А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Диклофенак – лхфз форте (Diclofenac - lchfz forte)

міжнародна і хімічна назви: Diclofenac (диклофенак); натрію 2-[(2,6-дихлорфеніл)-аміно]фенілацетат;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого з кремуватим відтінкомкольору подвійноопуклої форми. На поверхні таблеток допускається мармуровість;

склад: 1 таблетка містить натріюдиклофенаку – 0,05 г;допоміжні речовини: цукор молочний, целюлозамікрокристалічна, крохмаль картопляний, тальк, аеросил, кальцію стеарат,ойдрагіт L-100-55.

Форма випуску. Таблетки кишковорозчинні.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні та протиревматичнізасоби, похідні оцтової кислоти. Диклофенак. Код АТС. М01А В05.

Фармакологічні властивості. Препарат виявляє протизапальну, аналгетичну, жаро-знижувальну та антиагрегаційну дію. Механізм дії зумовлений інгібуваннямсинтезу простагландинів на рівні циклооксигенази-1, пригніченням синтезулейкотрієнів, антибрадикініновою активністю, стабілізацією лізосомальнихмембран, зниженням активності нейтрофілів.Фармакокінетика. При пероральному прийомі повне всмоктування діючої речовинивідбувається у кишечнику, час досягнення максимальної концентрації у кровістановить приблизно 2 год. 99,7% диклофенаку зв’язується з білками сироваткикрові. Препарат виводиться у формі метаболітів, в основному, нирками (майже60%), решта – з жовчю.Значних віковихособливостей фармакокінетики диклофенаку, а також у хворих з порушеннямифункції нирок і печінки не виявлено.

Показання для застосування. Ревматоїдний артрит (у тому числі при загостренніпроцесу), анкілозуючий спондилоартрит, гострі подагричні, інфекційні,псоріатичні та травматичні артрити, остеоартрози, бурсити, тендовагініти,радикуліти, тромбофлебіти, невралгії, міалгії та інші захворювання, щосупроводжуються запаленням, больовим синдромом та лихоманкою.

Спосіб застосування та дози. Препарат рекомендується приймати по 1таблетці 2-3 рази на добу, не розжовуючи та запиваючи рідиною. Перевагувіддають прийому препарату до їди.Курс лікуваннязалежить від ефективності терапії і становить, як правило, 3 тижні.

Побічна дія. В окремих хворих можливі нудота, відрижка,неприємні відчуття в епігастральній ділянці, діарея, головний біль,запаморочення. У осіб з підвищеною чутливістю до компонентів препарату можливіалергічні реакції (шкірні висипи, кропив’янка).

Протипоказання. Ерозивно-виразкові ураження шлунково-кишковоготракту, бронхіальна астма, порушення кровотворення, індивідуальнанесприйнятливість диклофенаку натрію, вік до 14 років, вагітність, періодлактації.

Передозування. У випадку передозування препарату спостерігаютьсяголовний біль, психомоторне збудження, дратівливість, запаморочення,гіпервентиляція, судоми. Рекомендується симптоматична терапія, специфічногоантидоту нема.

Особливості застосування. З обережністю призначають пацієнтам іззахворюваннями печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту в анамнезі, приартеріальній гіпертонії, серцевій недостатності, пацієнтам похилого віку,особам, робота яких потребує підвищеної уваги.При тривалому застосуванні препарату рекомендується проводитиперіодичний аналіз крові.Прийом препарату можна поєднувати із зовнішніми і ректальнимилікарськими формами диклофенаку (мазі, гелі, супозиторії та ін.), при цьомуйого добова доза не повинна перевищувати 150 мг.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат підвищує гастротоксичністьнестероїдних протизапальних засобів і глюкокортикоїдів, підвищує ризикгіперкаліємії при лікуванні калійзберігаючими діуретиками, зменшує ефектдіуретиків. Підвищує концентрацію у крові літію, дигоксину, непрямихантикоагулянтів, хінолонових похідних, оральних протидіабетичних препаратів(можливі як гіпо-, так и гіперглікемія). Концентрація диклофенаку в плазмізнижується при застосуванні ацетилсаліцилової кислоти. Не рекомендуєтсяодночасне застосування з метотрексатом та циклоспорином, тому що диклофенакпідвищує їх токсичність.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухомузахищеному від світла місці.Термін придатности - 2 роки
Переглядів: 673 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я