А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Березибруньки (Gemmae betulae)

міжнародна назва: Betula Verrucosa Ehrh.;

основні фізико-хімічні властивості: бруньки подовжено-конічні, загострені абопритуплені, часто клейкі. Луски розташовані черепицеподібно, щільно притиснутіз країв, трохи війчасті (нижні коротші за верхні та іноді з трохи відстаючимикінчиками); довжина бруньок 3-7 мм, у поперечнику – 1,5–3 мм.Колір бруньок коричневий, біля основи трохи зеленкуватий. Запах бальзамічний,приємний. Смак трохи в’яжучий, смолистий.

Склад: бруньки берези бородавчастої(BetulaVerrucosa Ehrh.) або берези білої (Betula alba L.).

Форма випуску. Бруньки.

Фармакотерапевтична група. Рослинні препарати з діуретичним ефектом. Код АТС С03В Х 10.

Фармакологічні властивості. Препарати із бруньок берези чинять помірнужовчогінну, сечогінну, протизапальну та відхаркувальну дію.Показання для застосування. Препарати із бруньокберези застосовують як сечогінний тажовчогінний засіб у комплексній терапіі захворювань печінки, при захворюванняхорганів дихання (ларингіти, бронхіти, трахеїти).

Спосіб застосування та дози. 0,5 столової ложки бруньок кладуть вемальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої киплячої води,закривають кришкою і нагрівають у киплячій воді (на водяній бані) 15 хвилин.Охолоджують при кімнатній температурі 45 хвилин, проціджують, залишок сировинивіджимають. Об’єм одержаного настою доводять перевареною водою до 200 мл. Внутрішньо приймають настій теплим по 1/3 склянки2-3 рази на день за 10-15 хвилин до їжі та зовнішньо – для інгаляцій.

Побічна дія. Препарати з бруньок берези чинять подразнювальну діюна ниркову тканину.

Протипоказання. Функціональна недостатність нирок.

Передозування. Не виявлено.

Особливості застосування. Безпека та ефективність застосування берези бруньоку дітей не встановлені, тому не рекомендується без призначення лікарязастосовувати препарат дітям віком до 12 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не відома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці, при температурі не вище +25°С.Термін придатності - 2 роки. 
Переглядів: 754 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я