А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

0

Декса (Dexa)

основні фізико-хімічнівластивості: прозорий від безбарвного до світло-жовтого кольору розчин;

склад: 1 мл розчину міститьдексаметазону фосфату 1 мг, неоміцину 5 мг;допоміжні речовини: натрію дигідроортофосфатудигідрат, динатрію едетат, натрію метабісульфіт, бензалконію хлориду р-н (50%),манітол, креатинін, гліцерин, натрію формальдегід сульфоксилат, натрію цитрат,вода для інўєкцій.

Форма випуску. Краплі очні /вушні.

Фармакотерапевтична група. Місцевий протизапальний іантибактеріальний засіб. Код АТС S03C A01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Дексаметазон- глюкокортикоїд, який виявляє протизапальну, протиалергічну та протисвербіжну дію.При місцевому застосуванні зменшує біль, відчуття печіння, світлобоязнь ісльозотечу. Неоміцин є антибіотиком з групиаміноглікозидів широкого спектру дії. Він являє собою суміш неоміцинів А, В іС, які утворюються в процесі життєдіяльності променистого гриба Streptomycesfradiae. Діє бактерицидно. Механізм дії пов'язаний з безпосереднім впливом нарибосоми і пригнічуванням синтезу білку бактеріальної клітини. Активнийвідносно до багатьох грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів, в тому числіE.coli, Shigella, Proteus, S. aureus, S. pneumoniae ; має активність відноснодо M. tuberculosis.Неоміцин сульфат застосовуєтьсямісцево при лікуванні шкіри і очей завдяки його антибактеріальній дії.Стійкість мікроорганізмів до неоміцину розвивається повільно і в невеликомуступені. Фармакокінетика. Ступінь перкутанноїабсорбції кортикостероїдів, які приймаються місцево, визначається багатьмафакторами, включаючи наповнювач, цілісність епідермального бар'єру ізастосування герметичної пов'язки. Кортикостероїди, щоприймаються місцево, можуть абсорбуватись з поверхні непошкодженої шкіри.Запалення та/або інші захворювання, які відбуваються в шкірі, збільшуютьчерезшкірну абсорбцію. Герметична пов'язка збільшує черезшкірну абсорбціюкортикостероїдів, що застосовуються місцево, в значній мірі. Так герметичнапов'язка може бути корисним терапевтичним допоміжним засобом для лікуваннястійких дерматозів.Абсорбовані через шкірукортикостероїди, що застосовуються місцево, проходять через фармакокінетичнішляхи, які схожі з кортикостероїдами, що приймаються системно.Кортикостероїди врізній мірі зв'язуються з протеїнами плазми. Кортикостероїди метаболізуються, восновному, в печінці і потім виводяться з жовчю. Деякі кортикостероїди, якіприймаються місцево, і їх метаболіти також виводяться через жовч. Неоміцин,бактерицидний компонент, через непошкоджені шкіряні покрови не абсорбується.

Показання до застосування. Захворювання очей:поверхневий кератит, кератокон’юнктивіт, паренхіматозний кератит, очний herpessimplex, кон'юнктивіт, ірит, іридоцикліт, епісклерит, пошкодження рогівки,неврит зорового нерва, середній отит, аллергія повіка, блефарокон'юнктивіт,блефарит, а також для зменшення явищ запалення після офтальмологічних операційта травми ока.Захворювання вуха: локалізованийнейродерміт, себорейний дерміт, екзема, дифузний зовнішній отит.

Спосіб застосування та дози. Тривалість лікування будезмінюватися залежно від виду ураження і може складати від декількох днів додекількох тижнів, у відповідності з терапевтичною реакцією. При триваломулікуванні потрібне спостереження лікаря.Дорослим та дітям закапують однуабо дві краплини розчину в кон'юнктивальний мішок кожну годину протягом дня ікожні дві години протягом ночі в якості початкової терапії. Після того, як буде отриманийпозитивний результат, знижують дозування до однієї краплини кожні чотиригодини. Пізніше - подальше зниження дозування до однієї краплини три або чотирирази на день може бути достатнім для контролювання симптомів.Вуха: дорослим та дітям ретельноочищують зовнішній слуховий прохід і витирають тампоном. Закапують розчин прямов зовнішній слуховий прохід. Рекомендоване початкове дозування складає три абочотири краплини два або три рази на день. Після того, як буде отриманий позитивнийрезультат, поступово знижують дозування і, нарешті, відміняють препарат.

Побічна дія. Глаукома з пошкодженням оптичногонерву, втрата гостроти і поля зору, утворення задньої підкапсулярної катаракти,вторинна очна інфекція від патогенів, включаючи herpes simplex, перфораціяочного яблука. При потоншенні рогівки існує небезпека перфорації. Рідко – підвищення внутрішньоочноготиску і утворення катаракти при довготривалому застосуванні.Рідко відмічалась фільтруючапухирчатка, коли стероїди, що приймались місцево, застосовувались післяхірургічного лікування катаракти. При нанесенні стероїдів можуть загострюватисьвірусні і грибкові інфекції рогівки. Рідко можуть виникати відчуття поколюванняі печіння.

Протипоказання. Інфекційні туберкульозніураження очей або вух, простий лишай, вітряна віспа, ранній гострий herpessimplex, вірусні гнійні захворювання кон'юнктиви і повік, захворювання рогівки,які сумісні з дефектами епітелію, трахома, глаукома. Якщо є підозра на грибковуінфекцію, якщо перфорована барабанна перетинка і якщо у пацієнта підвищеначутливість до будь-якого з компонентів розчину. Препарат не слід прийматипротягом довготривалого періоду під час вагітності. Слід часто вимірюватикров'яний тиск.

Передозування. Малоймовірно, щоб пероральнеотруєння вмістом одного флакону (5 мл) привело до будь-якихсерйозних неблагоприємних реакцій.

Особливості застосування. В процесі лікуваннярекомендовано регулярно контролювати внутрішньоочний тиск і стан рогівки.Препарат можливо застосовувати тільки після виключення уражень вірусного тагрибкового походження. Препарат не рекомендовано призначати вагітним черезможливу ототоксичну дію на плід. Безпечність застосування препарату в періодгодування груддю не встановлена. Потрібно дотримуватись обережності призастосуванні препарату у високих дозах для дітей грудного та молодшого віку.Застосування медикаментозноїтерапії в лікуванні herpes simplex потребує великої обережності, періодичнамікроскопія за допомогою щілинного джерела світла є обов'язковою. Довготривалезастосування може привести до глаукоми, пошкодження зорового нерву, зниженнягостроти зору і поля зору, утворення задньої передкапсулярної катаракти, абоможе приводити до вторинної очної інфекції від патогенної мікрофлори. При такихзахворюваннях , які викликають потоншення рогівки або склери, як відомо, призастосуванні кортикостероїдів, що приймаються місцево, виникає перфорація.Гостра гнійна нелікована інфекціяочей може маскуватись або її активність може посилюватись в присутностістероїдних лікарських засобів. Якщо подразненість і болючість зберігаються абопосилюються, слід припинити застосування препарату і звернутись до лікаря. Неможна доторкатись краєм піпетки або кінцем будь-якого іншого дозуючого пристроюдо будь-якої поверхні, оскільки це може інфікувати розчин. Використовуютьрозчин протягом одного місяця після відкриття контейнеру.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Не можна застосовувати одночасно з мономіцином істрептоміцином через можливе посилення ототоксичної дії.

Умови та термін зберігання. При температурі не вище + 25˚ С в захищеному від світлата недоступному для дітей місці. Термін придатності - 2 роки
 
От редакции: во время ночного дежурства в аптеке, фармацевту необходимо чем-то занятся, чтобы отогнать сон. Как вариант - сериалы или кино. Притом не только по телевизору ,если он есть, а записанные на жесткий диск. Скачать сериалы можно здесь - http://www.kinoserial.net/
Переглядів: 1401 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я