь у численних фізіологічнихпроцесах; він забезпечує нормальне скорочення м’язів, передачу нервовихімпульсів та метаболізм вуглеводів. Катіон калію є життєво важливим длянормального функціонування організму людини.Фармакокінетика. Калію хлорид швидко абсорбуєтьсяпісля внутрішнього застосування, приблизно 90% калію, що поставляється з їжею.Калій головним чином виводиться нирками, він секретується дистальнимиканальцям, де заміщується іонами натрію або водню. Виведення натрію нирками наможе бути обмежене навіть у випадку, коли концентрація його іонів в організмізменшується. Незначна кількість калію виводиться з фекаліями та потом.Калію хлорид в таблетках “Каліпоз пролонгатум”знаходиться в середовищі, нерозчинному в шлунково-кишковому тракті. Активна речовинапоступово вивільнюється з середовища по мірі просування таблетки вшлунково-кишковому тракті. В результаті цього не створюються високіконцентрації калію хлориду, які могли б сприяти утворенню виразок у кишечнику.Основа таблетки часто зберігає свою форму після проходження по кишечнику і можевиділятися з калом; це є нормальним явищем і не вказує на недостатністьтерапевтичного ефекту.Максимальна концентрація препарату становить 5,25мекв і спостерігається через 5 годин. Період напіввиведення становить 4,75 ±2,16 години. Таблетки “Каліпоз пролонгатум” характеризуються високим рівнембіодоступності у порівнянні з іншими таблетованими формами хлориду калію.

Показання для застосування.Профілактика та лікування гіпокаліємії, яка єнаслідком:лікування діуретиками або кортикостероїдами;тривалогої діареї та блювання;деяких хвороб нирок.Гіпокаліємія може також виникнути як супутнєзахворювання при наступних зворобах:вторинному гіперальдостеронізмі;діабеті.

Спосіб застосування та дози.Препарати, що містять калій, слід приймати під часабо після їжі та запивати достатньою кількістю води.Таблетки “Каліпоз пролонгатум” ковтають цілими. Цезабезпечує однорідне та поступове вивільнення препарату з основи таблетки, якавиводиться з калом.Звичайно застосовуються наступні дози для дорослих:Незначна гіпокаліємія (наприклад, дієта, бідна накалій або при лікуванні діуретиками): 1 – 2 таблетки на добу;Тяжка гіпокаліємія (залежно від ступеня дефіцитукалію): 2 – 6 таблеток на добу.

Побічна дія.Можуть виникати шлунково-кишкові розлади (нудота,блювання, відчуття печіння у шлунку та стравоході, біль у животі, метеоризм,запор, діарея), шкірні висипання.

Протипоказання.Гіперчутливість до компонентів препарату та іншихдобавок, що містять калій, гіперкаліємія, розлади метаболізму (ацидоз придіабетичній комі), гіповолемія з гіпонатріємією, шлунково-кишкова кровотеча,захворювання стравоходу, виразкова хвороба, гостра або хронічна ниркованедостатність, запор, недостатність кори надниркових залоз, одночаснезастосовування калійзберігаючих діуретиків, структурні або функціональніпорушення, що впливають на проходження препарату через шлунково-кишковий тракт.

Передозування.Гіперкаліємія може бути викликана масивнимпередозуванням або одночасним застосуванням калійзберігаючих діуретиків чиінгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту. Вираженість симптомів залежитьвід концентрації калію в сироватці.У легких випадках можуть спостерігатися слабкістьм’язів та парестезії, тоді як у більш тяжких випадках можливий розвитоксерцевої аритмії, головним чином у вигляді атріовентрикулярної блокади. Придуже тяжкому передозуванні калію може настати зупинка серця.Якщо спостерігаються симптоми передозування,препарат слід відмінити, обстежити пацієнта і при необхідності призначитисимптоматичне лікування.

Особливості застосування.Одночасне призначення препаратів, що взаємодіють зпрепаратом “Каліпоз пролонгатум”, потребує періодичного контролю концентраціїкалію.У разі появи сильного болю в животі, блювання“кавовою гущею” або потемніння випорожнень слід відмінити.Одночасне парентеральне застосування іонів кальціюможе спричиняти аритмію.Вагітність та лактаціяВагітність не є абсолютним протипоказанням длязастосування Каліпозу. Була проведена недостатня кількість контрольованихклінічних досліджень по вивченню ризику застосування препаратів калію нарозвиток плоду на тваринах та серед людей.Препарат слід застосовувати при вагітності лише увипадках, коли, на думку лікаря, очікувана перевага для матері перевищуєможливий ризик для плоду.Препарат слід застосовувати при годуванні груддюлише у випадках, коли, на думку лікаря, очікувана перевага для матері перевищуєможливий ризик для дитини.Вплив на здатність керувати автомобілемта іншими механізмамиПрепарат не впливає на здатність керувати автотранспортом або іншимимеханізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Збільшення концентрації калію в сироватці можевиникати у випадку одночасного застосування Каліпозу з калійзберігаючимидіуретиками, інгібіторами ангіотензинперетворюючого ферменту, ангібіторамиангіотензин ІІ рецеторів, індометацином, глюкокортикоїдами, гепарином, іншимипрепаратами з групи серцевих глікозидів, що містять калій табета-адренолітиками. Дієта, багата на натрію хлорид, збільшує виведення калію.

Умови та термін зберігання.Зберігати в сухому недоступному для дітей місці притемпературі нижче 25°С. Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1255 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я