А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

К л а р и д о л (C l a r i d o l)

міжнародна та хімічна назви: Loratadinе; етиловий ефір4-[8-хлор-5,6-дигідро]-1[Н-бензо [5,6] циклогепта[1,2-в]піридин-[1-іліден]-1-піперидинкарбонової кислоти;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина оранжевого кольору, зсолодким смаком і приємним ароматом;

склад: 1 мл сиропу містить лоратадину - 1 мг; допоміжні речовини: цукроза, пропіленгліколь, лимонна кислота, розчинсорбіту, натрію сахарин, натрію метилпарабен, натрію пропілпарабен, натріюбензоат, динатрію едетат, барвник Сансет (супра), ароматизатор фруктовийзмішаний, морозиво американське, вода очищена.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системного застосування. Код АТС R06A X13.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Антигістаміннийпрепарат трициклічної структури тривалої дії. Специфічний блокатор Н1-гістаміновихрецепторів. Вибірково блокує периферичні Н1-рецептори. Спричиняєпротиалергічну, протисвербіжну, протиексудативну дію. Зменшує проникністькапілярів, запобігає розвитку набряку тканин, знімає спазм гладеньких м’язів.Дія препарату спостерігається через 30 хв. після прийому всередину(максимальний ефект через 8-12 год.) і триває протягом 24 год. Звикання допрепарату не виникає. Не впливає на центральну нервову систему, не маєседативної і холіноблокуючої дій.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо в крові виявляється через15-20 хв. Прийом їжі не впливає на абсорбцію препарату. Приблизно 97% Кларидолузв’язується з білками плазми крові. Проникає в грудне молоко. Має вираженийефект первинного проходження через печінку. Майже повністю метаболізується зутворенням мінімально активного метаболіту – дезкарбоетоксилоратадину. Періоднапіввиведення незміненого препарату 24 год, метаболіту – 28 год. Виводиться зсечею і з калом. Не проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр. Фармакокінетикапрепарату не змінюється у осіб похилого віку та у пацієнтів з нирковоюнедостатністю, порушенням функції печінки.

Показання для застосування. Сезонний та цілорічний алергічний риніт(чхання, свербіж, ринорея), алергічний кон’юнктивіт, гостра і хронічнакропив’янка, набряк Квінке, інші шкірні захворювання алергічної природи,псевдоалергічні синдроми, алергічні реакції на укуси комах.Використовують у комплексному лікуванні сверблячих дерматозів(контактних алергодерматитів, атопічного дерматиту, хронічних екзем).

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям віком старших 12 років – 2чайні ложки (10мл) 1 раз на добу. Дітям віком від 2 до 12 років - 1 чайна ложка(5 мл) 1 раз на добу.

Побічна дія. У поодиноких випадках спостерігається сухість уроті, розлади з боку шлунково-кишкового тракту (діарея).

Протипоказання. Кларидол протипоказаний при підвищеній чутливості добудь-якого з компонентів препарату, а також дітям до 2 років.

Передозування. При одноразовому застосуванні в дозі 160 мгбудь-яких побічних ефектів не відзначено. Але слід мати на увазі, що при передозуванніможлива сонливість, тахікардія та головний біль. Лікування – симптоматичнатерапія.

Особливості застосування. Безпечність застосування при вагітності невстановлена, тому Кларидол слід застосовувати тільки у випадках, колитерапевтичний ефект для майбутньої матері переважає потенційний ризик дляплода. Кларидол екскретується з грудним молоком, тому слід зробити вибір міжприйомом препарату і годуванням груддю. Прийом Кларидолу слід припинити непізніше, ніж за 48 год. до проведення діагностичних алергопроб з метоюзапобігання отриманню невірних результатів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При дослідженні психомоторної функції післясумісного застосування Кларидолу і алкоголю не виявлено будь-якогопотенціюючого впливу на ефект алкоголю. Відзначено підвищення концентраційКларидолу в плазмі при сумісному застосуванні з кетоконазолом, еритроміцином,циметидином, але без будь-яких клінічних змін, в тому числі – наелектрокардіограмі.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі від+2 °С до +30 °С, у сухому, недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 715 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я