А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Дермовейт™ (Dermovate™)

міжнародна та хімічна назви: clobetasol; 21-хлоро-9a-фтор-11b,17a-дигідроокси-16b-метилпрегна-1,4-дієне-3,20-діоне-17-пропіонат;

основні фізико-хімічні властивості: білого кольору водорозчинний крем;

склад: 1 г крему містить 0,5 мг клобетазолу пропіонату;допоміжні речовини: гліцерилу моностеарат, арлацел, спирт цетостеариновий,хлорокрезол, натрію цитрат, кислоти лимонної моногідрат, воску білого,пропіленгліколь, вода очищена.

Форма випуску. Крем.

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди для місцевого застосування. Код АТСD07A D01.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Основним ефектом клобетазолу пропіонату стосовно шкіриє неспецифічна протизапальна дія завдяки вазоконстрикції та зменшенню синтезуколагену.Фармакокінетика.Проникнення клобетазолу пропіонату крізь шкіру в різнихосіб різне і може збільшуватися при використанні оклюзивних пов’язок або увипадку запалення чи пошкодження шкіри. В осіб зі здоровою шкірою середніпікові концентрації клобетазолу пропіонату в плазмі 0,63 нг/мл в одномудослідженні спостерігалися через вісім годин після другого нанесення (через 13годин після першого нанесення) 30 г 0,05% мазі клобетазолу пропіонату. Післянанесення другої дози 30 г 0,05% крему клобетазолу пропіонату середні піковіконцентрації в плазмі були трохи вищими, ніж при нанесенні мазі і спостерігалисячерез 10 годин. В іншому дослідженні середні пікові концентрації (приблизно 2,3нг/мл та 4,6 нг/мл) спостерігалися, відповідно, у пацієнтів із псоріазом таекземою через 3 години після одноразового нанесення 25 г 0,05% мазі клобетазолупропіонату. Після абсорбції через шкіру препарат найімовірніше проходить тойсамий метаболічний шлях, що й кортикостероїди після системного призначення.Однак системний метаболізм клобетазолу до кінця не встановлений.

Показання для застосування.Псоріаз (за винятком поширеного бляшкового псоріазу); стійкі екземи;червоний плоский лишай; дискоїдний червоний вовчак.

Спосіб застосування та дози.Крем потрібно наносити тонкимшаром на уражені ділянки шкіри один чи два рази на день. Рекомендується продовжуватилікування не більше 4 тижнів; якщо покращання стану не настало, необхідноуточнити або переглянути діагноз. Для попередження загострення захворюванняможна проводити повторні короткі курси лікування Дермовейтом. Якщо необхіднетривале постійне лікування стероїдами, повинні використовуватися інші, не такісильнодіючі препарати. При дуже стійких ураженнях,особливо в місцях гіперкератозу, протизапальний ефект Дермовейту принеобхідності можна посилити закриттям ділянки, що лікується, поліетиленовоюплівкою. Звичайно, для досягнення позитивного ефекту накладають герметичнупов’язку на всю ніч. Досягнутий ефект підтримується простим нанесеннямпрепарату на шкіру без покриття плівкою.

Побічна дія.Побічна дія, відомості про яку наведені нижче, класифікована заорганами і системами та за частотою її виникнення. За частотою виникненнярозподілена на такі категорії: дуже часто ≥ 1/10, часто ≥ 1/100 та< 1/10, нечасто ≥ 1/1 000 та < 1/100, рідко ≥ 1/10 000 та< 1/1 000, дуже рідко < 1/10 000, включаючи поодинокі випадки. Імунна системаДуже рідко: підвищена чутливість.Місцеві реакції підвищеної чутливості, такі як еритема, висипання,свербіж, кропив’янка, місцеве печіння шкіри і алергічні контактні дерматитиможуть виникати в місцях нанесення і бути подібними до симптомів, для лікуванняяких препарат призначався. Якщо виникають ознаки підвищеної чутливості, застосування препаратунеобхідно терміново припинити.Ендокринна системаДуже рідко: ознаки гіперкортизолізму.Як і при застосуванні інших топічних кортикостероїдів, тривалезастосування у великій кількості або нанесення на великі ділянки може призвестидо появи ознак гіперкортизолізму внаслідок значної системної абсорбції. Ценайбільш ймовірно у немовлят та дітей або при використанні герметичноїпов’язки. У немовлят пелюшки діють як герметична пов’язка.За умови, щотижнева доза препарату у дорослих не перевищує 50 г, будь-яке пригніченнягіпофізу або надниркових залоз, очевидно, буде тимчасовим, зі швидкимповерненням до нормального стану, як тільки короткий курс стероїдної терапіїбуде припинено. Судинна системаНечасто:розширення поверхневих кровоносних судин.Тривале та інтенсивне лікування високоактивними кортикостероїднимипрепаратами може спричиняти розширення поверхневих кровоносних судин, особливопри використанні герметичних пов’язок або втиранні препарату у складки шкіри.Шкіра та підшкірні тканиниНечасто: місцева атрофія, атрофічні смуги на шкірі.Дуже рідко: витончення шкіри, зміни пігментації, гіпертрихоз,загострення основних симптомів, пустульозна форма псоріазу.Тривале та інтенсивне лікування високоактивними кортикостероїднимипрепаратами може спричинити атрофічні зміни, такі як атрофічні смуги на шкірі івитончення шкіри, особливо при використанні герметичних пов’язок або втиранніпрепарату у складки шкіри.У поодиноких випадках лікування псоріазу кортикостероїдами (або йогоприпинення) може спровокувати пустульозну форму хвороби.

Протипоказання.Рожеві вугрі (розацеа), вугрі (акне) та періоральний дерматит.Періанальний та генітальний свербіж.Ураження шкіри, спричинені вірусами (вірус простого герпесу, вітряноївіспи).Підвищена чутливість до компонентів препарату.Ушкодження шкіри,що первинно інфіковані грибами або бактеріями; дерматози у дітей віком доодного року, включаючи дерматити та пелюшкові висипи.

Передозування.Ймовірність виникнення гострого передозування дуже мала. У випадкувиникнення хронічного передозування або невірного застосування можуть виникнутиознаки гіперкортизолізму, що потребують зменшення або поступового припиненнязастосування місцевих кортикостероїдів, яке необхідно проводити під медичнимнаглядом, враховуючи ризик виникнення недостатності надниркових залоз.

Особливості застосування.Слід уникати довготривалого застосування Дермовейту, особливо длялікування немовлят та дітей, у зв’язку з імовірністю виникнення пригніченняфункції надниркових залоз навіть без накладання оклюзивної пов’язки. Принеобхідності застосування Дермовейту для лікування дітей рекомендуєтьсяпереглядати курс лікування щотижня. Треба зазначити, що пелюшки у малюківможуть виконувати роль герметичної пов’язки.Довготривале застосування сильнодіючих топічних стероїдів можепризвести до атрофічних змін шкіри, особливо обличчя. Це необхідно брати доуваги під час лікування таких уражень, як псоріаз, дискоїдний червоний вовчакта тяжка екзема. Якщо препарат наноситься на повіки, треба впевнитися, що він непотрапить до ока, бо це може спричинити виникнення глаукоми.Застосування місцевих стероїдів для лікування псоріазу може в деякихвипадках зумовити рецидив захворювання, розвиток толерантності, підвищити ризикгенералізованого гнійничкового псоріазу та розвитку локальної або системної(оборотне пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи)токсичності у зв’язку з послабленою бар’єрною функцією шкіри. Тому прилікуванні псоріазу Дермовейтом важливо ретельно доглядати за пацієнтом. У випадку лікування інфікованих запалень шкіри необхідно провестивідповідну антимікробну терапію. Будь-яке розповсюдження інфекцій вимагаєприпинення терапії топічними кортикостероїдами і запровадження відповідноїсистемної антимікробної терапії. Перед застосуванням герметичних пов’язокнеобхідно очистити шкіру, тому що тепло та вологість, які утворюються підпов’язкою, сприяють виникненню бактеріальної інфекції. Пацієнтам необхідно рекомендувати мити руки після застосуванняклобетазолу пропіонату, якщо тільки препарат не призначається для лікуваннярук.Крем Дермовейт не слід розводити.ВагітністьМісцеве застосування кортикостероїдів у вагітних тварин може спричинятипорушення внутрішньоутробного розвитку. Відповідність цих даних відносно людинине встановлена, однак місцеві стероїди не слід широко застосовувати длялікування вагітних, наприклад, у великих дозах чи протягом тривалого часу.ЛактаціяБезпечність застосування клобетазолу пропіонату під час лактації невстановлена.Вплив на здатність керувати автомобілем та працювати з іншимимеханізмамиКлобетазолупропіонат не впливає будь-яким чином на здатність керувати автомобілем тапрацювати з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Медикаментозна взаємодія препарату Дермовейт не описана.

Умови та термін зберігання.Зберігати при температурі нижче 30°С у недоступному для дітей місці.Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1541 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я