А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Йоду розчин 5% (Solutio iodi 5%)

міжнародна назва: iodum;

основні фізико-хімічні властивості: прозора у тонкому шарі рідина червоно-бурогокольору з характерним запахом;

склад: 100 мл розчину містять йоду 5 г;допоміжні речовини: калію йодид, спирт етиловий , вода очищена.

Форма випуску. Розчин для зовнішнього застосування, спиртовий 5 %.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні та дезінфекційні засоби. Код АТС D08AG03.

Фармакологічнівластивості. Препаратмістить елементарний йод, для якого характерними є протимікробна, місцеваподразнювальна та відтяжна дії. При нанесенні на шкіру і слизові оболонкипрепарат обумовлює подразнювальну дію і може викликати рефлекторні зміни вдіяльності організму. Проникаючи, йод активно впливає на обмін речовин, посилюєпроцеси дисиміляції.

Показання для застосування. Застосовують зовнішньо як антисептичний,подразнювальний засіб при запальних та інших захворюваннях шкіри та слизовихоболонок, для обробки операційного поля, для профілактики інфікування невеликихушкоджень цілісності шкіри, для зменшення запальних процесів при міозитах, невралгіях (виявляє відтяжнийефект).

Спосіб застосування та дози. При зовнішньому застосуванні йоду розчиномспиртовим 5 % змочують ватний тампон, який використовують для обробки ураженихділянок шкіри.

Побічна дія. При тривалому застосуванні розчину йодуспиртового 5 % можлива поява нежитю, кропив'янки, слиновиділення,сльозовиділення, висипи на шкірі.

Протипоказання. Підвищена чутливість до йоду, особливо у пацієнтівзі світлим волоссям.

Передозування. При передозуванні можливі явища йодизму,подразнення, опіки.

Особливості застосування. Слід бути обережним при застосуванні розчину наслизові оболонки, оскільки спирт, що міститься в засобі, може викликати опіки,сильне подразнення. Не слід застосовувати на великих ділянках шкіри черезможливий розвиток опіку.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні з препаратамидля зовнішнього застосування, що містять органічні сполуки може спостерігатисяденатурація білкових компонентів.

Умови та термін зберігання. Зберігають у прохолодному (8-15°C),захищеному від світла і недоступному для дітей місці. Термін придатності - 2 роки
Переглядів: 807 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я