А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Деос (Ideos)

основні фізико-хімічнівластивості: квадратні таблетки біло - сірого кольору;

склад: 1 таблетка міститькальціюкарбонат 1250 мг, що відповідає 500 мг елементарного кальцію,холекальциферолу (вітамін D3) 400 МО (10 мкг) ; допоміжні речовини: ксилітол, сорбітол,полівінілпірролідон, магнію стеарат, лимонний ароматизатор.

Форма випуску. Таблетки жувальні.

Фармакотерапевтичнагрупа. Препаративітаміну Д та його аналоги. Комбінації. Код АТС А11СС20.

Фармакологічні властивості. Ідеос активно впливає на обмін кальцію тафосфору в організмі. Поповнює недостатнє надходження вітаміну D3 та кальцію з їжею. Вітамін D3підвищує всмоктування кальцію в шлунково-кишковомутракті та його зв’язування у кістковій тканині, регулює обмін кальцію тафосфору в організмі. Кальцій бере участь у формуванні кісткової тканини,мінералізації зубів, процесах згортання крові, регулюванні процесів нервовоїпровідності та м`язових скорочень, підтримання стабільності нервовоїдіяльності. Фармакокінетика.Фармакокінетиказумовлена взаємодією компонентів препарату. Вітамін Д всмоктується утонкому кишечнику. Кальцій всмоктується в іонізованій формі упроксимальному відділі кишечнику за допомогою активного, Д-вітамін залежноготранспортного механізму. Вітамін D3 для того, щоб стати активним підлягає подвійномугідроксилюванню: первинне у печінці з 25- гідроксихолекальциферолу(кальциферолу), а потім у ниркових канальцях з утворенням 1,125 дигідрокси-вітаміну ДЗ (кальцитріола), який єактивним метаболітом.

Показання длязастосування.- Поповнення дефіциту вітамінуD3 та кальцію у пацієнтів з дефіцитом або ризиком дефіциту вітамінуD3 та кальцію;- лікування або профілактикаостеопорозу;профілактика ускладненьостеопорозу (в т. ч. переломів шийки стегнової кістки, переломів кістокпередпліччя );як доповнення до будь- якоїспецифічної терапії остеопорозу;профілактика остеопорозу увзаємодії із замісною гормональною терапією.

Спосіб застосування та дози.Препарат приймається перорально незалежно відприйому їжи. Таблетки слід розсмоктувати або розжовувати. При застосуванні вкомплексі із замінною гормональною терапієюдостатньо 1 таблетки на добу. Тривалість курсу лікування та кількість курсів нарік визначає лікар. ТІЛЬКИ ДЛЯ ДОРОСЛИХ.

Побічна дія.Інколи у деяких пацієнтів в більшою абоменшою мірою можливі небажані ефекти: запор або понос, здуття живота, біль у ділянціепігастрію, нудота, дуже рідко гіперкальцемія, як результат довготривалоголікування із використанням високих доз.

Протипоказання.Підвищена чутливість довітаміну D та інших компонентів препарату; перевищення допустимого рівнякальцію в крові (гіперкальцемія); підвищене виділення кальцію з сечею(гіперкальциурія); осідання кальцієвих каменів у нирках ( у “лежачих” хворих зпідвищеним вмістом кальцію в крові чи /або в сечі лікування можна здійснюватилише після того, як хворий вийде з “лежачого” стану) ; декальцинуючі пухлини,такі як мієлома, кісткові метастази, саркоїдоз.

Передозування.При передозуванні Ідеосу можуть з’явитися такісимптоми: нудота, блювання, спрага, запор. Лікування: припинитинасичення вітаміном D3 такальцієм, провести регідратацію. Хронічне передозування вітаміном D3може провокувати судинну та тканинну кальцифікацію через гіперкальцеємію.

Особливості застосування. У пацієнтів з м'якою та помірною нирковоюнедостатністю (виявляється у людей похилоговіку) або незначною гіперкальціурією необхідно періодично контролюватививедення кальцію з сечею та рівень кальцію у плазмі. Крім того необхідноконтролювати виділення кальцію з сечею у пацієнтів, які мають в анамнезі камені у нирках, з метою виключеннягіперкальціурії. Застосовувати з обережністю у хворих, які приймають препаратидигіталісу. Не застосовувати одночасно з вітамінними комплексами, які містятькальцій та вітамін D3. При неконтрольованому прийоміпрепарату у дітей можливий розвиток гіпервітамінозу вітаміну D, що можепризвести до порушення фосфорно- кальцієвого обміну та порушення процесу ростудитини. Без крайньої необхідності дітям до 12 років препарат не приймати.ІДЕОС можна застосовувати підчас вагітності та лактації. Оскільки вагітним не можна приймати більше 600 МОвітаміну D і 1500 мг кальцію на добу, то доза цього препарату для вагітнихповинна бути не більше 1 таблетки на добу. Вітамін D та його метаболітипроникають у материнське молоко.

Взаємодія з лікарськими засобами. Кальцій можепосилювати абсорбцію препаратівтетрациклінового ряду, тому Ідеос требаприймати за 3 години до або післяприйому вищевказаних препаратів. Длязапобігання зниженню всмоктування бісфосфонатів або фториду натріюрекомендується приймати Ідеос не раніш як за 2 години після їх прийому. Активність вітаміну D3 може понизитися при одночасному застосуванні фенітоїну або барбітуратів. При одночасному лікуванні серцевими глікозидами необхідний контроль ЕКГта клінічного стану хворого, тому що препарати кальцію можуть потенціюватитерапевтичні та токсичні ефекти серцевихглікозидів. Кортикостероїдизменшують всмоктування кальцію, тому лікування кортикостероїдами можепотребувати збільшення дози Ідеос. Одночаснелікування препаратами холестираміну або проносними засобами на основімінеральної або рослинної олії може знижувати всмоктування вітаміну D.При одночасному застосуванні діуретиківтіазидного ряду збільшується ризик виникнення гіперкальціємії, тому щовони збільшують реабсорбцію кальцію. Навпаки, фуросемідта інші петльові діуретики збільшують виведення кальцію нирками.

Умови та термінзберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці, при кімнатнійтемпературі.Термін придатності - 3 роки. Не вживати післязакінчення терміну, зазначеного на упаковці
Переглядів: 826 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я