А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Йодурозчин спиртовий 5% (Iodisolutio spirituosa 5%)

міжнародна назва: iodum;

основні фізико-хімічні властивості: рідина червоно-бурогокольору з характерним запахом;

склад: 1 мл розчину містить йоду 0,05 г;допоміжні речовини: калію йодид, спирт етиловий 96%, вода очищена.

Форма випуску. Розчин для зовнішньогозастосування, спиртовий 5 %.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні тадезінфекційні засоби. Код АТС DO8A G03.

Фармакологічні властивості. Препарат міститьелементарний йод, для якого характерними є протимікробна, місцеваподразнювальна і відтяжна дії. При нанесенні на шкіру і слизові оболонкипрепарат обумовлює подразнювальну дію і може викликати рефлекторні зміни вдіяльності організму. Проникаючи, йод активно впливає на обмін речовин, посилюєпроцеси дисиміляції.

Показання для застосування. Застосовують зовнішньо якантисептичний, подразнювальний засіб при запальних та інших захворюванняхшкіри, для обробки операційного поля, для профілактики інфікування невеликихушкоджень цілісності шкіри, для зменшення запальних процесів при міозитах,невралгіях (виявляє відтяжний ефект).

Спосіб застосування та дози. При зовнішньомузастосуванні розчином йоду спиртовим 5% змочують ватний тампон, якийвикористовують для обробки уражених ділянок шкіри.

Побічна дія. При тривалому застосуваннірозчину йоду спиртового 5% можлива поява нежитю, кропив’янки, набряку Квінке,слино- та сльозотеча, висипки на шкірі.

Протипоказання. Підвищена чутливість дойоду, особливо у пацієнтів зі світлим волоссям. Також препарат протипоказанийпри фурункульозі, вугровому висипі, геморогічному діатезі, кропивниці,гіпертиреозі, аденомі щитовидної залози, нирковій недостатності, діабетичнійвиразці шкіри.

Передозування. При передозуванні можливіявища йодизму, подразнення, опіки.

Особливості застосування. Слід бути обережним призастосуванні розчину на слизові оболонки, оскільки спирт, що міститься впрепараті, може викликати опіки, сильне подразнення.Не слід застосовувати на великих ділянках шкіричерез можливий розвиток опіку.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Приодночасному застосуванні з препаратами для зовнішнього застосування, що містятьорганічні сполуки, може спостерігатися денатурація білкових компонентів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступномудля дітей, захищеному від світла місці. Термін придатності - 3 роки
Переглядів: 781 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я