А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Залізасахарат-залізне вино (Ferri saccharati solutio)

хімічна назва: заліза оксиду сахарат;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина червоно-бурого кольору, званільним запахом;

склад: діюча речовина: 100 г розчину містять заліза оксиду сахарату - 7,39 г;допоміжні речовини: цукор-рафінад, ванілін, спирт етиловий, водаочищена.

Форма випуску. Розчин для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Препарати тривалентного заліза. КОД АТС: В03А В02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Заліза сахарат

антианемічний засіб, щомістить тривалентне залізо. Сахарат заліза відносно стабільний і мало виділяєзаліза у вигляді вільних іонів.Тривалентнезалізо є необхідним компонентом раціону людини, необхідним для синтезугемоглобіну, міоглобіну, дихальних ферментів. Звичайно протягом доби людина зфекаліями і сечею втрачає від 1 мг до 2 мг заліза, що поповнюється з продуктамихарчування. При збалансованому щодо заліза харчуванні дефіцит заліза нерозвивається. При підвищеній втраті заліза або при патологіях, якісупроводжуються порушенням його всмоктування у верхніх відділах тонкогокишечнику, розвивається дефіцит заліза, що може виявитись у виглядізалізодефіцитної анемії. Часто сприяють розвитку залізодефіцитної анеміїменструації в жінок, що супроводжуються великими втратами крові. Застосуванняпрепарату ЗАЛІЗА САХАРАТ – ЗАЛІЗНЕ ВИНО сприяє зниженню дефіциту заліза ворганізмі при залізодефіцитній анемії. Фармакокінетика.Після перорального прийому препарату всмоктування комплексу заліза відбуваєтьсяв 12-палій кишці і верхніх відділах тонкого кишечнику. Його абсорбція незнижується в результаті взаємодії з компонентами їжі. Потрапивши у системнийкровотік, залізо із сироватки крові переходить у тканини, що здатні йогодепонувати. Зокрема, у вигляді комплексу з феритином депонується в печінці.Пізніше, у кістковому мозку воно включається до складу гемоглобіну. У складігемоглобіну залізо знаходиться в двовалентному вигляді, але саме тривалентнезалізо стимулює утворення глобіну, що сприяє збільшенню гемоглобіну крові.Механізмусмоктування тривалентного заліза активний, залежить від рівня дефіциту залізав організмі і здійснюється таким чином, що в тонкому кишечнику не всмоктуєтьсязаліза більше за фізіологічну норму.Залізовиводиться з організму з фекаліями і сечею, в основному у вигляді продуктівобміну гемоглобіну.

Показання для застосування. Профілактика і лікування залізодефіцитнихстанів різної етіології. Профілактика дефіциту заліза у дітей, жінокдітородного віку (особливо в період вагітності). Профілактика залізодефіцитноїанемії у дорослих, що знаходяться на вегетаріанській дієті, в осіб літньоговіку. Лікування залізодефіцитних анемій.

Спосіб застосування та дози. Дорослим, а також вагітним жінкам і дітям з12 років, препарат ЗАЛІЗА САХАРАТ – ЗАЛІЗНЕ ВИНО призначається внутрішньо по 1столовій ложці в 0,5 склянки води три рази на день, після їди. Розчин бажановсмоктувати через трубочку, щоб уникнути потемніння зубів, а після прийомупрепарату рот бажано прополоскати. Періодично, один раз у кілька тижнів,роблять аналіз крові і визначають рівень гемоглобіну. При нормалізаціїпоказника гемоглобіну прийом препарату припиняють.Дітям віком від 1 до 12 років препарат призначають з розрахунку 3 мгзаліза на 1 кг маси тіла на добу, що відповідає 1 мл препарату на 1 кг маситіла на добу. Розрахункову добову дозу препарату розділяють на три разових.Тривалість прийому препарату визначається терміном нормалізації показникагемоглобіну в крові.

Побічна дія. Звичайно добре переноситься . Побічні ефекти вбільшості випадків слабко виражені і відразу зникають після припинення прийомупрепарату. Дуже рідко спостерігаються шлунково-кишкові розлади, такі яквідчуття важкості і переповнення шлунка, відчуття розпирання в епігастральнійділянці. Можливе темне забарвлення калу, що зумовлено прийомом препарату і немає клінічного значення. Рідко - нудота, запор, діарея.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату чи йогокомпонентів. Анемії, що не пов’язані з дефіцитом заліза, таласемії. Надлишок залізав організмі: гемосидероз, гемохроматоз. Анемії, спричинені отруєнням свинцем,сидеробластна анемія.

Передозування. Практично малоймовірне, оскільки усмоктування залізаз препарату відбувається шляхом активного транспорту, причому рівень усмоктуваннязалежить від рівня дефіциту заліза в організмі і вище фізіологічної норминеможливе. Надлишок препарату, що не всмоктався, виводиться з організму зфекаліями. Не виключена ймовірність подразнення слизових оболонокшлунково-кишкового тракту надлишком препарату, що не всмоктався. Для усуненнятакого явища можливе призначення слизових відварів або цитопротекторних гелів.

Особливості застосування. При призначенні препарату жінкам, які годуютьгруддю, слід враховувати, що залізо потрапляє в грудне молоко і знаходиться таму вигляді комплексу з лактоферином. Тому, якщо в дитини немає дефіциту заліза,бажано застосування препарату тимчасово припинити.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ефективність препарату підвищується приодночасному застосуванні препаратівфолієвої кислоти, вітаміну В12.Одночасне застосування з алопуринолом може спричинити накопичення залізав печінці. Одночасне застосування з препаратами тетрацикліну знижує ефективністьостанніх. Ефективність препарату знижується при одночасному застосуванні зхолестираміном. Бажано не застосовувати одночасно з пероральними препаратамитокоферолу, щоб уникнути зниження активності останнього.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла танедоступному для дітей місці, при температурі від 8 °С до 15 °С. Термінпридатності - 3 роки
Переглядів: 2398 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я