А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Дакарбазин (Dacarbazin)

міжнародна та хімічна назви: дакарбазин; 5- (3,3 – диметил – 1 –тріазеніл) – імідазол-4-карбоксамід;

основні фізико-хімічні властивості: біла ліофілізована маса;

склад: 1 флакон містить 200, 500 або 1000 мг дакарбазину;допоміжні речовини: кислота лимонна, манітол.

Форма випуску. Ліофілізований порошок для приготування розчину дляін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Антинеопластичні засоби. Код АТС L01AX04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Дакарбазин – алкілуючийцитостатичний засіб триазенової структури. Механізм його дії зумовленийздатністю основного метаболіту – діазометану утворювати ковалентні алкільнізв’язки з молекулами, що містять електронні центри, як наприклад SH-групи.Оскільки препарат є структурним аналогом пуринових основ, він діє якантиметаболіт, пригнічуючи синтез ДНК у клітинах пухлин.Фармакокінетика.Максимальна концентраціяпрепарату у сироватці крові досягає зразу ж після внутрішньовенного введення, апісля перерозподілу в органах і тканинах концентрація препарату в сироватцішвидко зменшується. Препарат обмежено зв’язується з білками плазми (5 %),проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр, але внаслідок низької ліпофільностіконцентрація його у спинномозковій рідині невисока.Інтенсивно метаболізується мікросомами печінки.Виводиться нирками. Виведення препарату з організму носить біфазовий характер:перша фаза – 19 хвилин, друга фаза - 5 годин, причому половина введеної дозививодиться у незміненому вигляді.

Показання для застосування. Лікування злоякісних захворювань: меланомишкіри з метастазами, хвороби Ходжкіна при III - IV стадії, саркоми м’якихтканин.

Спосіб застосування та дози. Дакарбазин застосовується як у монотерапії,так і при комбінованій хіміотерапії, особливо з блеоміцином, цисплатином,5-фторурацулом, вінкристином і преднізолоном.Препарат Дакарбазин застосовується тількивнутрішньовенно, звичайно одноразовою ін’єкцією, що вводиться приблизнопротягом 1 хвилини, чи внутрішньовенно краплинно протягом 15 - 30 хвилин припопередньому розведенні в 200 – 300 мл ізотонічного розчину натрію хлориду або5 % розчину глюкози.Перед застосуванням Дакарбазин розчинюєтьсядодаванням води для ін’єкцій. При монотерапії Дакарбазин призначають, як правило,у дозі 250 мг/м2 1 раз на добу протягом 5 діб. Через 21 – 29 дібможливо повторне застосування.При застосуванні Дакарбазину у складі комбінованоїхіміотерапії дозу препарату призначають відповідно до запропонованої схеми лікування.

Побічна дія. Можливо порушення кровотворення, щовиявляється у зниженні лейкоцитів і тромбоцитів.У деяких випадках одночасно спостерігається легкаформа анемії. До побічних ефектів, що найчастіше зустрічаються, належатьанорексія, нудота і блювання. В поодиноких випадках застосування Дакарбазинуможе спричинити проноси, алопецію, шкірну екзантему, почервоніння та парестезіюобличчя. У деяких хворих може розвинутися синдром, схожий на грип. (підвищеннятемператури, біль у м’язах і загальна стомлюваність). Часто відбуваєтьсяураження печінки, гепатоцелюлярний некроз, тромбоз печінкових вен,суперінфекція.

Протипоказання. Дакарбазин протипоказаний вагітним жінкам, якігодують груддю, дітям і хворим з алергічною реакцією, що виникла під часпопереднього застосування препарату. Не можна застосовувати препарат при такихзахворюваннях, як гіпоплазія кісткового мозку, печінкова і ниркованедостатність, генералізовані інфекції, вітряна віспа, оперізувальний лишай,флебіти.Передозування. Припередозуванні можливі такі ускладнення: нудота, блювання протягом декількохгодин, що потребує застосування антиеметиків; лейкопенії і тромбоцитопенії, щосамостійно відновлюються до кінця 3-го тижня лікування.

Особливості застосування. Дакарбазин дозволено вводити тільки піднаглядом лікаря, який має достатній досвід щодо застосування протипухлинноїхіміотерапії. Протягом лікування та після його закінчення потрібно проводитивсі необхідні лабораторні обстеження. Особливу увагу слід приділяти системікровотворення.Розчин для внутрішньовенної ін’єкції готуютьбезпосередньо перед застосуванням, додаючи 19,8 мл (у флакон, що містить 200мг), 49,5 мл (у флакон, що містить 500 мг, 1000 мг) стерильної води дляін’єкцій, після чого утворюється прозорий або жовтуватий розчин. Готовий розчин для внутрішньовенного введення містить:Дакарбазин 200 мг – 10 мг/мл; Дакарбазин 500 мг – 1,4 - 2,0 мг/мл; Дакарбазин 1000 мг – 2,8 - 4,0 мг/мл. Дакарбазин 500 мг, 1 000 мг вводиться тількивнутрішньовенно краплинно протягом 20 – 30 хвилин.Розчин Дакарбазину готується безпосередньо передінфузією і вводиться за допомогою спеціальних (світлозахисних) систем.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування Дакарбазину зфенобарбіталом, азатіопримом і 6-меркаптопурином призводить до підсиленнятоксичних проявів.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі від 2 до 8 °С узахищеному від світла, недоступному для дітей місці. Термін придатності - 2роки
Переглядів: 793 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я