А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Депресил (Depresіl)

міжнародна назва: Hypericum perforatum L.;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки, подовженої форми, двоопуклі,вкриті оболонкою, бежевого кольору, з гладкою поверхнею, з лінією розлому наодній стороні, допускаються локальні темно-коричневі вкраплення;

склад: 1 таблетка містить 300 мг сухогостандартизованого екстракту трави звіробою (Hypericum perforatum L. herbaeextr. sicc.), в якому не менше 0,9 мг гіперицину;допоміжні речовини: целюлозамікрокристалічна, магнію стеарат, натрію карбоксиметилцелюлоза, кремнію діоксидколоїдний, гідроксипропілметилцелюлоза, титану діоксид, поліетиленгліколь 400,заліза оксид жовтий.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою. Фармакотерапевтична група. Антидепресанти. Код АТСN06 AX.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Препарат є антидепресантом рослинного походження,одержаний на основі стандартизованого екстракту трави звіробою, сприяє покращаннюнастрою та нормалізації психоемоційного статусу. Механізм дії ґрунтується напригніченні зворотного захоплення таких нейротрансміттерів як: серотонін,норадреналін, допамін, ГАМК, а також L-глутамін. Лікарський засіб інгібуємоноамінооксидазу (МАО) і катехол-О-метилтрансферазу, модулює секреціюінтерлейкіну-6, завдяки чому виявляє не лише антидепресивну дію, але йанксіолітичну (усунення відчуття тривоги, напруження). Протизапальна діяпов’язана з пригніченням вивільнення арахідонової кислоти та ядерного чинникакаппа В, а також білкової кінази С. Препарат не кумулює.Фармакокінетика.ВсмоктуванняВсмоктування гіперицину та псевдогіперицину відбувається ушлунково-кишковому тракті, де і спостерігається їх найвища концентрація.Максимальна концентрація після одноразового прийому препарату у дозі 300 мгдосягається через 4,5 год для гіперицину та 1,5 год для псевдогіперицину істановить 1,5 і 2,7 нг/мл відповідно.Елімінація (виведення)Період напіввиведення становить 24,8 год для гіперицину та 16,3 год дляпсевдогіперицину.

Показання для застосування. Депресія, психовегетативні розлади, щосупроводжуються такими симптомами, як апатія, пригнічення, тривога, неспокій,дратівливість, порушення емоційного стану, порушення сну, зниження маси тіла,відчуття знесилення, зниження працездатності; нейровегетативні розлади в періодменопаузи; коливання настрою, пов’язані зі зміною погоди; збудження та/абонервове напруження, астеноневротичний синдром.

Спосіб застосування та дози. Депресил застосовують перорально передїдою, запиваючи водою. Дорослі і діти старше 12 років: рекомендовано приймати по 1 таблетці 3рази на добу. Терапевтичний ефект проявляється на 10 - 14-й день застосування.Тривалість лікування не обмежена, однак через 8 тижнів приймання препаратунеобхідно зробити кількатижневу перерву.

Побічна дія. При дотриманні рекомендованого дозування препаратдобре переноситься. В особливо чутливих осіб може виникати фотосенсибілізація,дуже рідко – диспепсичні явища, шкірні алергічні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, фоточутливість.Діти до 12 років.

Передозування. Не описано випадків передозування.

Особливостізастосування. Застосуванняпрепаратів, що містять екстракт звіробою, може спричиняти підвищену чутливістьдо сонячного опромінення, особливо в осіб із світлою шкірою, тому під часприймання Депресилу необхідно уникати інтенсивної інсоляції, рекомендованозастосовувати сонцезахисні засоби.Якщо через 4 - 6 тижнів застосування не настане поліпшення стану, то препаратнеобхідно відмінити.Вагітність і лактація Застосуванняпрепарату можливо лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищуєпотенційний ризик для плода.Вплив на здатність керувати транспортними засобами і рухомимимеханізмами, що потребують великої концентрації уваги.Препарат не впливає на здатність керуваннятранспортом і роботи зі складними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Діючі речовини екстракту звіробою можутьзумовлювати індукцію ферментів, що беруть участь у метаболізмі інших лікарськихзасобів (ізоензимів цитохрому P450: 1A2, 3A4 i 2C9). При одночасномузастосуванні препарат може знизити ефективність варфарину, дигоксину,теофіліну, циклоспорину та інгібіторів протеаз (напр., індинавіру), а такожпероральних контрацептивів. Не рекомендоване одночасне застосовуванняпрепаратів на основі екстракту звіробою із антидепресантами, що гальмуютьзворотне захоплення серотоніну.

Умови та термінзберігання. Зберігати унедоступному для дітей, сухому, захищеному від дії світла місці при температурідо 25°С. Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 939 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я