А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Йохімбінугідрохлорид (Yohimbinehydrochloride)

міжнародна та хімічна назви: yohimbin,17a-гідрокси-20a-йохімбан-16-b-карбонової кислоти, метилефір,гідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого абобілого з жовтуватим відтінком кольору, з фаскою;

склад: 1 таблетка містить йохімбіну гідрохлориду 5 мг; допоміжні речовини: крохмаль картопляний, цукор молочний (лактоза),кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при еректильнійдисфункції. Код АТС G04B E04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Селективний блокаторa2-адренорецепторів. Збільшує поток симпатичної імпульсації із ЦНСта вивільнення норадреналіну з нервових закінчень, проявляючи таким чиномсимпатоміметичну дію. Підвищує рухову активність. Експериментально встановлено,що йохімбін нормалізує статеву функцію та здатність до коїтусу, що послабленавнаслідок стресу, знищує гальмування ерекції, спричинене стимуляцією a2-адренорецепторів,проявляє стимулюючий вплив на ЦНС.Фармакокінетика. Повністю абсорбується у травному тракті через 45–60хв. Максимальна концентрація в крові досягається через 45–75 хв. Припероральному застосуванні препарату в рекомендованих дозах кумуляції препаратуне відбувається. Рівномірно розподіляється в тканинах. У плазмі 82% йохімбінузв’язується з білком. Метаболізується в печінці та поза нею. Періоднапіввиведення йохімбіну після застосування одноразової дози становить від 0,25до 2,5 год.

Показаннядля застосування. Йохімбін застосовують як засіб, що посилює потенцію (афродізіак), длялікування психічної та функціональної форм імпотенції.

Спосібзастосування та дози. Внутрішньо, не розжовуючи, під час їди, запиваючи склянкоюводи. Рекомендована доза – 1–2 таблетки 1–3 рази на добу. Доцільно проводитикурс лікування тривалістю 3–4 тижні. При необхідності, курс можна повторити.

Побічна дія. Можливе підвищення артеріального тиску, збільшеннячастоти серцевих скорочень, порушення сну, поява нервозності, тремору,пітливості, почервоніння шкіри та головного болю. Іноді можуть виникнутишлунково-кишкові симптоми, такі як нудота та блювання, втрата апетиту, діарея,у поодиноких випадках – порушення регуляції за гіпотонічним типом.

Протипоказання. Артеріальна гіпотензія, підвищена чутливість допрепарату. Наявність тяжких захворювань печінки і нирок, лікуванняадреноміметиками. Не рекомендується застосовувати препарат у випадках небезпекираптового зниження АТ з рефлекторною тахікардією, дисфункції нирок та печінки.

Передозування. Симптоми: інтоксикація проявляється загальноюслабкістю, генералізованою парестезією, порушеннями пам’яті та координації,сильним головним болем, запамороченням, тремором, тахікардією, артеріальноюгіпертензією та відчуттям страху, значним підвищенням рівня норадреналіну вплазмі крові, нудотою, блюванням, мідріазом, слино- та сльозотечею, підвищеноюпітливістю.Лікування: як антидот при передозуванні можна застосовувати клонідин,який швидко знищує клінічні прояви інтоксикації. Призначають внутрішньо у дозі0,1-0,2 мг, потім повторно з годинними інтервалами у дозі 0,1 мг до повноїнормалізації стану. Гіпертонічний криз купірують призначенням комбінації блокатораβ-адренорецепторів з блокатором α-адренорецепторів або периферичнимвазодилататором. Для усунення відчуття страху або галюцинацій призначаютьбензодіазепіни. Не можна призначати нейролептики фенотіазинового ряду.

Особливості застосування. Слід з обережністю призначати препарат пацієнтам зартеріальною гіпертензією, захворюваннями серця (ішемічна хвороба серця,тахіаритмії), виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки, психічнимизахворюваннями, глаукомою.Одночасне застосування препарату з алкоголем може негативно вплинути наздатність керувати автомобілем та роботу з потенціально небезпечнимимеханізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не показано одночасне призначення клонідину,оскільки ефекти препаратів взаємно нейтралізуються. Йохімбін може змінюватиактивність антигіпертензивних засобів, потенціювати дію антидепресантів іпідвищувати ризик виникнення їх побічних ефектів, знижувати активністьалпрозаламу. Клопірамін підвищує рівень йохімбіну в плазмі крові.

Умови та термін зберігання. У сухому, захищеному від світла та недоступному длядітей місці при температурі не вище 25 °С. Термін придатності - 3 роки
Переглядів: 791 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я