А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Звіробоютрава (Hyperici herba)

міжнародна назва: Нурегісum perforatum;

основні фізико-хімічні властивості: шматочки стебел, листя (сірувато-зеленогокольору), квіток (жовтого кольоу) різної форми і недозрілих плодів, якіпроходять крізь сито з отворами діаметром 7 мм. Запах слабкий, своєрідний.

склад: звіробою трава.

Форма випуску. Трава.

Фармакотерапевтична група. В'яжучі засоби. Код АТС А01А D11.

Фармакологічні властивості. Трава звіробою містить речовини дубільні(10-12%), флавоноїди (гіперозид, рутин, кверцитин, мірецетин, лейкоантоціани),сапоніни, барвники (гіперицин – 0,1-0,4 %, псевдогіперицин, гіперин,франгулаемодинантранол), олію ефірну (0,2-0,3 %), речовини смолисті (17 %),каротин, кислоту аскорбінову і виявляє в’яжучу, протизапальну і деякупротимікробну дію, що сприяє регенерації тканин, помірно впливає нажовчовиділення, збуджує шлункову секрецію і т.ін.Фармакокінетиика не вивчалась, в зв’язку з тим, щолікарські засоби рослинного походження мають різні біологічно активні речовини.

Показання для застосування. Захворювання печінки і жовчовивідних шляхів(дискінезії жовчних шляхів, гепатити, застої жовчі в жовчному міхурі,холецистити);захворювання шлунково-кишкового тракту (гострі іхронічні коліти, проноси, метеоризм, гіпоацидний гастрит);запальні процеси ротової порожнини (гінгівіти,стоматити).

Спосіб застосування та дози. 10 г (1,5 столові ложки) трави кладуть вемальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) кип’яченої води кімнатноїтемператури, закривають кришкою і нагрівають на киплячій водяній бані 30 хв.Охолоджують при кімнатній температурі 10 хв, проціджують, залишок віджимають допроцідженого відвару. Відвар доводять кип’яченою водою до 200 мл. Внутрішньо дорослі приймають у теплому вигляді по1/3 склянки 3 рази на добу за 30 хв до їди. Діти залежно від віку – від 1столової ложки до 1/3 склянки 2-3 рази на добу за 30 хв до їди.Зовнішньо препарат застосовують для полосканняротової порожнини.Перед застосуванням відвар рекомендуєтьсязбовтувати.2 фільтр-пакети поміщують в скляний або емальований посуд, заливають200 мл (1 склянка) окропу, закривають і настоюють 15 хвилин. Приймаютьвнутрішньо у теплому вигляді по Ѕ - 1 склянці 3 рази на день за 30хвилин до прийому їжі.

Побічна дія. Підвищення артеріального тиску. Алергічні реакціїпри підвищеній індивідуальній чутливості.

Протипоказання. Хворим на гіпертонічну хворобу бажано призначатитільки в складі зборів. Індивідуальна непереносимість до речови, які містятьсяв лікарському засобі.

Особливості застосування. Внутрішньо приймають у теплому вигляді за 30 хв доїди.

Передозування. Не спостерігалося.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не вивчалася.

Умови та термін зберігання. Траву зберігають у сухому, захищеному від світла(кімнатна температура 15-25°С) та недоступному для дітей місці. Приготовленийвідвар – у прохолодному місці не більше 2-х діб. Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 1500 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я