А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Зілт (Zyllt)

міжнародна назва: clopidogrel;

основні фізико-хімічні властивості: круглі, рожеві, злегка двоопуклі таблетки,вкриті плівковою оболонкою;

склад: 1 таблетка містить клопідогрелю 75 мг у вигляді гідросульфатуклопідогрелю;допоміжні речовини: лактоза безводна, целюлозамікрокристалічна, крохмаль попередньо клейстеризований, макрогол 6000, оліярицинова гідрогенізована, гідроксипропілметил-целюлоза, титану діоксид (Е171),заліза оксид (Е 172), тальк, пропіленгліколь.

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Антитромботичні засоби. Антиагреганти. Код АТС В01С04.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Клопідогрель перешкоджаєзв’язуванню аденозиндифосфату (АДФ) з рецепторами, розташованими на поверхнітромбоцитів та активації комплексу GP IIb/IIIa. Таким чином, він гальмуєАДФ-залежну агрегацію тромбоцитів. Цей препарат також гальмує агрегаціютромбоцитів, спричинену іншими факторами; зменшує ефект АДФ, що виникає прикожній активації тромбоцитів і стимулює агрегацію залишкових тромбоцитів. Такийвплив клопідогрелю триває протягом всього періоду життя тромбоцитів.При тривалому застосуванні клопідогрелю втерапевтичній дозі (75 мг на добу) помітне гальмування агрегації тромбоцитіввідбувається вже в перший день лікування, потім цей антиагрегаційний ефектпоступово збільшується і досягає максимуму через 3-7 днів регулярногозастосування препарату. При тривалому застосуванні клопідогрелю в терапевтичнійдозі середній рівень гальмування агрегації тромбоцитів становить 40–60 %. Післяприпинення лікування вплив клопідогрелю на агрегацію та тривалість кровотечіприпиняється здебільшого через 5 днів.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньоклопідогрель швидко всмоктується (tmax = від 0,7 до 0,8 год). Через2 год цей препарат вже не визначається у плазмі крові. Абсорбція становитьприблизно 50 % і не залежить від наявності їжі у шлунку. Основна частинаклопідогрелю та його основного метаболіту (відповідно 98 % і 94 %) оборотнозв’язується з білками плазми.Клопідогрель є проліками. Він розпадається у печінці.Основним метаболітом є фармакологічно неактивна похідна речовина карбоксиловоїкислоти. Її концентрація у сироватці крові становить 85 % від загальноїкількості препарату. Максимальна концентрація у сироватці досягається приблизночерез 1 год після прийому. Активний метаболіт – тіолове похідне – утворюєтьсяшляхом окислення клопідогрелю до 2-оксо-клопідогрелю з наступним гідролізом. Цеокислення відбувається за участю цитохрому Р450. Цей активний метаболіт, якийможна виділити in vitro, швидко і необоротно зв’язується з рецепторамитромбоцитів і тому гальмує їх агрегацію. Його не вдається виділити із сироваткикрові.Після одноразового або повторного прийому ізсечею виділяється 50 %, а з фекаліями – 46 % від введеної дози клопідогрелю.Період напіввиведення основного метаболіту становить 8 год після одноразовогоабо повторного введення.

Показання для застосування. Профілактика ішемічного інсульту, інфарктуміокарда, раптової смерті внаслідок судинного захворювання у пацієнтів ізсимптоматичною формою атеросклерозу: перенесений ішемічний інсульт (від 7 днівдо 6 місяців), інфаркт міокарда (від кількох днів до 35 днів після інфаркту),захворювання периферичних артерій.Лікування гострого коронарного синдрому без підйомусегмента ST (нестабільна стенокардія або інфаркт міокарда без зубця Q на ЕКГ) укомбінації з ацетилсаліциловою кислотою.

Cпосіб застосування та дози. Звичайною дозою для дорослих (включаючилюдей похилого віку) є 1 таблетка (75 мг) на добу. Препарат можна застосовуватинезалежно від прийому їжі.У хворих, які страждають на гострий коронарнийсиндром без підйому сегмента ST (нестабільна стенокардія або інфаркт міокардабез зубця Q на ЕКГ), лікування Зилтом починають з одноразової дози 300 мг упершу добу лікування, а потім продовжують дозою 75 мг один раз на добу (зацетилсаліциловою кислотою в дозі 75 – 325 мг на добу). Оскільки застосуваннябільш високих доз ацетилсаліцилової кислоти підвищує ризик кровотечі, нерекомендується перевищувати дозу ацетилсаліцилової кислоти 325 мг. Оптимальнатривалість лікування не встановлена. Ефективним є застосування схеми протягомдо 12 місяців, а максимальна ефективність спостерігається після 3 місяцівтерапії.

Побічна дія.Системні (загальні) реакції: загрудинний біль, симптомиподібні до нежитю, втомленість, астенія;центральна і периферична нервова системи: головнийбіль, запаморочення, парестезія, судоми в ногах, гіпоестезія, невралгія, втратасвідомості;серцево-судинна система: периферичні набряки,гіпертензія, серцева недостатність, прискорене серцебиття;шлунково-кишковий тракт: біль у животі, диспепсія,діарея, нудота, запор, блювання, метеоризм, розлади смакових відчуттів,перфорація виразки шлунка, геморагічний гастрит, шлунково-кишкові кровотечі;печінка і жовчні шляхи: підвищення рівнів печінковихтрансаміназ, гіпербілірубінемія, гепатит, стеатоз печінки;система кровотворення: тромбоцитопенія, анемія(апластична або гіпохромна), агранулоцитоз, гранулоцитопенія, лейкемія,лейкопенія, нейтропенія;порушення коагуляції та кровотеча: пурпура,почервоніння, носова кровотеча, шлунково-кишкова кровотеча, кровотеча у суглоб,кровотеча із сечовивідних шляхів, кашель з кров’ю, внутрішньочерепнийкрововилив, заочеревинна кровотеча, кровотеча з післяопераційної рани, крововиливв око, гемоторакс, легенева кровотеча, алергічна пурпура, тромбоцитопенічнапурпура;скелетно-м’язова система: біль у спині, артрит,артроз;нейропсихічні реакції: депресія;система дихання: запалення верхніх дихальних шляхів,синусит, задишка, риніт, бронхіт, кашель, пневмонія;шкіра: висип, свербіж, екзема, виразки на шкірі,бульозний дерматит, еритематозний висип, макулопапульозний висип, кропив’янка;органи чуття: катаракта, кон’юнктивіт;сечостатева система: інфекція сечовивідних шляхів, цистит,гіперменорея.Крім зазначених вище можливих побічних ефектів підчас лікування клопідогрелем відмічались поодинокі випадки появи гемолітичногоуремічного синдрому, мембранозної нефропатії та реакцій підвищеної чутливості(ангіотичний набряк, бронхоспазм, анафілактична реакція).

Протипоказання.Підвищена чутливість до клопідогрелю абоінших речовин, що входять до складу препарату, тяжке порушення функціональноїактивності печінки, а також патологічні кровотечі (наприклад, з виразок ушлунково-кишковому тракті, внутрішньочерепний крововилив), вагітність і періодгодування груддю, діти до 18 років.

Передозування.Після введення здоровим людям 600 мг клопідогрелю (8таблеток) небажані ефекти не спостерігались за винятком збільшення (в 1,7 рази)тривалості кровотечі.Спеціального антидоту не існує. Ефекти клопідогрелюможна усунути шляхом трансфузії тромбоцитарної маси.

Особливості застосування.Пацієнтам з інфарктом міокарда не рекомендується розпочинатилікування клопідогрелем в перші декілька днів після інфаркту. Клопідогрельзбільшує тривалість кровотечі. Цей препарат слід застосовувати з обережністю упацієнтів з підвищеним ризиком кровотечі внаслідок травми, операції або іншихпатологічних станів, а також у пацієнтів зі схильністю до кровотеч(шлунково-кишкова кровотеча, крововиливи в очі). Лікування клопідогрелемнеобхідно припинити принаймні за 7 днів до запланованої операції (включаючистоматологічні процедури).Пацієнтів слід попередити, що підчас лікування клопідогрелем збільшується схильність до кровотечі і що кровотечаможе тривати дещо довше, а потім спонтанно припинятись. При незначних порізах(наприклад, під час гоління) або травмах додаткові заходи здебільшого непотрібні. При значних порізах або травмах потрібна невідкладна консультаціялікаря.Через недостатній досвід лікуванняклопідогрелем пацієнтам з порушенням функції нирок слід бути обережними призастосуванні препарату.При значному порушенні функціїпечінки ризик кровотечі збільшується, тому у таких пацієнтів клопідогрель слідзастосовувати з обережністю.Безпеку та ефективністьклопідогрелю у дітей та підлітків віком до 18 років не вивчали, тому цейпрепарат не призначають таким пацієнтам.Вагітність і годування груддю.Через відсутність данихклопідогрель не рекомендується застосовувати під час вагітності та в періодгодування груддю.Вплив на здатність керуватиавтомобілем та працювати зі складними механізмами.Препарат може впливати на психофізичний стан хворих,що виявляється ослабленням уваги, уповільненням реакцій і вимагає обережностіпри керуванні транспортними засобами та роботі з потенційно небезпечнимимеханізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Внаслідок збільшення ризикукровотечі одночасне застосування клопідогрелю і варфарину не рекомендується.Ацетилсаліцилова кислота не змінює індуковану аденозиндифосфатом (АДФ)агрегацію тромбоцитів внаслідок введення клопідогрелю. Періодичне застосуванняацетилсаліцилової кислоти (у дозі максимум 1000 мг на добу) не призводить дозбільшення тривалості кровотечі. Клопідогрель здатний посилювати впливацетилсаліцилової кислоти на агрегацію тромбоцитів, викликану колагеном.Паралельне введення клопідогрелю і ацетилсаліцилової кислоти протягом тривалогочасу може збільшувати ризик кровотечі, тому при комбінованому застосуванні цихпрепаратів рекомендується дотримуватись обережності.При одночасному застосуванніклопідогрелю і гепарину або інших тромболітичних засобів ризик кровотечі можезбільшуватись, тому комбіноване застосування цих препаратів слід здійснювати зобережністю. Паралельне введення клопідогрелю і нестероїдних протизапальнихзасобів призводить до збільшення ризику утворення виразок у шлунково-кишковомутракті та кровотечі із виразок. Тому застосування клопідогрелю з нестероїднимипротизапальними засобами рекомендується здійснювати з обережністю. Приодночасному застосуванні клопідогрелю і атенололу, ніфедипіну, дигоксину,фенобарбіталу, циметидину, естрогену або теофіліну не спостерігались ознаки клінічнозначущої взаємодії. Є відомості про безпеку одночасного застосуванняклопідогрелю і фенітоїну або толбутаміду.Антацидні засоби не змінюютьабсорбцію клопідогрелю.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25оС.Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2роки
Переглядів: 2620 Мітки препарату: зілт, клопідогрел разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я