А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Декамевіт (Decamevit)

основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглої форми з двоопуклоюповерхнею, вкриті оболонкою від зеленкувато-жовтого до жовтого кольору. Напоперечному розрізі видно два шари. Мають характерний запах.

склад: 1 таблетка міститьретинолу ацетату (вітаміну А) 6 600 МО,a-токоферолу ацетату (вітаміну Е) 0,01 г,тіаміну гідрохлориду (вітаміну В1) 0,02 г,рибофлавіну (вітаміну В2 ) 0,01 г,піридоксину гідрохлориду (вітаміну В6) 0,02 г,кислоти аскорбінової (вітаміну С) 0,2 г,кислоти фолієвої (вітаміну ВС) 0,002 г,нікотинаміду (вітаміну РР) 0,05 г,рутину 0,02 г,метіоніну 0,2 г,ціанокобаламіну (вітаміну В12 ) 0,0001 г;допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль картопляний, аеросил,кальцію стеарат; оболонка: цукор, магнію карбонат основний, полівінілпіролідоннизькомолекулярний медичний, титану діоксид, тальк, аеросил, борошно,хіноліновий жовтий Е 104, віск бджолиний, масло вазелінове.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Полівітамінні препарати з різними добавками. КодАТС А11АВ.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Полівітамінний препарат,властивості якого обумовлені вітамінами, що входять до його складу і берутьактивну участь практично у всіх біохімічних реакціях організму. Раціональнопідібраний склад сприяє виявленню більш вираженої і різносторонньої біологічноїдії препарату.Вітамін А відновлює епітелій шкіри, активізує процес загоювання ран,знижує ризик пухлинних захворювань. Вітамін Е має антиоксидантні властивості, захищає ендокринну систему танеобхідний для нормального розвитку статевої, м’язової і нервової систем.Вітаміни групи В гармонізують обмін речовин, регулюють діяльністьнервової та серцево-судинної систем, шлунково-кишкового тракту, беруть участь вутворенні червоних кров’яних тілець та ін.Вітамін С сприяє підвищенню опірності організму та стимулює біохімічнуактивацію вітамінів групи В. Фолієва кислота відіграє значну роль у біосинтезі нуклеїнових кислот,процесах ділення клітин, проліферації клітин кісткового мозку.Вітамін РР (нікотинамід) бере участь в окисно-відновних реакціях, урегуляції біохімічних процесів в організмі шляхом участі у синтезі НАД та НАДФ.Рутин – Р-вітаміноподібна водорозчинна речовина, флавоноїд. Рутинвзаємодіє з аскорбіновою кислотою, бере участь у регуляції утворення колагенусполучної тканини, запобігає деполімеризації гіалурової кислоти гіалуронідазою,активує тканинне дихання.Незамінна амінокислота метіонін відіграє роль у синтезі ряду біологічноважливих сполук, активує ефекти гормонів, вітамінів та ферментів, знешкоджуєтоксичні продукти. Фармакокінетика. Жиророзчинні вітаміни, які входять до складу препарату(вітамін А, вітамін Е), здатні депонуватися у тканинах. Водорозчинні вітаміни(вітаміни В1, В2, В6, В12, С, РР)перетворюються у коферменти і, з’єднуючись з апоферментом, входять до складускладних ферментів. Оскільки термін життя ферментів обмежений, то коферментирозпадаються і виводяться з організму у вигляді різних метаболітів.Жиророзчинні вітаміни також піддаються катаболізму і виводяться з організму,хоч і повільніше, ніж водорозчинні.

Показання для застосування. Як лікувальний засіб при авітамінозі тагіповітамінозі, підвищеній потребі організму у вітамінах при таких станах:при фізичному і розумовому виснаженні;в літньому віці для оптимізації обміну речовин;для реконвалесценції в післяопераційний період, після важкихзахворювань, у тому числі інтоксикацій різного генезу;при тривалій терапії антибіотиками.

Спосіб застосування та дози.Препарат призначають з лікувальною метоювнутрішньо, після їди, дорослим по 1 таблетці 1–2 рази на добу. Курс лікуваннязвичайно становить 20 днів. Залежно від показань можливі повторні курси зперервами між ними 2–3 місяці.

Побічна дія. У рекомендованих дозах препарат добре переноситьсята рідко спричиняє побічні ефекти, що, як правило, пов’язані з індивідуальнимнеприйняттям одного з компонентів препарату. У цьому випадку можливі алергічніреакції (свербіж, гіперемія шкіри, шкірні висипання), що вимагають відмінипрепарату.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого компонентапрепарату, вагітність, період лактації, дитячий вік.

Передозування. Симптоми: втрата апетиту, порушення моторної функціїтравного тракту, сильний головний біль, підвищена збудливість нервової системи,випадіння волосся, лущення шкіри. У таких випадках слід припинити застосуванняпрепарату.Лікування: промивання шлунка, сорбенти.Симптоматичне лікування.

Особливості застосування. Можливе забарвлення сечів жовтий колір, що є зовсім нешкідливим фактором і пояснюється наявністю впрепараті рибофлавіну. Доза вітаміну А не повинна перевищувати 5 000 МО увагітних і плануючих вагітність.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Препаратне рекомендується призначати разом з іншими полівітамінами, оскільки можливепередозування останніх в організмі.

Умови та термін зберігання.У сухому, захищеному від світла місці притемпературі не вище 25°С. Зберігати в недоступному для дітей місці. Термінпридатності – 2 роки
Переглядів: 1431 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я