А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Калій-нормін (Kalium-normin)

міжнародна та хімічна назва :potassium chloride;

основні фізико-хімічні властивості :ледь випуклі округлі таблетки білого кольору з мармуроподібниммалюнком, без запаху, гіркуватого смаку.

склад : 1 таблетка містит: калію хлориду 1 г;допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний,полівінілбутирал, спирт цетиловий, магнію стеарат, тальк.

Форма випуску. Таблетки пролонгованої дії.

Фармакотерапевтична група. Мінеральна речовина.Препарати калію. Код АТС А12В А01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Калій є внутрішньоклітинниміоном, який поряд з натрієм забезпечує ізотонічність клітин, поповнює дефіциткалію, активує деякі цитоплазматичні ферменти; регулює синтез білка, транспортамінокислот, електрофізіологічних процесів (автоматизм, збудливість, провідністьу міокарді), бере участь у проведенні нервового імпульсу, регулює м’язовузбудливість, зменшує кардіотоксичний ефект серцевих глікозидів, не пригнічуєпозитивну іонотропну дію, уповільнює частоту серцевих скорочень, сприяєпідвищенню вмісту ацетилхоліну, має помірну діуретичну дію.Фармакокінетика. Препарат швидковсмоктується в тонкому кишечнику травного тракту, однак калій вивільнюєтьсяпоступово із таблетки ретард і не має подразнюючої дії. В органахрозподіляється рівномірно, переважно внутрішньоклітинно, екскретує з сечею.

Показання для застосування. Профілактика та лікуваннягіпокаліємії різного генезу, у тому числі тієї, що викликана різними станами(блюванням, діареєю, гіперальдостеронізмом, поліурією, при хронічній нирковійнедостатності), гіпокаліємії, зумовленої лікарською терапією (прийомсалуретиків, глюкокортикоїдів, серцевих глікозидів); при передозуванні серцевихглікозидів.

Спосіб застосування та дози. Дозу встановлюютьіндивідуально на підставі вмісту калію в крові та захворювання. Необхідність упоповненні калію виникає, коли його добова втрата в організмі перевищує 200мкМоль. Для попередження втрати призначають 1 - 2 таблетки (1 - 2 г на добу зрозрахунку на калію хлорид), при суттєвій нестачі 3 - 6 таблеток, максимальнадоза - 6 таблеток на добу. Таблетки застосовують під час або після їди звеликою кількістю рідини без розжовування. За один прийом вживають не більше 2таблеток.Досвіду призначення препарату дітям немає.

Побічна дія. Гіперкаліємія (особливо при зниженні функції нирок),іноді блювання, пронос, метеоризм, відчуття дискомфорту в животі. У поодинокихвипадках поява виразок на слизовій оболонці шлунка або кишечнику, кровотеча,перфорація та непрохідність кишечнику, парестезії, зниження артеріальноготиску.

Протипоказання. Гіперкаліємія різного генезу, гостра ниркованедостатність (з оліго- або анурією), ретенційна уремічна стадія при хронічнійнирковій недостатності, системний ацидоз, при діабетичному ацидозі, гострадегідратація, значні опіки, кишкова непрохідність, атріо-вентрикулярна блокада,захворювання травного тракту, прийом калій-зберігаючих сечогінних препаратів,вагітність, лактація.

Передозування. Симптоми: м’язовий гіпотонус, парестезії кінцівок,порушення серцевої діяльності (зміни провідності, аритмії, зупинка серця).Лікування: симптоматичне.

Особливості застосування. З обережністю призначають пацієнтам з порушенняматріо-вентрикулярної провідності. При застосуванні препарату у високих дозах (4- 6 г на добу) необхідний регулярний контроль за концентрацією калію в крові таперіодичний – за електрокардіограмою, а також кислотно-лужною рівновагою крові,особливо у випадку серцевого та ниркового захворювання. Необхідно лікуватитакож нестачу магнію, яка може супроводжувати нестачу калію.При рентгенологічному дослідженні живота слід попередити лікаря проприйом таблетки Калій-норміну, тому що останній дає тінь на знімку в перші 8годин, після прийому.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Рекомендується обережно призначати разом з:інгібіторами АПФ, калій-зберігаючими сечогінними (небезпека гіперкаліємії),бета-блокаторами (можливість атріо-вентрикулярної блокади), гепарином(посилення кровотечі), нестероїдними протизапальними препаратами (посиленняпобічної дії на травний тракт).

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухомумісці при температурі 15 - 25єС.Термінзберігання3 роки.Використовувати не пізніше дати, вказаної на упаковці
Переглядів: 888 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я