А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Календулинастойка (Tincturacalendulae)

міжнародна назва: Calendula officinalis;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина жовтувато-бурого кольору, зіслабким специфічним запахом;

склад: настойка з квітків та квіткових кошиків календули (1:10);допоміжні речовини: спирт етиловий 70 %.

Форма випуску. Настойка.

Фармакотерапевтична група. Препарати, що сприяють загоюванню ран. Код АТС D03А Х09.

Фармакологічні властивості. У квітках календули лікарської (нагідок) містятьсякаротиноїди, вуглеводи парафінового ряду, смоли, сапоніни, тритерпеновіглікозиди, органічні кислоти, дубильні речовини. Препарати календули маютьпротизапальну, бактерицидну, спазмолітичну та жовчогінну дію.

Показання для застосування. Настойку календули застосовують місцево якантисептичний засіб при інфікованих (гнійних) ранах, порізах, опіках шкіри, призапальних захворюваннях порожнини рота, ясен (стоматитах, гінгівітах,пародонтиті), глотки, мигдаликів (тонзиліт, фарингіт, ангіна), а такожвнутрішньо як жовчогінний засіб при дискінезіях жовчовивідних шляхів,холангітах, холециститах.

Спосіб застосування та дози. Внутрішньо настойку календули рекомендуютьвживати за 15 - 30 хвилин до їжі, розводячи у невеликій кількості теплоїперевареної води. Дорослим призначають по 10 - 20 крапель настойки 3 - 4 рази на день,дітям віком понад 12 років - із розрахунку 1 крапля настойки на 1 рік життя.Тривалість курсулікування визначають індивідуально для кожного пацієнта з урахуваннямхарактеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільностідосягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату. Середнятривалість лікування становить 1 місяць.Для полоскання порожнини рота 1 чайну ложку настойки календули слідрозвести у склянці теплої перевареної води. У разі пародонтиту, гінгівітутурунди, просочені цим розчином, вводять у патологічні кишені. Спосібзастосування препарату для місцевих аплікацій залежить від характеру ураженняшкіри та слизових оболонок.

Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості допрепарату можливий розвиток алергічних реакцій (гіперемія, висипи, свербіж танабрякання шкіри).

Протипоказання. Препарат протипоказаний при індивідуальнійнепереносимості біологічно активних речовин, що містяться в лікарськійрослинній сировині.Оскільки до складу препарату входить етиловий спирт, настойку календуливнутрішньо не слід призначати дітям віком до 12 років і жінкам у періодивагітності та годування груддю.

Передозування. Повідомлень щодо передозування препарату ненадходило.

Особливості застосування.Вплив препарату на здатність керуватитранспортними засобами та працювати з потенційно небезпечними механічнимипристроями.У періодлікування настойкою календули (для внутрішнього застосування) пацієнту слідутримуватися від керування транспортними засобами та від виконання іншоїроботи, яка потребує швидких психічних і рухових реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія препарату з іншими лікарськимизасобами не відома.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, захищеному відсвітла місці, при температурі від +8°С до +15 °С. Термін придатності – 2 роки. Не можна застосовувати препарат післязакінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці
Переглядів: 811 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я