А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Д-пантенол (D-panthenolum)

міжнародна назвa: dexpanthenole;

основні фізико-хімічні властивості: мазь світло-жовтуватогокольору, однорідної консистенції;

склад: 1 г мазі містить 50 мгдекспантенолу;допоміжні речовини: ланолін безводний, вазелінбілий, ізопропілміристат, холестерин, метил- та пропілгідроксибензоат, водаочищена, парафін рідкий.

Форма випуску. Мазь.

Фармакотерапевтична група. Препарати, що сприяютьзагоюванню (рубцюванню) ран. Код АТС D03A X03.

Фармакологічні властивості. Декспантенол– синтетичне похідне д-пантотенової кислоти, водорозчинного вітаміну комплексуВ, який відіграє значну роль в обміні речовин (вуглеводів, білків та жирів).Цей вітамін необхідний для здійснення процесу ацетилювання при глюконеогенезі,вивільненні енергії з вуглеводів, синтезі та розщепленні жирних кислот, синтезістеринів та стероїдних гормонів, ацетилхоліну та інших речовин. Пантотеновакислота необхідна для здійснення функцій епітелію. Підвищення потреби у ційречовині спостерігається при ушкодженнях шкірних покривів або інших м’якихтканин тіла, а її нестачу можна поповнити шляхом місцевого застосуванняд-Пантенолу. Низька молекулярна маса д-Пантенолу, його гідрофільність танезначна полярність полегшують здатність до проникнення в усі шари шкіри.Допоміжні речовини поліпшують властивості мазі.

Показання для застосування. Мазь д-Пантенолзастосовують місцево при порушеннях цілісності шкірних покривів, спричиненихмеханічними ушкодженнями або хірургічними втручаннями, при опіках різного походження,при запальних процесах шкіри, а також для обробки сухої шкіри (як джерелонейтральних жирів. Лікувальна дія препарату проявляється зменшенням сбербежу таполіпшенням перебігу процесу загоювання ушкоджень шкіри. У дітей мазьд-Пантенол може застосовуватися при висипаннях, подряпинах та подразненняхшкіри (наприклад від пелюшок).

Спосіб застосування та дози. Перед застосуваннямпрепарату уражену ділянку шкіри слід попередньо обробити будь-якимантисептичним засобом. Мазь д-Пантенол рекомендується наносити на шкіру тонкимшаром 1 – 2 рази на добу.Тривалість лікування залежить від індивідуальнихособливостей перебігу захворювання у пацієнта і визначається досягнутимтерапевтичним ефектом та переносимістю препарату.

Побічна дія. Досі повідомлень щодопобічних ефектів препарату не надходило.

Протипоказання. д-Пантенол протипоказанийпри індивідуальній підвищеній чутливості до декспантенолу.

Особливості застосування. Мазь д-Пантенол призначеналише для зовнішнього застосування. Слід уникати потрапляння препарату наслизові оболонки, особливо на коньюнктивальну оболонку очей.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Взаємодія д-Пантенолу з іншими лікарськими засобами для зовнішньогозастосування не досліджена.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступномудля дітей місці, при кімнатній температурі, що не перевищує 25°C. Термінпридатності – 2 роки. Недопускається застосовувати препарат після дати, зазначеної на упаковці
Переглядів: 1101 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я