А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Дентол7,5%; дентол 10% (Dentol7.5%; dentol 10%)

міжнародна та хімічна назви: етиловий ефірпара-амінобензойної кислоти, бензокаїн;

основні фізико-хімічні властивості: Дентол 7,5 % - гель блідо-рожевого кольору з легкимфруктовим ароматом; Дентол 10% - гель блідо-рожевого кольору з легкимфруктовим ароматом;

склад: 1 г гелю Дентол 7,5% міститьбензокаїну 0,075 г;допоміжні речовини: гліцерин , поліетиленгліколь 75,поліетиленгліколь 8, натрію сахарат , ароматизатор вишневий, вода очищена,барвник червоний , кислота сорбінова;1 г гелю Дентол 10% містить бензокаїну 0,1 г;допоміжні речовини

: гліцерин,поліетиленгліколь 75, поліетиленгліколь 8, натрію сахарат, ароматизаторвишневий , вода очищена, кислота сорбінова.

Форма випуску. Гель для ясен.

Фармакотерапевтична група. Місцевоанестезуючіпрепарати. АТС NO1B A.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Бензокаїн є ефективним місцевиманестетиком, який блокує провідність нервових імпульсів, знижуючи проникністьмембран для іонів натрію. В результаті відбувається повна тимчасова анестезіяшкіри та слизових оболонок.Фармакокінетика. Бензокаїн слабко абсорбується, йогодія настає через 1 хвилину після застосування препарату. Тривалість дії до 20хвилин. Абсорбований препарат підлягає швидкому гідролітичному руйнуваннюхолінестеразами плазми крові і у меншому ступені холінестеразами печінки дометаболітів, які містять пара-амінобензойну кислоту. Шлях виведення - черезнирки, здебільшого у вигляді метаболітів.

Показання для застосування. Дентол 7,5% застосовуєтьсядля швидкого усунення болю при прорізуванні зубів у дітей, починаючи з 4місячного віку, при болючості ясен та підвищеній чутливості дентину, а такожпри зубному болю у дітей молодшого і старшого віку як тимчасовийшвидкодопоміжний засіб до консультації з лікарем. Препарат рекомендується як місцевоанестезуючий засібпри лікуванні зубів, а також при незначних ушкодженнях слизової оболонкиротової порожнини, афтозному стоматиті.Дентол, 10% застосовується для швидкого усуненнязубного болю у дорослих і дітей після 6 років як тимчасовий швидкодопоміжнийзасіб до консультації з лікарем. Препарат рекомендується як місцевоанестезуючийзасіб при лікуванні та протезуванні зубів, а також як болезаспокійливий засібпри незначних пошкодженнях слизової оболонки ротової порожнини.

Спосіб застосування та дози. Дентол 7,5%: вимити руки,зрізати запаяний кінчик туби. Невелику кількість Дентолу нанести пальцем аботампоном на ясна, де прорізуються зубки, 3 - 4 рази на день при необхідності.Дітям до 4 місяців застосовувати тільки за рекомендацією лікаря. При зубномуболю препарат нанести у порожнину хворого зуба і на ясна навколо нього. Застосовуватидо 4 разів на день при необхідності. Тривалість постійного застосування неповинна перевищувати 7 днів.Дентол 10%: вимити руки, зрізати запаяний кінчиктуби. Невелику кількість Дентолу нанести пальцем або тампоном у порожнинухворого зуба і на ясна навколо нього. Дорослим та дітям після 6 роківзастосовувати 3 - 4 рази на день при необхідності. Тривалість постійногозастосування Дентолу не повинна перевищувати 7 днів.

Побічна дія. Препарати бензокаїну (2 -10%) звичайно добре переносяться, не мають подразнювальної дії і практично не єтоксичними. Поява побічної дії можлива через перевищення рекомендованих доз абопри індивідуальній підвищеній чутливості до бензокаїну або інших місцевиханестетиків. При появі симптомів, які були відсутні до застосування Дентолу -почервоніння слизової оболонки, свербіж, печія, набряк - слід припинитизастосування препарату.

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливістьдо бензокаїну, інших місцевих анестетиків, наявність локальної інфекції у місцізастосування препарату, наявність множинних травмованих ділянок слизовоїоболонки.

Передозування. Передозування придодержанні усіх рекомендацій інструкції практично неможливе. При значномуперевищенні дози або наявності на слизовій оболонці ротової порожнини значнихушкоджень, що призводить до посилення абсорбції та підвищення концентраціїпрепарату у плазмі крові, можлива поява описаних вище побічних ефектів. В окремихвипадках можливе пригнічення або стимуляція ЦНС, пригнічення діяльностісерцево-судинної ситеми, розвиток метгемоглобінемії. При передозуванніпрепарату слід прополоскати рот теплим розчином соди і терміново звернутися долікаря.

Особливості застосування. Не слід перевищувати дозу,частоту та тривалість прийому препарату крім випадків, коли це рекомендованолікарем. З обережністю можна застосовувати при вагітності та лактації.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Застосування Дентолу не слід поєднувати з прийомом інгібіторів холінестерази тасульфаніламідних препаратів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у темному,недоступному для дітей місці, при кімнатній температурі (15 - 30°С). Термінпридатності - 4 роки
Переглядів: 2308 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я