А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Дикловіт (Diclovit)

міжнародна назва: diclofenac;

основні фізико-хімічні властивості: супозиторії білого абобілого з кремуватим відтінком кольору торпедоподібної форми;

склад: 1 супозиторій містить 50 мгдиклофенаку натрію;допоміжні речовини: основа для супозиторіїв:вітепсол.

Форма випуску. Супозиторії ректальні.

Фармакологічна група. Нестероїдні протизапальніта протиревматині засоби. АТС: М01А В05.

Фармакологічні властивості. Дикловіт - нестероїднийпротизапальний засіб з групи похідних фенілоцтової кислоти з вираженоюпротизапальною, болезаспокійливою, жарознижувальною дією. Механізм діїпрепарату пов”язаний з пригніченням синтезу простагландинів. При ревматичнихзахворюваннях під дією препарату зменшуються біль у суглобах у стані спокою тапід час руху, ранкова скутість та набряк суглобів, підвищується обсяг рухів,покращується функціональний стан опорно-рухового апарату. Препарат пригнічуєагрегацію тромбоцитів, зменшує зсідання крові, потенціює дію антикоагулянтів.Фармакокінетика.При ректальному застосуванніпрепарат добре всмоктується через слизові оболонки, проникає в органи ітканини, потрапляє у порожнини суглобів, протягом довгого часу виявляється усиновіальній рідині. Препарат виявляється у плазмі крові через 30 хвилин.Максимальна концентрація у крові досягається за 1 годину після моментувведення. Період напіввиведення з плазми крові становить 1 - 2 години. Майже99% препарату зв”язується з білками плазми. До 70% введеної дози препаратувиводиться із організму з сечею у вигляді метаболітів, решта – з калом.

Показання для застосування: - запальні та дегенератівні захворювання суглобів :ревматоїдний артрит, анкілозуючий спондилоартрит (хвороба Бехтерєва), хворобаРейтера, остеоартрози, псоріатичний артрит, подагра;- ревматичні ураження м”яких тканин - бурсит,тендовагініт, синовіт;- захворювання нервової системи - плечолопатковийперіартрит, люмбаго, люмбалгії, невралгії, міалгії;- гінекологічні захворювання - первинна дисмінорея,аднексит, периметрит;- як допоміжний засіб у складі комбінованої терапіїінфекційно-запальних захворювань ЛОР-органів, які супроводжуються вираженимвідчуттям болю;- запалення, біль, тризм, набряк внаслідокстоматологічних, ортопедичних, гінекологічних та інших втручань.

Спосіб застосування та дози. Дикловіт призначаютьдорослим та дітям старше 15 років по 1 супозиторію двічі на добу. Максимальнадобова доза не повинна перевищувати 150 мг. Тривалість курсу лікуваннявстановлюється індивідуально, залежно від клінічної картини захворювання.

Побічна дія. Препарат добрепереноситься і рідко викликає побічну дію.Проте можлива поява (особливо на початку лікування)диспептичних явищ, діареї, відчуття тяжкості в епігастральній ділянці,сонливості, головного болю, запаморочення. У рідких випадках можливамісцевоподразнювальна дія препарату на слизову оболонку кишечнику.

Протипоказання. Індивідуальна підвищеначутливість до диклофенаку натрію, аспірину та інших НПЗС, виразкадванадцятипалої кишки, геморагічний коліт, загострення геморою, порушеннякровоутворення неясної етіології, третій триместр вагітності, дитячий вік (до15 років).

Передозування. При застосуванніпрепарату у вказаних дозах передозування неможливе. При довготривалому прийомівисоких доз препарату можлива поява та посилення описаних побічних ефектів. Уцьому випадку слід припинити лікування.

Особливості застосування. Особливої уваги з бокулікаря потребує призначення препарату «Дикловіт» хворим з високим артеріальнимтиском або серцевою недостатністю, при індукованій порфірії, системномуеритематозному вовчаку та змішаних колагенозах, хронічних обструктивнихзахворюваннях дихальних шляхів, астмі, поліпах слизової оболонки носа, сінномунежитю, у похилому віці.При тривалому застосуванні препарату рекомендуєтьсярегулярно контролювати функцію печінки та періодично робити загальний аналізкрові. При одночасному застосуванні Дикловіту з антикоагулянтами потрібенрегулярний контроль зсідання крові. У зв”язку з тим, що при застосуванніпрепарату можлива поява таких побічних явищ, як запаморочення, відчуття втоми,не рекомендується керувати автомобілем або виконувати іншу роботу, яка потребуєпідвищеної уваги. Слід уникати вживання алкоголю під час лікування препаратом.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Приодночасному застосуванні Дикловіту та:дигоксину, фенітоїну або препаратів літію - можепідвищуватись рівень вмісту у плазмі цих лікарських засобів;діуретиків та гіпотензивних засобів - можепослаблюватися їх дія;калійзберігаючих діуретиків - може виникнутигіперкаліємія;інших НПЗС або глюкокортикоїдів - підвищується ризику появі побічних явищ з боку шлунково-кишкового тракту;ацетилсаліцилової кислоти - може знижуватися рівеньконцентрації диклофенаку у плазмі крові;циклоспорину - може посилюватись токсична дія нанирки останнього;протидіабетичних засобів - може розвинутись гіпо- тагіперкаліємія. При цій комбінації необхідний контроль рівня цукру у крові;метотрексату потягом 24 годин після його прийому -може підвищуватися концентрація метотрексату у крові та посилення йоготоксичної дії.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому,захищеному від світла, недоступному для дітей місці, при температурі не вище +20°С. Термін придатності - 2 роки. Не застосовувати препарат після закінченнятерміну придатності, зазначеного на упаковці
Переглядів: 809 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я