А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Бензилбензоат-дарниця (Benzylbenzoate-darnitsa)

міжнародна та хімічна назви: benzyl benzoate;фенілметиловий ефір бензойної кислоти;

основні фізико-хімічні властивості: мазь білого кольору зі специфічним запахом;

склад: 1 г мазі містить бензилбензоату 250 мг;допоміжні речовини: цетилпіридинію хлорид, пропіленгліколь, спиртисинтетичні жирні первинних фракцій С16-С20 абоцетостеариловий спирт, вода очищена.

Формавипуску.Мазь для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що діють на екзопаразитів, включаючи кліщівкорости. Код АТС Р03А Х01.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Мазь Бензилбензоат-Дарниця чинить акарицидну діювідносно різних видів кліщів, включаючи коростяві кліщі (Acanis scabiei) ікліщі роду Demodex, має протипедикульозну активність. Препарат чинитьбактеріостатичну дію завдяки наявності антимікробного консерванту –цетилпіридинію хлориду.Має токсичну діювідносно всіх видів вошей (загибель вошей настає через 2–5 год, кліщів – через7–32 хв). Проникає крізь хітиновий покрив і накопичується в організмі кліща втоксичних концентраціях. Спричиняє загибель личинок і дорослих особинкоростяних кліщів; не діє на яйця.Фармакокінетика. При місцевому застосуванні бензилбензоат у системнийкровотік практично не всмоктується.

Показання для застосування. Для лікування корости, педикульозу.

Спосіб застосування та дози. Мазь Бензилбензоат-Дарниця застосовуютьмісцево. При лікуванні корости перед застосуванням препарату пацієнти повинніприйняти гарячий душ з милом для видалення лусочок і скоринок, ретельно змитимило і витертися рушником. Мазь наносять тонким рівномірним шаром на поверхнютіла, від шиї до підошов, і злегка втирають у шкіру; спочатку обробляють ліву іправу руки, потім ноги і тулуб (мазь не слід наносити на обличчя і слизовіоболонки). Після обробки руки не слід мити протягом 3 годин. У деяких випадкахпісля висихання нанесеної мазі (звичайно через 1 год.) рекомендується нанести другийшар препарату. Після закінчення обробки хворі надягають чисту білизну, змінюютьпостіль. Через 24–48 годин хворі приймають душ і знову міняють білизну іпостіль. Як правило, досить одноразового застосування мазіБензилбензоат-Дарниця. Однак при необхідності обробку повторюють, а курслікування може становити 7–10 днів.Повторну обробку маззю варто проводити тільки привиявленні живих кліщів і нових коростяних ходів, оскільки свербіж та іншісимптоми інвазії можуть тривати протягом декількох тижнів унаслідок стануфізіологічної гіперчутливості, обумовленого наявністю загиблих паразитів. Прилікуванні корости в дітей до 5 років мазь Бензилбензоат-Дарниця безпосередньоперед застосуванням необхідно розбавити теплою кип’яченою водою (30–35 °С) успіввідношенні 1:1 і перемішати до утворення однорідної емульсії. Обробку, якправило, варто проводити без попередньої теплої ванни 2 рази з інтервалом 12годин.При лікуванні “норвезької корости” перед застосуванням мазіБензилбензоат-Дарниця необхідно попередньо за допомогою кератолітичних засобів(наприклад, крему Карбодерм-Дарниця, що містить 10 % сечовини) очистити шкірніпокриви від кірок. Тривалість курсу лікування визначається динамікою очищенняшкірних покривів, купіруванням запального процесу, припиненням свербежу.При лікуванніпедикульозу препарат наносять на волосся і волосисту частину голови, злегкавтираючи в шкіру; голову пов’язують косинкою. Через 30 хвилин препарат змиваютьпроточною водою і споліскують волосся теплим 5 % розчином оцту. Після закінченняописаної процедури волосся миють з милом або шампунем і розчісують частимгребенем для видалення гнид. Ефективність обробки визначають через добу і принеобхідності процедуру повторюють. При лобковому педикульозі мазь втирають ушкіру лобка, живота, пахових складок і внутрішніх поверхонь стегон.

Побічна дія. При аплікаціях препарату може виникнути відчуттяпечіння, що зникає при подальшому застосуванні мазі. У поодиноких випадках уосіб з чутливою шкірою можуть виникнути місцеві шкірні реакції (відчуттяпечіння або свербіж, почервоніння або сухість ділянки шкіри, що обробляєтьсяпрепаратом), а також алергічні шкірні реакції. Якщо вищевказані побічні ефектинадалі не зникають самостійно, застосування препарату необхідно припинити.

Протипоказання. Підвищена чутливість до бензилбензоату або іншихкомпонентів препарату. Вагітність, період лактації, діти до 3 років.

Передозування. Оскільки при місцевому застосуванні бензилбензоатпрактично не всмоктується в системний кровотік, випадків передозування препаратуне виявлено.Лікування. У випадку появи будь-якої небажаної реакції на місці нанесенняпрепарату, його необхідно змити водою з милом.

Особливості застосування. Перед початком лікування хворому доцільно прийнятигарячий душ для механічного видалення з поверхні шкіри кліщів, а також длярозпушення поверхневого шару епідермісу (для полегшення проникнення препарату).Якщо в період після обробки рук виникла необхідність їхнього миття, то післякожного вимушеного миття рук необхідно їх знову обробити. Варто уникатипотрапляння мазі в очі та на слизові оболонки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Фармакологічної взаємодії мазіБензилбензоат-Дарниця з іншими препаратами не виявлено, однак як і для всіхпротипаразитарних засобів її не рекомендується застосовувати одночасно з іншимилікарськими засобами зовнішнього застосування. Місцеве чи системне застосуваннякортикостероїдів може сприяти зникненню або зменшенню прояву деяких симптомів(свербежу, гіперемії й ін.) при збереженні інвазії, тому на період лікуваннямаззю Бензилбензоат-Дарниця варто уникати застосування таких препаратів.Цетилпіридинію хлорид, що входить до складу препарату як антимікробнийконсервант і емульгатор, взаємодіє з аніонними поверхнево-активними речовинами,зокрема з милами. Це може призводити до втрати бактеріостатичних властивостейпрепарату і його коагуляції.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці, воригінальній упаковці, при температурі від 15 °С до 25 °С. Термін придатності –2 роки. 
Переглядів: 940 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я