А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Диклофенак (Diclofenac)

міжнародна та хімічна назви: diclofenac; натрієва сіль2-[(2,6-дихлорфеніл)-аміно]-фенілоцтової кислоти;

основні фізико-хімічні властивості: круглі, двоопуклі таблетки, вкриті плівковоюоболонкою, червонувато-бурого кольору;

склад: 1 таблетка з плівковим покриттям містить диклофенаку натрію 50 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактоза, крохмалькукурудзяний, магнію стеарат, поліетиленгліколь 6000, тальк, кислотиметакрилової кополімер, барвник пігментний, дибутилфталат, повідон, натріюкроскармелоза.

Форма випуску. Форте таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби,похідні оцтової кислоти. Диклофенак. Код АТС М01А В05.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Препарат виявляє протизапальну, аналгетичну,жарознижувальну та антиагрегаційну дію. Механізм дії зумовлений інгібуваннямсинтезу простагландинів на рівні циклооксигенази-1, пригніченням синтезулейкотрієнів, антибрадикініновою активністю, стабілізацією лізосомальнихмембран, зниженням активності нейтрофілів.Фармакокінетика. Після одноразового прийому внутрішньо у дозі 50 мгмаксимальна концентрація диклофенаку у плазмі досягається приблизно через 2год. Після багаторазового прийому препарату його фармакокінетика не змінюється.Кумуляція препарату не відмічена. 99% диклофенаку зв’язується з білкамисироватки крові. Диклофенак проникає у синовіальну рідину. У цьому разімаксимальна концентрація відмічається на 2 - 4 год пізніше, ніж у плазмі. Післяприйому Диклофенаку внутрішньо приблизно 50% активної речовини метаболізуєтьсяпри першому проходженні, через печінку. Період напіввиведення - 1 - 2 год.Диклофенак значною мірою метаболізується. Приблизно 60% дози препаратувиводиться у вигляді метаболітів з жовчю.

Показання для застосування. Запальні і дегенеративні захворюваннясуглобів і хребта: равматоїдний артрит, ювенільний ревматоїдний артрит,анкілозуючий спондиліт, спондилоартрити; остеоартроз, спондилоартроз.Посттравматичний і післяопераційний біль і запалення. Біль у гінекології(дисменорея, аднексит). Напади мігрені, ниркова або жовчна коліка.

Спосіб застосування та дози. Дорослим препарат призначають у дозі по 50мг, у 2 - 3 прийоми на добу, не розжовуючи та запиваючи рідиною. Максимальна добова доза – 150 мг.Для дітей старше 6 років добовадоза становить 2 - 3 мг/кг маси тіла.Таблетки слідприймати під час або після їди.Курс лікуваннязалежить від ефективності терапії і становить, як правило, 3 тижні.

Побічна дія. З боку шлунково-кишкового тракту: біль в епігастрії, нудота, діарея,диспепсія, метеоризм, транзиторне підвищення активності трансаміназ у крові, упоодиноких випадках можливо виникнення ерозивно-виразкових дефектів слизовоїоболонки шлунково-кишкового тракту, іноді ускладнених шлунково-кишковоюкровотечею, меленою, перфорацією і дуже рідко спостерігаються неспецифічнийгеморагічний коліт, хвороба Крона.З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення,рідко – сонливість, тремор, депресія, жахливі сновидіння, дратівливість.Алергічні реакції: шкірний висип, кропив’янка, екзема, поліморфнаеритема, синдром Стівенса-Джонсона, еритродермія, фотосенсибілізація, пурпура.З боку кровотворної системи: тромбоцитопенія, лейкопенія А,агранулоцитоз, гемолітична анемія.У поодиноких випадках спостерігаються гостра ниркова недостатність,інтерстиціальний нефрит, гематурія, протеїнурія; напади бронхіальної астми,системні анафілактичні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість до диклофенаку або іншихінгредієнтів препарату. Пептична виразка шлунка або кишечнику; нападибронхіальної астми, кропив’янка, гострий риніт в анамнезі, пов’язаний іззастосуванням ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних протизапальнихпрепаратів. Вагітність і період лактації. Діти до 6 років.

Передозування. У разі передозування препарату спостерігаютьсяголовний біль, психомоторне збудження, дратівливість, запаморочення,гіпервентиляція, судоми. Рекомендується симптоматична терапія, специфічногоантидоту нема.

Особливості застосування. З обережністю призначають пацієнтам іззахворюваннями печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту в анамнезі, приартеріальній гіпертонії, серцевій недостатності, пацієнтам похилого віку,особам, робота яких потребує підвищеної уваги.При тривалому застосуванні препарату рекомендується проводитиперіодичний аналіз крові.Прийом препарату можна поєднувати із зовнішніми і ректальнимилікарськими формами диклофенаку (мазі, гелі, супозиторії та ін.), при цьомуйого добова доза не повинна перевищувати 150 мг.Вплив на здатність керувати автотранспортом та іншими небезпечнимимеханізмами.Якщо під час лікування препаратом Диклофенак виникає запаморочення абоінші порушення з боку центральної нервової системи, необхідно уникати керуванняавтотранспортом та виконання робіт, пов’язаних з використанням потенційнонебезпечних приладів та механізмів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат підвищує гастротоксичністьнестероїдних протизапальних засобів і глюкокортикоїдів, підвищує ризикгіперкаліємії при лікуванні калійзберігаючими діуретиками, зменшує ефектдіуретиків. Підвищує концентрацію у крові літію, дигоксину, непрямихантикоагулянтів, хінолінових похідних, оральних протидіабетичних препаратів(можливі як гіпо-, так і гіперглікемія). Концентрація диклофенаку в плазмізнижується при застосуванні ацетилсаліцилової кислоти. Не рекомендуєтьсяодночасне застосування з метотрексатом і циклоспорином, тому що диклофенакпідвищує їх токсичність.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності –3 роки
Переглядів: 970 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я