А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Йодид-фармак (Iodidum - farmak)

міжнародна та хімічна назви: Potassium iodide, калію йодид;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого з жовтуватимвідтінком кольору, з плоскою поверхнею і фаскою;

склад: одна таблетка містить 130,8 мкг або 261,6 мкг калію йодиду, щовідповідає 100мкг або 200 мкг активного йоду;допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна 101,магнію карбонат основний, натрію тіосульфат, аеросил, повідон(полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний), магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Препарати йоду, що застосовуються при захворюванняхщитовидної залози. Код ATC H03C A.

Фармакологічні властивості. Препарат неорганічного йоду. При застосуваннітаблеток Йодид-Фармак усувається дефіцит йоду та відновлюється порушений синтезтиреоїдних гормонів. Під впливом надлишку йодидів (який виникає за рахуноккалію йодиду) гальмується біосинтез тиреоїдних гормонів, їх вивільнення зтиреоглобуліну, знижується чутливість щитовидної залози до тиреотропногогормону гіпофіза і блокується його секреція. Фармакокінетика

. Калію йодид добре всмоктується у шлунково-кишковомутракті протягом 2 годин. Відзначається високою біодоступністю, яка досягаємайже 100%. Калію йодид розподіляється головним чином у щитовидній залозі, атакож у шлунку, слинних і молочних залозах. У період лактації у жінокконцентрація йодиду в слині, шлунковому соці та молоці становить 30%концентрації у плазмі крові. Виводиться з організму в основному нирками, атакож через травний тракт, молочні та потові залози.

Показання для застосування:- профілактика зоба при дефіциті йоду в навколишньому середовищі, підчас вагітності;профілактика рецидивів зоба, зумовленого дефіцитом йоду, післязакінчення курсу медикаментозної терапії або після хірургічного лікування;підготовка до операції при виражених формах тиреотоксикозу;лікування зоба, зумовленого дефіцитом йоду, у новонароджених, дітей тапідлітків.

Спосіб застосування та дози. Таблетки Йодид-Фармак приймають після їжі.Для запобігання подразнення шлунково-кишкового тракту препарат запиваютьмолоком, киселем або солодким чаєм.Призначення препарату з профілактичною метою проводиться протягомкількох місяців або років, інколи - протягом життя. У дітей та підлітків курслікування триває від 6 до 12 місяців. Тривалість призначення препарату визначаєлікар.Для профілактики розвитку зоба при дефіциті йоду рекомендуються такідози: немовлятам і дітям – по 50-100 мкг йоду на добу; підліткам і дорослим –по 100-200 мкг йоду на добу; вагітним жінкам і матерям, що годують груддю, - по150-200 мкг йоду на добу.Після медикаментозного лікування йод-дефіцитного зоба призначають100-200 мкг йоду на добу; після оперативного лікування зоба у новонароджених,дітей та підлітків - 100-200 мкг йоду на добу. Тривалість прийому таблетокЙодид-Фармак обмежується можливістю розвитку явищ йодизму або подразненняшлунка, тому після 5-6 днів лікування рекомендується зробити перерву на 2–3дні. Лікар може змінити дозування препарату.

Побічна дія. Розвиток побічних ефектів малоймовірний. Занаявності великих автономних функціонально активних ділянок у щитовидній залозіу разі призначення добової дози йоду, що перевищує 150 мкг, не виключаєтьсяможливість розвитку гіперфункції щитовидної залози. Можливі явища йодизму(нежить, кропив’янка, набряк Квінке), реакції гіперчутливості (шкірні реакції,еозинофілія, дуже рідко – шок). Інколи спостерігаються неприємні відчуття внадчеревній ділянці. У поодиноких випадках спостерігаються тахікардія, тремор,підвищена дратівливість, безсоння, значне потовиділення, діарея (переважно упацієнтів віком понад 40 років).

Протипоказання:- підвищена чутливість до йоду;- герпетиформний дерматит (синдром Дюринга-Брока);- аденоматозний зоб, автономна аденома;- нефрит, нефроз;- геморагічний діатез;- шкірні захворювання: кропив’янка, фурункульоз, вугри, піодермія;- туберкульоз легенів;- виражена гіперфункція щитовидної залози;- латентна гіперфункція щитовидної залози (при дозах йоду понад 150 мкгна добу);- вагітність і годування груддю (при дозах йоду понад 1 000 мкг надобу).

Передозування. При застосуванні препарату в дозі 300–1000 мкг надобу може розвиватися гіпертиреоз (особливо у пацієнтів похилого віку та занаявності вузлового або дифузного токсичного зоба), подразнення органівшлунково-кишкового тракту (діарея, неприємні відчуття у надчеревній ділянці) таявища йодизму (нежить, кропив’янка, набряк Квінке). При вживанні препарату вдозах понад 1 000 мкг на добу може розвинутися спричинений йодом зоб і,відповідно, гіпотиреоз. У цьому разі застосування препарату припиняють,призначають симптоматичну терапію. У випадку гострого отруєння проводять заходизагальної детоксикації (промивання шлунка, прийом проносних засобів таентеросорбентів).

Особливості застосування. Жінкам у період вагітності та годування груддюпрепарат призначають лише в рекомендованих дозах, оскільки йод, проникаючичерез плаценту і в материнське молоко, може призвести до формування у дитинигіпотиреозу та зоба. У пацієнтів із нирковою недостатністю на фоні лікування таблеткамиЙодид-Фармак може розвиватися гіперкаліємія. Якщо у новонароджених після курсу лікування тривалістю 2-4 тижні зприводу зоба, зумовленого дефіцитом йоду, не спостерігається його зменшення, тоймовірна інша етіологія захворювання, не пов’язана з недостатністю йоду.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Дефіцит йоду підвищує, а його надлишокзнижує реакцію на тиреостатичну терапію у пацієнтів з гіперфункцією щитовидноїзалози. Саме тому в період, що передує цій терапії і під час лікуваннягіперфункції щитовидної залози, треба по можливості уникати призначення будь-якихпрепаратів йоду.Засвоєння йоду щитовидною залозою пригнічується перхлоратом ітіоціанатом (при концентраціях в крові, що перевищують 50 мг/л), посилюєтьсятиреотропним гормоном. Калію йодид попереджує накопичення радіоактивного йодущитовидною залозою і забезпечує її захист від дії радіоактивного опромінення. При одночасному призначенні калію йодиду (у високих дозах) зкалійзберігаючими діуретиками можливий розвиток гіперкаліємії, з препаратамилітію – розвиток зоба та гіпотиреозу. З алкалоїдами та солями важких металів калію йодид утворює нерозчинніосади. У сполученні з анаприліном таблетки Йодид-Фармак можна застосовуватидля передопераційної підготовки хворих на тиреотоксикоз.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці, при температурі не вище +25оС. Термінзберігання – 2 роки
Переглядів: 1259 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я