А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Зелоксимфорте (Zeloximforte)

міжнародна та хімічна назви: meloxicam;4-гідрокси-2-метил-N-(5-метил-1,3-тіазол-2-іл)-2Н-1,2-бензотіазин-3-карбоксамід1,1-діоксид;

основні фізико-хімічні властивості: кругла таблетка світло-жовтого кольору, знасічкою на одному боці, з обох боків від насічки вигравіювано “1N”;

склад: 1 таблетка містить мелоксикаму 15 мг;допоміжні речовини: натрію цитрату дигідрат, лактози моногідрат,целюлоза мікрокристалічна, повідон, кремнію діоксид колоїдний безводний,кросповідон, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальніта протиревматичні засоби. Код АТС М01А С06.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Мелоксикамналежить до групи енолової кислоти нестероїдних протизапальних засобів. Маєвиражену протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію. Механізм діїзумовлений здатністю інгібувати синтез простагландинів – медіаторів запалення –за рахунок селективного інгібування ЦОГ-2 відносно ЦОГ-1. Терапевтичний ефектмелоксикаму зумовлений інгібуванням синтезу ЦОГ-2, тоді як інгібування ЦОГ-1призводить до токсичної дії на шлунково-кишковий тракт і нирки. При застосуваннімелоксикаму в рекомендованих дозах небажані реакції з боку шлунково-кишковоготракту (перфорація, утворення виразок, кровотеча) вникають набагато рідше, ніжпри застосуванні класичних нестероїдних протизапальних засобів.Фармакокінетика.Мелоксикам має високийступінь абсорбції після перорального застосування (89%). Застосування препаратупід час їжі не має суттєвого впливу на показники “концентрація-час”. Рівноважнаконцентрація препарату досягається в межах 3-5 днів. Тривале застосування мелоксикаму(більше 1 року) не призводить до підвищення концентрації в плазмі крові упорівнянні з рівнем на початку лікування. Мелоксикам більш ніж на 99%зв’язується з білками крові . Після застосування доз 7,5 мг або 15 мгконцентрації препарату в плазмі крові є пропорційними дозі: в середньому0,4 – 1,0мкг/мл для дози 7,5 мг та 0,8 – 2,0мкг/мл для дози 15 мг (Cmin та Cmax при рівноважній концентрації). Мелоксикамшвидко проникає в синовіальну рідину та досягає майже 50% від концентрації вплазмі.Мелоксикам значною мірою метаболізується. Менш ніж5% добової дози виводиться з фекаліями у незмінному стані. В сечі виявляютьсялише сліди мелоксикаму у незмінному стані. Основним шляхом метаболізаціїмелоксикаму є окислення метилової групи, приєднаної до тіазолілового кільця.Половина речовини виводиться з сечею, а інша половина – з фекаліями. Середнійперіод напіввиведення мелоксикаму дорівнює 20 годинам. Печінкова та ниркованедостатність не має суттєвого впливу на фармакокінетику мелоксикаму.Плазмовий кліренс в середньому становить 8 мл/хв. Кліренс знижується восіб похилого віку. Об’єм розподілу мелоксикаму низький, у середньому 11 л.Міжіндивідуальні розбіжності становлять 30 – 40%.

Показання для застосування. Cимптоматичне лікуванняревматоїдного артриту.Симптоматичне лікування больовогосиндрому при остеоартриті (артрозі, дегенеративних захворюваннях суглобів).

Спосіб застосування та дози. Ревматоїдний артрит: дорослим призначають 15 мг (1 таблетка) на добу.При необхідності дозу можна знизити до 7,5 мг на добу.Остеоартрит:дорослим призначають7,5 мг на добу(половина таблетки). При необхідності дозу можна збільшити до 15 мг на добу.Пацієнтам з підвищеним ризиком побічних реакцій лікування слід починатиз дози 7,5 мг (половина таблетки) на добу.У пацієнтів, з тяжкою нирковою недостатністю та у тих, що перебуваютьна діалізі, доза не повинна перевищувати 7,5 мг (половина таблетки) на добу.Рекомендована загальна добова доза препарату становить 15 мг (1таблетка).Добову дозу препарату приймають під час їжі, запиваючи водою або іншоюрідиною.

Побічна дія. Побічні реакції після застосування препаратуЗелоксим Форте виникають рідко.

Шлунково-кишкові: диспепсія, нудота, блювання, біль у животі, запор,метеоризм, діарея (> 1%), транзиторні відхилення показників печінковоїфункції, таких як рівень трансамінази або білірубіну в сироватці крові,езофагіт, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, слабка або тяжкашлунково-кишкова кровотеча (0,1-1%), коліки (< 0,1%).

Гематологічні: анемія (> 1%), зміни у формулі крові, включаючилейкоцитарну формулу, лейкопенія та тромбоцитопенія.

Шкірні прояви: свербіж, висипи (> 1%), стоматит, кропив’янка(0,1- l%), фотосенсибілізація (< 0,1%).

Дихальні шляхи: існують повідомлення про виникнення нападів астми вокремих пацієнтів з алергією на ацетилсаліцилову кислоту, Зелоксим Форте абоінші нестероїдні протизапальні засоби (< 0,1%).

Центральна нервова система: запаморочення, головний біль (>1%), дзвіну вухах та сонливість (0,1 – l%).

Серцево-судинна система: набряк (> 1%), підвищення кров’яноготиску, прискорене серцебиття, припливи крові (0,1 – l%).

Сечостатева система: можливі порушення показників функції нирок(підвищення рівня креатиніну або сечовини в сироватці крові).

Протипоказання. Зелоксим Форте не слід застосовувати особам зпідвищеною чутливістю до мелоксикаму або до будь-якої з допоміжних речовинпрепарату. Існує можливість перехресної чутливості з ацетилсаліциловою кислотоюта іншими нестероїдними протизапальними засобами. Зелоксим Форте не слід застосовувати для лікуванняпацієнтів, у яких з’являлися ознаки астми, носових поліпів, ангіоневротичногонабряку або кропив’янки після застосування ацетилсаліцилової кислоти або іншихнестероїдних протизапальних засобів.Протипоказаннями до застосування препарату також є:- активна форма пептичної виразки шлунка тадванадцятипалої кишки;- тяжка печінкова недостатність;- тяжка ниркова недостатність, що не підлягаєдіалізу;- дитячий вік до 15 років;- період вагітності та годування груддю.

Передозування. Оскільки специфічний антидот невідомий, у випадкупередозування рекомендовані стандартні превентивні заходи, такі як підтримуючийдогляд та промивання шлунка. Клінічні дослідження продемонстрували прискореннявиведення препарату колестираміном.

Особливості застосування. Зелоксим Форте, як і інші нестероїдні протизапальнізасоби, з обережністю призначають пацієнтам з захворюваннями верхніх ділянокшлунково-кишкового тракту в анамнезі та пацієнтам, які застосовують антикоагулянти.Лікування препаратом слід припинити при виникненніпептичної виразки або шлунково-кишкової кровотечі. Нестероїдні протизапальнізасоби можуть спричинити зниження кількості простагландинів, які відіграютькомпенсаторну роль в підтриманні ниркової перфузії. Застосування нестероїднихпротизапальних засобів пацієнтами зі зниженим нирковим кровотоком та об’ємомкрові можуть спричинити декомпенсацію латентної ниркової недостатності.Припинення терапії нестероїдними протизапальними засобами зазвичай викликаєповернення до попереднього стану.Такий ризик існує у пацієнтів, які страждають назневоднення, застійну серцеву недостатність, цироз печінки, нефротичний синдромабо ниркову недостатність, а також в осіб, які застосовують діуретики, або упацієнтів, які перенесли великі хірургічні втручання, що призвели догіповолемії. Для таких пацієнтів є необхідним ретельний контроль діурезу таконтроль функції нирок під час лікування. У рідких випадках нестероїдні протизапальні засобиможуть спричинити інтерстиціальний нефрит, гломерулонефрит, нирковий медулярнийнекроз або нефротичний синдром. У пацієнтів з термінальною нирковоюнедостатністю, які перебувають на діалізі, доза не повинна перевищувати 7,5 мгна добу. У пацієнтів з нирковою недостатністю легкої або середньої тяжкості(кліренс креатиніну < 25мл/хв) коригування дози непотрібне. Як і при застосуванні більшості нестероїднихпротизапальних засобів, існують повідомлення про поодинокі випадки підвищеннярівнів трансамінази сироватки або інших показників функції печінки. Таківідхилення, як правило, є тимчасовими та легкими за ступнем тяжкості. Пристійкому та суттєвому відхиленні функції печінки слід припинити лікуванняпрепаратом та призначити відповідні дослідження. Коригування дози у пацієнтів з клінічно стійкимцирозом печінки непотрібне. Оскільки дослідження застосування препарату у дітейне проводилися, він призначений тільки для лікування дорослих.

Застосування для лікування осіб літнього віку. Особи літнього віку та ослаблені пацієнти частогірше переносять побічні реакції і потребують ретельного нагляду. Тому, як і при застосуванні інших нестероїдних протизапальних засобів, прилікуванні осіб літнього віку, які часто страждають на ниркові, печінкові тасерцеві розлади, слід бути особливо обережними.

Застосування для лікування дітей. Оскільки дослідження застосування препаратуу дітей не проводилися, Зелоксим Форте слід застосовувати тільки для лікуваннядорослих пацієнтів.Вагітність і лактаціяЗелоксим Форте не слід застосовувати під час вагітності та в періодгодування груддю.Вплив на здатність керувати автомобілем та механізмами Спеціальні дослідження щодо впливу препарату на здатність керуватитранспортними засобами та працювати з механізмами не проводились. Проте привиникненні таких побічних реакцій, як запаморочення або сонливість, слідутриматися від зазначених видів діяльності.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування декількохнестероїдних протизапальних засобів, включаючи саліцилати, може підвищити ризиквиникнення виразок та розвитку шлунково-кишкової кровотечі, що зумовленосинергізмом цих лікарських засобів.Пероральні антикоагулянти, гепарин ітиклопідин підвищують ризик кровотечі. Тому при неможливості уникнути такоїкомбінації лікарських засобів слід ретельно стежити за впливом антикоагулянтів.Нестероїдні протизапальні засоби підвищуютьрівень літію в крові, що потребує контролю на початку лікування, при підборідози та після завершення лікування мелоксикамом.Нестероїдні протизапальні засоби можутьпосилити гематологічну токсичність метотрексату, що потребує суворого контролюза формулою крові.Нестероїдні протизапальні засоби можутьзменшити ефективність внутрішньоматкових протизаплідних засобів.Лікування нестероїдними протизапальними засобамипов’язано з ризиком розвитку гострої ниркової недостатності у пацієнтів зізневодненням. При призначенні комбінації мелоксикаму та діуретиків слідпереконатися, що пацієнт вживає достатню кількість рідини, та стежити зафункцією нирок на початку лікування.Одночасне застосовування антигіпертензивнихзасобів (бета-блокаторів, інгібіторів АТФ, вазодилататорів, діуретиків) знестероїдними протизапальними засобами може знизити ефективністьантигіпертензивного засобу через інгібування синтезу вазодилатаційногопростагландину.Колестирамін прискорює виведеннямелоксикаму, зв’язуючи його у шлунково-кишковому тракті.Нестероїдні протизапальні засоби можутьпосилити нефротоксичність циклоспорину через вплив на синтез простагландину внирках, що потребує контролю функції нирок при одночасному застосуванні цихлікарських засобів.Помітної фармакокінетичної взаємодіїпрепарату при одночасному застосуванні з антацидами, циметидином, дигоксином тафуросемідом виявлено не було. Неможна виключати взаємодії препарату зпероральними антидіабетичними засобами.Одночасне застосування потенційно мієлотоксичнихзасобів, особливо метотрексату, може викликати схильність до цитопенії (0,1 – l%).

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі нижче 25°С. Зберігатив оригінальній упаковці в недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2роки
Переглядів: 705 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я