А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Йод (Iodum)

міжнародна назва: iodum;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина червоно-бурого кольору, маєспецифічний запах;склад:1 мл розчину містить йоду 0,05 г; допоміжні речовини: калію йодид, спирт етиловий 96%,вода очищена.

Форма випуску. Розчин для зовнішнього застосування, спиртовий 5%.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні та дезінфекційні засоби. Код АТС D08A G03.

Фармакологічні властивості. Препарат містить елементарний йод, для якогохарактерними є протимікробна, місцева подразнювальна та відтяжна дії. Принанесенні на шкіру і слизові оболонки препарат обумовлює подразнювальну дію іможе викликати рефлекторні зміни в діяльності організму. Проникаючи, йод активновпливає на обмін речовин, посилює процеси дисиміляції.

Показання для застосування. Застосовують зовнішньо як антисептичний,подразнювальний засіб при запальних та інших захворюваннях шкіри та слизовихоболонок, для обробки операційного поля, для профілактики інфікування невеликихушкоджень цілосності шкіри, для зменшення запальних процесів при міозитах,невралгіях.

Спосіб застосування та дози. При зовнішньому застосуванні йодом змочуютьватний тампон, який використовують для обробки уражених ділянок шкіри.

Побічна дія. При тривалому застосуванні йоду можлива появанежитю, кропив’янки, набряку Квінке, слино- та сльозотеча, висипи на шкірі.

Протипоказання. Підвищена чутливість до йоду, особливо у пацієнтівзі світлим волоссям. Також препарат протипоказаний при фурункульозі, вугровомувисипі, геморогічному діатезі, кропивниці, гіпертиреозі, аденомі щитовидноїзалози, нирковій недостатності, діабетичній виразці шкіри.

Передозування. При передозуванні можливі явища йодизму,подразнення, опіки.

Особливості застосування. Слід бути обережним при застосуванні йоду наслизові оболонки, оскільки спирт, що міститься в препараті, може викликатиопіки, сильне подразнення. Не слід застосовувати на великих ділянках шкіри через можливий розвитокопіку.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні з препаратамидля зовнішнього застосування, що містять органічні сполуки, може спостерігатисяденатурація білкових компонентів.Умови та термін зберігання. Зберігають у щільно закупорених флаконах, упрохолодному (8-150С), захищеному від світла та недоступному длядітей місці. Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1627 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я