А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Йодекс (Iodeh)

міжнародната хімічна назва: Potassium iodide , калію йодид;

основніфізико-хімічні властивості: таблетки білого чи майже білогокольору, з плоскою поверхнею, з фаскою та рискою;

склад: однатаблетка містить 0,1308 мг калію йодиду, що відповідає 100 мкг йоду або 0,2616мг калію йодиду, що відповідає 200 мкг йоду;допоміжніречовини: натрію тіосульфат, целюлозамікрокристалічна (тип РН 102), лактози моногідрат, аеросил А 300, магніюстеарат.

Формавипуску: Таблетки.

Фармакотерапевтичнагрупа: Препарати йоду, які застосовують при захворюванняхщитовидної залози. Код АТС Н03С А.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка.Препарат неорганічного йоду, що містить добову кількість йоду, яказабезпечує нормальну тиреоїдную функцію щитовидної залози. При надходженнійодиду калію в клітини епітелію фолікула залози під впливом ферментуйодид-пероксидази відбувається утворення елементарної форми йоду, щовключається в молекулу тирозину. Йодований тирозин конденсується зтиреоглобуліном і утворює йодтироніни, важливими з яких є тироксин (Т4)і трийодтиронін (Т3). Комплекс йодованих тиронінів і тиреоглобулінадепонується в щитовидній залозі. У випадку дефіциту йоду депонований комплексвикористовується для попередження утворення зобу, що розвиваєтьсявнаслідок аліментарної йодної недостатності, сприяє відновленню порушеногосинтезу тиреоїдних гормонів у щитовидній залозі, впливає на показникиспіввідношення Т3/Т4 і рівень ТТГ, сприяє нормалізаціїрозмірів щитовидної залози у новонароджених, дітей і підлітків.Термін допочатку дії препарату від 2 до 10 діб в залежності від функціонального станущитовидної залози. При застосуванні препарату ендемічний чи дифузійнийеутиреоїдний зоб зменшується чи зникає протягом 3-6 міс, при вузлових змінах ущитовидній залозі значна редукція вузлових утворень відзначається в 30 %випадків, але майже у всіх пацієнтів попереджується їхній подальший ріст.Фармакокінетика. Йодповністю всмоктується в тонкому кишечнику. Після прийому усередину йоду в дозі200 мкг, його концентрація в плазмі складає 1-5 мкг/л. Крім щитовидної залози,йод активно накопичується в слинних і молочних залозах, у тканинах шлунка.Концентрація в слині, грудному молоці та шлунковому соку в 30 разів перевищуєвміст його в плазмі крові. Виводиться йод через нирки з сечею, з молоком матеріпри лактації, зі слиною. При досягненні рівноважної концентрації кількістьвиведеного йоду пропорційна його добовому надходженню з їжею.

Показаннядля застосування. Профілактика йододефіцитних станів. Профілактикаендемічного зобу при дефіциті йоду в продуктах харчування і воді. Профілактикарецидиву зобу після проведення комплексного лікування препаратами гормонівщитовидної залози.

Спосібзастосування та дози. Йодекс варто приймати усередину,після їжі чи на ніч, запиваючи молоком, фруктовим соком чи водою Якщо непрописано іншого, необхідно дотримуватись наступних рекомендацій у дозуванні:для профілактики ендемічного зобу в тих випадках, коли аліментарне надходженняйоду в організм складає менш 150-300 мкг/доб. призначають усередину підліткам ідорослим – по 100-200 мкг йоду на добу, і дітям до 12 років – по 50-100мкг/доб., при вагітності і годувнні груддью – 150-200 мкг/доб. Тривалість курсулікування ендемічного зобу в дітей і підлітків складає в середньому 6-12місяців. Якщо на тлі терапії невдається відзначити зменшення розмірівзалози варто припускати іншу етіологію захворювання. Для лікуванняеутиреоїдного дифузного зобу призначають дорослим пацієнтам молодого віку по300-500 мкг йоду на добу, дітям і підліткам - 100-200 мкг/доб. При профілактицірецидивного росту зобу після закінчення його медикаментозного лікування і післяоперації з приводу зобу, обумовленого дефіцитом йоду, призначають по 100-200мкг йоду на добу.Препаратнеобхідно приймати регулярно. Профілактичний прийом калію йодиду можливийпротягом тривалого часу - протягом декількох місяців і років, а принеобхідності - протягом усього життя.

Побічна дія. Алергічні реакції: реакціїпідвищеної чутливості в полєднанні з «йодним» ринітом, йододерма,ексфоліативний дерматит, набряк Квінке, йодна пропасниця, набряк слинних залоз,еозінофілія.

Протипоказання:Гіпертиреоз, токсична аденома, токсичні пухлини щитовозібної залози, вузловий чидифузійний токсичний зоб, герпетиформный дерматит Дюринга, підвищена чутливістьдо йоду, туберкульоз, геморагічний діатез.

Передозування: Припередозуванні (застосування препарату в дозі більш 1 мг/доб.) можутьспостерігатися гальмування інтратиреоїдального йодного обміну і колоїдногопротеолізу. При персистенції цього надлишку гальмування змінюється зниженнямзасвоєння йоду, і, за рахунок цього, знижується вивільнення тиреоїдних гормонівз тиреоїдної паренхіми, що приведе до гіпотиреозу та утворення зобу. Припередозуванні рекомендується перервати прийом, провести контрольнеобстеження і відкоригувати призначену дозу препарату.

Особливості застосування. Тривале застосування удозах віще зазначенних може призвести до іодізму, гіпертіреозу.

Взаємодіяз іншими лікарськими засобами: Перед, чи під час терапіїгіпертиреозу тиреостатиками варто уникати призначення препаратів йоду, оскількийого надлишок знижує відповідну реакцію щитовидної залози на проведенелікування гіпертиреозу тиреостатичними препаратами. Перхлорат і тіоционатконкурентно гальмують, а введення тиротропіну - стимулює поглинання йодущитовидною залозою. Одночасне призначення високодозової терапії йодом ізпрепаратами літію може потенціювати розвиток зобу і гіпотиреозу, а при прийомікалійзберігаючих діуретиків на цьому тлі можливий розвиток гіперкаліємії.Умови та термін зберігання. Зберігати узахищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі не вище25 ос.Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1305 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я