А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Диклобрю (Diclobru)

міжнародна назва: диклофенак натрію;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки в оболонці світло-оранжевогокольору; на переломі таблетки мають білий колір;

склад: кожна таблетка містить 50 мгдиклофенаку натрію;допоміжні речовини: лактоза, целюлозамікрокристалічна, крохмаль картопляний, магнію стеарат, кремнію діоксид.Оболонка: целюлози ацетилфталат, поліетиленгліколь, масло касторове, барвникоранжевий.

Форма випуску. Таблетки, покритігастрорезистентною оболонкою.

Фармакологічна група. Диклофенак. Нестероїднийпротизапальний засіб.

АТС:М01А В05

Фармакологічні властивості.Має виражені протизапальні, знеболювальні тажарознижувальні властивості. Механізм дії зумовлений інгібуванням синтезупростагландинів, які відіграють основну роль в патогенезі запалення та болю.Диклофенак інгібує синтез простагландинів, блокує фермент циклооксигеназу.Знижує синтез лейкотрієнів, переводячи арахідонову кислоту, що виділяється призапаленні, у депо тригліцеридів. Уповільнює проведення больових імпульсів унервових волокнах. Диклобрю зменшує біль під час менструацій, якийвиникає при підвищенні маткової активності та підвищенні концентраціїпростагландинів в менструальній крові.

Фармакокінетика. Диклобрю на 99%зв’язується з білками плазми крові. Добре проникає у тканини, синовіальнурідину та грудне молоко. Період напіввиведення становить: 1–2 години, ізсиновіальної рідини: 3–6 годин. Метаболізується в печінці. Приблизно 65%виводиться у вигляді глюкуроніду та сульфатних сполук з сечею та приблизно 35%з калом та жовчю.

Показання для застосування. Гострі артрити (включаючинапад подагри), ревматоїдний поліартрит (хронічний поліартрит), анкілозивнийспондиліт, та інші запальні захворювання суглобів, хребта і м’яких тканин.Короткий курс призначають при бурситі, тендиніті, післяопераційному больовомусиндромі, симптоматичному лікуванні первинної дисменореї.

Спосіб застосування та дози. Дозу призначаютьіндивідуально залежно від віку хворого та перебігу захворювання. Дорослимпризначають по 25 - 50 мг 2-3 рази на добу. Максимальна добова доза не повиннаперевищувати 150 мг. Дітям віком після 6 років та підліткам препаратпризначають з розрахунку 2 мг/кг ваги на добу.Лікування первинної дисменореї починають з появоюперших симптомів у дозі 50 – 100 мг на добу та продовжують протягом 2–3 днів. Протягомнаступних циклів доза може бути збільшена.

Побічна дія. Іноді можлива нудота,анорексія, головний біль, неприємні відчуття в епігастрії, метеоризм, запор абодіарея, алергічні реакції (особливо у хворих на бронхіальну астму) – свербіж,шкірний висип, еритема, бронхоспазм.Зрідка при тривалому застосуванні препарату можливівипадки ерозивно – виразкових уражень шлунково–кишкового тракту з або безсимптомів кровотечі.В окремих випадках – анемія, лейкопенія,тромбоцитопенія, агранулоцитоз, а також гематурія, протеїнурія, периферичнінабряки, нефротичний синдром.

Протипоказання. Підвищена чутливість допрепарату та інших нестероїдних протизапальних засобів. Пептичні еволютивнівиразки чи шлунково-кишкові кровотечі. Тяжкі порушення функції печінки танирок. Перший триместр вагітності та годування груддю. Бронхіальна астма. Дітидо 6 років.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Диклобрюпри одночасному призначенні може зменшувати ефективність діуретиків, викликатипідвищення концентрації літію та дигоксину у плазмі крові. При одночасномусистемному призначенні може підвищувати частоту виникнення побічної дії іншихнестероїдних протизапальних засобів. Підсилює токсичну дію метотрексату тациклоспорину.

Передозування. Клінічні симптомипередозування не описані. Лікування гострого отруєння полягає у зондовомупромиванні шлунка, призначенні сорбентів, симптоматичній терапії такихускладнень як артеріальна гіпотензія, судорожний синдром, ниркованедостатність, порушення з боку шлунково-кишкового тракту та пригніченнядихання. Оскільки диклофенак зв’язується на 99% з білками плазми, недоцільностимулювати діурез, проводити діаліз чи гемоперфузію.

Особливості застосування. Таблетки «Диклобрю»зроблені таким чином, щоб діюча речовина вивільнювалася у кишковому тракті, ане в шлунку, тому дуже важливо ковтати таблетки не розжовуючи! Протягомлікування препаратом рекомендовано контролювати функцію нирок, печінки та складпериферичної крові.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатнійтемпературі у захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін зберігання - 3 років від дати випускупрепарату
Переглядів: 836 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я