А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

0

Зедекс (Zedex)

основні фізико-хімічні властивості: сироп оранжевого кольору із запахом ментолу,солодкий на смак;

склад: 10 мл сиропу містять бромгексину гідрохлориду 8 мг, декстрометорфанугідроброміду 10 мг, амонію хлориду 100 мг, ментолу 5 мг;допоміжні речовини: кислота бензойна, натрію бензоат, сахароза, глюкозарідка, натрію сахарин, пропіленгліколь, ванілін, барвник сансет жовтий, есенція“фруктова суміш”, вода очищена.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані препарати, які містять протикашльовізасоби. Похідні опію і муколітики. Код АТС R05F A01.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Зедекс - це комбінований лікарський засіб,терапевтична дія якого обумовлена фармакологічними властивостями компонентів,що входять до його складу.Декстрометорфану гідробромід діє на кашльовий центр, але не пригнічуєдихального центру у довгастому мозку. Впливає на центральну ланку кашльовогонападу, пригнічує аферентні імпульси, які надходять із слизової оболонкиверхніх дихальних шляхів, знижуючи інтенсивність кашлю. Препарат не пригнічуєрухової активності миготливого епітелію верхніх дихальних шляхів, має слабкузаспокійливу дію. Бромгексин виявляє муколітичну і відхаркувальну дії. Муколітичний ефектпов’язаний з де полімеризацією і розрідженням мукопротеїнових імукополісахаридних волокон. Важливою дією бромгексину є його здатністьстимулювати утворення сурфактанту. Має слабку протикашльову дію.Амонію хлорид спричиняє слабке подразнення слизової шлунка, і цейгастровагальний рефлекс сприяє збільшенню рідини в дихальних шляхах, полегшуючитим самим сухість і болючість при пасажі вмісту дихальних шляхів. Ментол діє як заспокійливий засіб.Фармакокінетика. Не вивчалась.

Показання для застосування. Гострі та хронічні бронхіти різноїетіології; гострі та хронічні захворювання дихальної системи, якісупроводжуються підвищеним продукуванням мокротиння і порушенням йоговідхаркування.

Спосіб застосування та дози. Зедекс приймають внутрішньо.Дорослим призначають по 2 чайні ложки 2 - 3 рази на день.Дітям від 2 до 6 років – по 1/2 чайної ложки 2 - 3 рази на день; від 6до 12 років - по 1/2 - 1 чайній ложці 3 - 4 рази на день.Зазвичай термін лікування становить до 2 тижнів.
 
Побічні дія. Препарат може спричинити алергічну реакцію, легкусонливість, розлади шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання, диспепсія),загострення виразкової хвороби шлунка, підвищення рівня трансаміназ крові.

Протипоказання. Пептична виразка шлунка, виражені порушення функціїнирок і печінки, метаболічний алкалоз; вагітність і лактація; діти віком до 2років. Передозування. Симптоми: можливі збудження тапригнічення дихання. Лікування: промивання шлунка. Терапія –симптоматична.

Особливості застосування. У період вагітності препарат призначають у разі,коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. Неварто застосовувати за наявності виразки шлунка і дванадцятипалої кишки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не можна застосовувати одночасно зпрепаратами, які містять кодеїн, це ускладнює відходження мокротиння з бронхів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності –3 роки
 
 
Переглядів: 930 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я