А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Бен-гей (Ben-gay)

міжнародна та хімічна назви:

основні фізико-хімічні властивості: однорідна біла гомогенна мазь з характернимзапахом;

склад: метилсаліцилат - 28%, ментолу - 10%;допоміжні речовини: гліцеролмоностеарат, ланолінбезводний, полісорбат 85, вода очищена, сорбітан тристеарат, стеариновакислота, ксантамова смола, гідроксид калію.

Форма випуску. Бальзам.

Фармакологічна група. Засоби, що застосовуються місцево присуглобовому та м’язовому болях. АТС М02А С.

Фармакологічні властивості. Місцеві відволікальні засоби належать до зовнішніханалгетиків, оскільки їх наносять на неушкоджену шкіру для послаблення болю. Їхвідмінність від анестетиків полягає в тому, що послаблення болю, яке вонивикликають, є наслідком скоріше стимулювання, ніж пригнічення чутливихрецепторів шкіри болісної зони, і проявляється воно не на шкірі, а в органах,які знаходяться під шкірою, наприклад, у суглобах, м’язах, сухожиллях та деякихвнутрішніх органах.МентолМісцеве застосування ментолу супроводжується швидкоюпоявою та збереженням відчуття тепла.МетилсаліцилатМетилсаліцилат є відволікальним засобом ізастосовується для тимчасового полегшення глибокого болю. Під час подвійногосліпого дослідження дія відволікального лосьйону, який містить метилсаліцилат,щодо послаблення суглобного болю у людей з помірним ступенем артриту значноперевищувала ефект застосування плацебо. Хронічний біль у м’язах є складовоюболю у хворих на артрит. Тривалий гіпертонус м’язів кістяка викликає хронічнийм’язовий біль. Місцеве нанесення мазі, що містить метилсаліцилат, на болючісуглоби, уражені артритом, у хворих групи, що досліджувалася, призводило дозначного зменшення напруження м’язів, у той час як застосування плацебо недавало істотних наслідків. Під час місцевого застосування метилсаліцилатпроникає через неушкоджену шкіру. Існуючі дані дають змогу припустити, щопрепарат, який всмоктався через шкіру, виявляє загальну дію, і цієї кількостідостатньо для забезпечення вираженого знеболювального ефекту. Зменшення підвпливом Бен-Гей® спазму м’язів та болю, який викликано цим спазмом,пов’язане з ефектом зігрівання. Останній виконує кілька функцій: збільшеннякровотоку внаслідок розширення капілярів і полегшення видалення подразнювальнихречовин (молочна кислота), збільшення об’єму рухів, зменшення спазму м’язів тавідчуття спазму м’язів. Дослідження Бен-Гей® продемонстрували такийсамий ефект. В одному з досліджень було доведено, що Бен-Гей®незначною мірою, але цілком певно збільшує час субмаксимального пробігу, знижуєсуб’єктивний поріг болю протягом 36 годин рівноважного пробігу на тредмилі тазменшує суб’єктивний поріг дискомфорту на останніх хвилинах максимальногопробігу.

Показання для застосування. Застосування бальзаму Бен-Гей®перед інтенсивними заняттями спортом та фізичними тренуваннями забезпечуєпідвищену комфортність, а безпосередньо після них - зменшує біль у м’язах,спричинений їх перевтомою.

Спосіб застосування та дози. Невелику кількість бальзаму втирають ум’язи. За необхідності процедуру повторюють до 3 - 4 разів на день.

Побічна дія. Зрідка розвивається алергія та надчутливість допрепарату.МентолУ деяких людей ментол може викликати сенсибілізацію.Симптоми її включають: кропив’янку, еритему та інші зміни на шкірі. Однак,ризик сенсибілізації незначний. Токсичні ефекти внаслідок потрапляння всерединуорганізму великої кількості препаратів, що містять ментол, можуть призвести допояви нудоти, болю у шлунку, блювання та симптомів пригнічення центральноїнервової системи на зразок запаморочення, непевної ходи, припливу крові дообличчя, сонливості, сповільненого дихання та коми. Досвід поширення на ринкувідволікальних препаратів, що містять ментол, свідчить про їх безпечність.Фактична кількість побічних впливів при зовнішньому застосуванні незначна.МетилсаліцилатМетилсаліцилат - безпечний зовнішній аналгетичнийзасіб. Метилсаліцилат входить до складу великої кількості безрецептурнихпрепаратів, які призначено для самостійного застосування, а також єінгредієнтом розтирань для спортсменів, що використовуються якнайширше. Оглядданих Національної палати центрів з контролю за отруєннями (Бетезда, штатМериленд, США), щодо інтоксикації під час потрапляння метилсаліцилату всередину(головним чином - у вигляді мазі), продемонстрував відсутність випадків смертіта отруєнь з вираженими симптомами. Відомо, що прийом значної кількостіметилсаліцилату внутрішньо небезпечний, але немає даних, які б свідчили, щоризик токсичності має обмежувати раціональне застосування препарату яквідволікального засобу. Під час місцевого застосування метилсаліцилат має високийступінь безпечності. Може викликати виражене місцеве подразнення, однак зарештою показників метилсаліцилат, якщо він потрапляє всередину, істотно невідрізняється від інших саліцилатів за токсичними ефектами.

Протипоказання. Відкриті рани, подразнення шкіри, алергія,індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату, діти до 12 років.

Передозування. Повідомлення про випадки перевищення доз бальзамуБен-Гей® не зареєстровані.

Особливості застосування. Бальзам Бен-Гей® призначений лишедля зовнішнього застосування. Не застосовувати його одночасно з зігрівальнимикомпресами. Якщо виникло подразнення шкіри, застосування препарату потрібноприпинити. Необхідно уникати потрапляння в очі, на слизові оболонки, ділянкиподразнення шкіри. Якщо біль зберігається протягом 10 і більше днів, а препаратне полегшує стан, слід звернутися до лікаря. Не застосовувати у дітей віком до12 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Повідомлення про випадки взаємодії з іншимилікарськими засобами не зареєстровані.

Умови та строки зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці,при температурі не вище 30°С. Термін придатності – 3 роки.
Переглядів: 999 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я