А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Декапептил депо (Decapeptyl depot)

міжнародна назва: Triptorelin;

основні фізико-хімічні властивості:1 шприц з діючою речовиною містить ліофілізований порошок білого абосвітло-жовтого кольору, без запаху;1 шприц з рідиною для приготування суспензії містить прозору, безбарвну або світло-жовтуводяву рідину, з характерним запахом полісорбату 80. Значення рН рідини можеколиватися від 5,5 до 7,5;

склад:Мікрокапсули: 172 мг ліофілізованного порошку містять 4,12 мгтриптореліну ацетату, що відповідає 3,75 мг триптореліну (Д-Трп-6-ГнРГ);Рідина для приготування суспензії: полісорбат 80, декстран 70, натрію хлорид,буфер фосфатний, вода для ін'єкцій.

Форма випуску.Порошок ліофілізований для приготування суспензії для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група. Аналоги гонадотропін-релізинг гормону.Код АТС: L02AE04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Діючаречовина препарату Декапептил депо - трипторелін (Д-Трп-6-гонадорелін) -синтетичний аналог гонадотропін-релізинг гормону. Результатом заміни 6-гоамінокислотного залишку в молекулі природного релізингу були: більш виразнаспорідненість з рецепторами ГнРГ і більш тривалий, ніж у природної молекули,період напіврозпаду. Початковим ефектом уведення препарату Декапептил депо єстимуляція секреції гіпофізом ФСГ (фолікулостимулюючого гормону) і ЛГ(лютеїнізуючого гормону). Після тривалої стимуляції (постійна концентраціятриптореліну в крові) гіпофіз стає нечутливим до дії ГнРГ, що приводить дозниження рівня гонадотропінів у крові, результатом чого є зниження рівнястатевих гормонів у крові до посткастраційного або менопаузального рівня.Описані ефекти є оборотними. Дослідження на тваринах не виявили тератогенноїабо мутагенної дії.Фармакокінетика. Фармакокінетичні тести виконувались на пацієнтках ізпідтвердженим діагнозом ендометріозу або міоми матки, на пацієнтах з карциномоюпростати і здорових чоловіках-волонтерах.У перші години після внутрішньом'язового введення препарату Декапептилдепо реєструється максимальний рівень концентрації триптореліну в плазмі крові.Потім концентрація триптореліну помітно знижується протягом 24 год. На 4-й деньпісля ін'єкції концентрація триптореліну в крові досягає другого максимуму,слідом за яким концентрація знижується в біекспоненціальному порядку доневизначених значень протягом 44 днів.Після підшкірного введення зниження концентрації триптореліну в кровівідбувається повільніше, тривалість зниження концентрації до невизначенихзначень становить 65 днів. Повторні, з інтервалом у 28 днів, ін'єкції препаратуДекапептил депо не призводять до підвищення концентрації препарату в крові. Привнутрішньом'язовому і підшкірному введеннях вміст триптореліну в кровінапередодні чергової ін'єкції знижувався до рівня 85 пг/мл і 100 пг/мл -відповідно.Біологічна доступністьУ чоловіків: постійна біологічна доступність активного компоненту- триптореліну з внутрішньом'язового депо становить 38,3 % у перші 13 днів.Потім вивільнення препарату стає лінійним із середнім щоденним значенням - 0,92% від уведеної дози.У жінок: після 27 днів дослідження в середньому визначається 35,7 % від первісновведеної дози, при цьому 25,5 % дози вивільнюється в перші 13 днів з подальшимлінійним виділенням, в середньому по 0,73 % від уведеної дози щоденно.Метаболізм і виведення. Період напіврозпаду триптореліну в плазмі - 18,7 хв,при цьому для природного гонадотропін-релізинг гормону цей показник становить7,7 хв. Кліренс триптореліну (503 мл/хв) втричі повільніше, ніж у природногорелізинг гормону (1766 мл/хв) і складається з двох компонентів - швидкого іповільного виведення. Менше 4 % триптореліну в незміненому вигляді виводитьсяіз сечею.

Показання для застосування. Для лікування чоловіків: гормонозалежна карцинома передміхурової залози.Для лікування жінок: ендометріоз, міома матки, лікування безпліддя іззастосуванням допоміжних репродуктивних технологій (ЕКЗ і ПЕ -екстракорпоральне запліднення і перенесення ембріонів у порожнину матки).

Спосіб застосування та дози. Вміст шприца з препаратом Декапептил депопісля попереднього змішування з доданим суспендуючим реагентом уводитьсяпідшкірно, в передню черевну стінку або внутрішньом'язово, кожні 28 днів. Місцевведення препарату слід змінювати.У лікуванні чоловіківСимптоматична терапія пізніх стадій гормонозалежної карциноми простати,так звана фармакологічна орхіектомія - як альтернатива хірургічній кастрації,як підготовка до простатектомії, післяопераційне лікування. Для дослідженнягормональної залежності карциноми простати терапія препаратом Декапептил депопроводиться протягом 3 місяців.У лікуванні жінок Ендометріоз: у випадках безпліддя, зумовленого ендометріозом,доцільно призначення курсу терапії препаратом Декапептил депо перед операцією.До початку терапії слід провести лапароскопічне і гістологічне дослідження дляпідтвердження діагнозу.Міома матки: найбільш доцільним є поєднання терапії препаратамианалогів ГнРГ з хірургічним лікуванням. Призначення Декапептилу депо приводитьдо значного зменшення розмірів міоматозної матки, що полегшує техніку операції.Рекомендується проведення курсу терапії препаратом Декапептил депо молодимпацієнткам з метою збереження репродуктивної функції, коли за допомогоюлапароскопічної техніки може бути виконана органозберігаюча операція. Черезможливий вплив на щільність кісткової тканини тривалість лікування жінок зендометріозом або міомою матки не повинна перевищувати 6 місяців.Допоміжні репродуктивні технології(екстракорпоральне запліднення): Декапептил депо призначається з метою стабілізації рівня ендогеннихстатевих гормонів з подальшим призначенням екзогенних гонадотропінів длястимуляції зростання фолікулів. Застосування препарату Декапептил депо дозволяєуникнути передчасної спонтанної лютеїнізації стимульованих фолікулів, щопідвищує ефективність програми ЕКЗ у цілому. У схемах стимуляції овуляції запрограмою ЕКЗ препарат Декапептил депо вводиться одноразово, на 2-3-й або на22-й день менструального циклу.Загальне зауваження: немає необхідності знижувати дозу за наявностіпорушення функції нирок.

Побічна дія. Побічні дії під час застосування препаратуДекапептил депо пов'язані зі зниженням рівня статевих гормонів у крові.У чоловіків: припливи, імпотенція, зниження статевого потягу,зменшення розміру яєчок, порушення сну, депресії, втрата апетиту, тромбофлебіт.У одного пацієнта спостерігалась емболія легеневої артерії.У жінок: припливи, кров'яні виділення зі статевих шляхів, сухість слизовоїоболонки піхви і неприємні відчуття під час статевого акту, головний біль, депресії,втрата статевого потягу, деяке підвищення рівня холестеролу в крові, парестезіїта порушення зору.Допоміжні репродуктивні технології (ЕКЗ): оскільки при цьому вводяться екзогеннігонадотропіни, відсутність статевих гормонів у крові триває всього декількаднів. З метою швидкого виявлення надмірної гіперстимуляції яєчників необхіднийпильний нагляд за динамікою зростання фолікулів.У чоловіків і жінок: у деяких випадках можуть спостерігатися реакціїпідвищеної чутливості (свербіж, почервоніння шкіри, лихоманка, анафілаксія).Реакції підвищеної чутливості також спостерігалися після призначення декстрану.В поодиноких випадках можливі скарги на біль у місці введення препарату.Всі описані побічні дії зникають після закінчення курсу лікування.

Протипоказання. Для чоловіків: гормональнонезалежна карцинома простати, попередняхірургічна кастрація.Для жінок: вагітність, період лактації, клінічні вияви або ризик виникненняостеопорозу. Декапептил депо слід призначати з особливою обережністю пацієнткамз полікістозними яєчниками при виконанні програми допоміжних репродуктивнихтехнологій (ЕКЗ) у випадках, коли кількість фолікулів, визначених за допомогоюУЗД, більше 10.Загальне: у разі підвищеної чутливості до триптореліну, полілактидкогліколіду,декстрану або інших компонентів препарату.

Передозування. Про випадки передозування не повідомлялося.

Особливості застосування. Курс лікування препаратом Декапептил депо слідпроводити під контролем рівня статевих гормонів у плазмі крові.Для чоловіків: початок терапії може поєднуватись у деякихпацієнтів з тимчасовим загостренням симптомів захворювання (ускладненнясечовиділення, біль у кістках, симптоми здавлювання спинного мозку, відчуттянапруги в м'язах, набряклість ніг). На початку лікування, як додаткова терапія,можуть застосовуватися препарати антиандрогенів з метою полегшення початковогозагострення симптомів основного захворювання.Для жінок: необхідно провести дослідження з метою виключення можливої вагітностіна момент початку терапії. При міомі матки та ендометріозі слід застосовуватинегормональні методи контрацепції протягом усього курсу лікування, до появименструації після його закінчення. Проводячи лікування препаратом Декапептилдепо, не слід застосовувати препарати, які містять естрогени (контрацептивнітаблетки і т.п.). Лікування міоми матки необхідно проводити під контролем УЗД(ультразвукового дослідження), оскільки швидке зменшення розмірів матки може, вдеяких випадках, призводити до кровотечі та сепсису. В разі регулярнихменструацій, під час проведення лікування препаратом Декапептил депо, слідзвернутися до лікаря.Спеціальне попередження: існують повідомлення про алергічні й анафілактичніреакції у дітей та дорослих. Спостерігались як місцеві вияви, так і системнісимптоми. Патогенез реакцій точно не встановлений. З огляду на те, що реакціїчастіше зустрічались у дітей, рекомендується не призначати Декапептил деподітям.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не відома.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, недоступному для дітеймісці, при температурі +2-8 °С. Термін зберігання: для ліофілізованного порошку - 2 роки; дляприготованої суспензії - 3 хвилини.Препарат не слід застосовувати після дати, зазначеної на упаковц
Переглядів: 2405 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я