А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Агіолакс піко (Agiolax piko)

міжнародна назва: sodium picosulfate;

основні фізико-хімічні властивості: пастилки жовтого кольору, прямокутні, трохиконусоподібні зверху з рискою посередині, із фруктовим запахом (сливи);

склад: 1 пастилка містить натрію пікосульфату 5 мг;допоміжні речовини: гліцерол, желатин, крохмалькукурудзяний, смола гуарова, лецитин, калію ацесульфам, ароматизатор сливовий.

Форма випуску. Пастилки.

Фармакотерапевтична група. Проносні засоби. Код АТС А06А В08.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Натрію пікосульфат - активний інгредієнт Агіолаксу® Піко є проноснимзасобом місцевої дії з триарилметанової групи, активується у товстому кишечникупід впливом бактеріальних сульфатаз; речовина, яка при цьому вивільняється,стимулює чутливі нервові закінчення слизової оболонки кишечнику, посилюючи йогомоторику. Застосування препарату не супроводжується тенезмами та спазмамикишечнику. У немовлят ефективність препарату може бути недостатньою черезнезначну кількість бактеріальної флори, що продукує сульфатази.Фармакокінетика. Після внутрішнього застосуваннянатрію пікосульфат досягає товстої кишки без помітної абсорбції. Томувнутрішньопечінкова циркуляція відсутня. Шляхом бактеріального розщепленняактивної форми у товстій кишці утворюється вільний дифенол. Ефект препаратунастає у проміжку від 6 до 12 год, що пов’язано з часом вивільнення активноїсубстанції препарату.Після прийому лише незначна кількість лікарського засобу виявляється вплазмі крові. Застосування препарату рефлекторно знижує системне навантаженняна сечовидільну систему.

Показання для застосування. Атонія кишечнику, запор (за виключеннямспастичного), обумовлений зміною характеру і режиму харчування, тривалоюіммобілізацією, пропасницею, тяжким загальним станом, захворюваннямисерцево-судинної системи і порушеннями обміну речовин. Агіолакс®Піко застосовують у до- та післяопераційний періоди, в акушерській тагінекологічній практиці, для полегшення дефекації при геморої, тріщинахзаднього проходу, неоперабельних грижах, інфаркті міокарда, тяжких артеріальнихгіпертензіях, для очищення кишечнику перед інструментальними обстеженнями.

Спосіб застосування та дози. Дорослі приймають по 1 - 2 пастилки, діти з4 років по Ѕ пастилки за призначенням лікаря.Пастилки можна смоктати або жувати, але можнапроковтнути цілою і запити рідиною. Краще за все застосовувати ввечері.Послаблююча дія настає зазвичай через 10 - 12 год.

Побічна дія. Тривалий прийом може призвести до втрати рідини таелектролітів (особливо калію). Це призводить до підсилення млявості кишечнику.У поодиноких випадках може розвинутися дискомфорт уживоті та діарея.

Протипоказання. Агіолакс® Піко протипоказаний пацієнтам,які мають кишкову непрохідність, обструкцію кишечнику, гострі хірургічнізахворювання органів черевної порожнини (апендицит), гострі запальні кишковізахворювання, стан сильного зневоднення, пацієнтам з відомою гіперчутливістю донатрію пікосульфату або іншого компонента препарату.Дітям до 4 років не можна застосовувати Агіолакс®Піко.

Передозування. Симптоми: коліка і тяжка діарея з втратою рідини таелектролітів.Лікування. Велика кількість рідини; введенняелектролітів, особливо калію.

Особливості застосування.Вагітністьта лактація. Тривалі дослідження не виявили побічної небажаної або шкідливоїдії Агіолакс® Піко при прийомі його під час вагітності. Протепрепарат, як і всі інші лікарські засоби, може застосовуватися у періодвагітності тільки за призначенням лікаря.Незважаючи на відсутність доказів щодо проникненняАгіолаксу® Піко у молоко жінок, які годують груддю, препарат не слідприймати у період лактації.Так само як і інші проносні засоби,Агіолакс®Піко не повинен застосовуватися безперервно тривалий час. Якщо кожного дняпацієнту потрібен проносний засіб, то необхідно обов’язково звернутися долікаря та встановити причину запору.Тривале та надмірне застосування може призвести допорушень рідинного або електролітного балансу та гіпокаліємії.Вплив на здатність керування автомобілем або іншими небезпечнимимеханізмами.Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Агіолакс® Піко може обумовлюватипідвищення виділення калію з випорожненнями.Якщо одночасно будуть застосовуватись іншіпрепарати, які можуть стати причиною втрати калію, наприклад, певні діуретики ікортикостероїди, то це може призвести до дефіциту калію з порушенням функційсерця і м’язовою слабкістю.Чутливість (сприйнятливість) до певних засобів(серцевих глікозидів), які підвищують функціональні можливості серця, може підвищитись.Антибіотики можуть зменшувати інтенсивність діїАгіолаксу® Піко.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці притемпературі не вище 25°С. Термін придатності – 3 роки.
Переглядів: 1230 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я