А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Йоддицерин (Ioddicerin)

основні фізико-хімічні властивості:прозорав’язка рідина коричнево-оранжевого кольору зі специфічним запахом;

склад: 1 г препарату містить йоду – 0,005 г;допоміжні речовини:диметилсульфоксид, гліцерин, калію йодид.

Форма випуску. Розчин для зовнішньогозастосування.

Фармакологічна група. Антисептичні та дезінфекційнізасоби. Код ATC D08A G53.

Фармакологічні властивості. Антибактеріальний засібширокого спектра дії, бактерицидний, протизапальний, місцевознеболювальний.Протимікробна і противірусна активність характеризується широким спектром, щопов’язано з однаковим механізмом впливу його на поверхневі полісахариди, ліпидита білки біополімерів клітинної стінки збудників різних інфекцій.Бактерицидна дія Йоддицерину®розповсюджується на стафілококи, стрептококи, менінгококи, гонококи,пневмококи, ешерихії, включаючи ентеропатогенні, інвазійні та токсикогенніштами, сальмонели, клебсієли, протей, серації, цитробактерії, гемофільнупаличку, псевдомонади, фузибактерії, клостридії, неклостридіальні анаероби,пептококи, мікоплазми, віруси герпесу, вітряної віспи, хламідії.Препарат малоактивний відносно мікроорганізмів,які в своїй стінці мають віск і жировіск (мікобактерії туберкульозу, лепри, всікоринебактерії, нокардії) і поверхня яких гідрофобна і не змочуєтьсяЙоддицерином®.На відміну від інших препаратів йоду, призначених для місцевогозастосування, не концентрується і не накопичується в зоні дії, що виключаєбольову, подразнювальну та некротизуючу дію. Завдяки наявності в препаратідіоксидину легко приникає крізь біомембрани, не пошкоджуючи мембранні структури.Крім того, диметилсульфоксид (димексид) здатен іонізувати молекули йоду, якічинять сильну бактерицидну дію на мікроорганізми безпосередньо в тканинахосередку гнійного запалення. Йоддицерин® швидко всмоктується з місцянанесення та проникає у тканини неушкодженої шкіри і слизових оболонок наглибину, обумовлену дозою препарату і часом його контакту з поверхнею. Ефекткумуляції відсутній. При однократному нанесенні і середньому ступені накопиченнягною ефект зберігається протягом 8-12 годин. Більша частина йоду виводитьсянирками.

Показання для застосування. В хірургії – для лікуваннягнійних ран, опіків, відморожень, гнійних процесів в м’яких тканинах, гангрени,плевриту, перитоніту, абсцесів; в акушерстві та гінекології – для профілактикиускладнень після аборту, для лікування запальних процесів, ерозій, маститів; вдерматології та венерології – при мікробних та вірусних дерматитах, піодермії,герпесі губ та шкіри, трихомоніазі, гонореї; в проктології - при парапроктитахв стадії інфільтрації, в оториноларингології – при лікуванні отитів,гайморитів, синуситів; в стоматології – при стоматиті, гінгівиті, пародонтиті,пульпіті, ефективний при лікуванні бактеріоносійства у верхніх дихальних шляхах.

Спосіб застосування та дози. Зовнішньо, у виглядіаплікацій (компресів, пов’язок) на всю зону гнійно-запального осередку наносять2 - 3 рази на добу на 20 - 30 хвилин залежно від розміру гнійного осередку по 5- 15 мл Йоддицерину®.Терміни лікування визначають за часом повногознищення збудників гнійної інфекції, після чого включаються процеси репараціїта регенерації (загоєння). Звичайно курс лікування становить від 3 до 5 днів.При великих або глибоких ураженняхЙоддицерином® просочують турунди, тампони або марлеві пов’язки,накладають їх на гнійні рани або вводять у рани, бинтують або закріплюютьлейкопластирем. При необхідності просочені препаратом тампони або марлевіпов’язки покривають зверху поліетиленовою плівкою для підвищенняантибактеріального ефекту.У серозні порожнини, порожнини абсцесів,гнійників і т. ін. Після видалення гною і промивання стерильним фізіологічнимрозчином або перекисом водню (залежно від величини осередку ураження) вводять5-10 мл розчину йоддицерину і дренують для постійного відтоку вмісту. Процедуруповторюють 2-3 рази на добу для повного знищення мікроорганізмів.

Побічна дія. Йодизм (нежить, шкірнівисипання по типу кропив’янки, слинотеча, сльозотеча); контактний дерматит,еритема, сухість шкіри, легке печіння, свербіж шкіри, бронхоспазм, нудота,блювання (у деяких пацієнтів через запах препарату), почервоніння на місціаплікації.

Протипоказання. Гіперчутливість до йоду тадиметилсульфоксиду, печінкова і ниркова недостатність, інфаркт міокарда,стенокардія, виражений атеросклероз, глаукома, катаракта, інсульт, кома,вагітність, лактація (при необхідності жінки, що годують груддю, повинніприпинити грудне вигодовування).

Передозування. При випадковому прийомівнутрішньо великих кількостей (50 - 100 мл) йоддицерину розвивається блювання,діарея та симптоми інтоксикації. В цих випадках промивають шлунок 0,5 %розчином натрію тіосульфату. У важких випадках вводять 30 % розчин натріютіосульфату внутрішньовенно - до 300 мл.

Особливості застосування. Перед початком лікуванняЙоддицерином® проводять лікарську пробу на переносимість. Для цьогона шкіру передпліччя наносять препарат ватним тампоном. Поява різкого свербежу,почервоніння та ознак йодизму свідчить про гіперчутливість до препарату. Зобережністю призначають в комбінації з іншими препаратами, що наносяться нагнійно-запальний осередок; може підвищуватися їхня токсичність.Запобігатипотрапляню препарату в очі, не застосовувати внутрішньо.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Посилює проникнення через шкіру лікарських препаратів, що розчиняються в ДМСО(деякі НПЗЗ, антибіотики та ін.), що призводить до підвищення їхньоїспецифічної активності, а в деяких комбінаціях і до підвищення токсичності.Фармацевтично несумісний з ефірними оліями, розчинами аміаку, білою осадовоюртуттю (утворюється вибухова суміш).При сумісному застосуванні з жовтою ртутною маззюможливе утворення йодиду ртуті, що чинить припікальну дію.Послаблює гіпотиреоїдний та струмогенний впливпрепаратів літію.

Умови та термін зберігання. Зберігають в сухому,захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від15є до 25єС.Термін придатності - 2 роки
Переглядів: 1876 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я