А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Банеоцин (Baneocin)

основні фізико-хімічнівластивості: дрібний порошок від білого до жовтуватого кольору;

склад: 1 г порошку міститьбацитрацину цинку 0,0041667 г (що відповідає 250 МО); неоміцину сульфату0,0074626 г (що відповідає 5 000 МО);допоміжна речовина: порошкова основа.

Форма випуску. Порошок для зовнішньогозастосування.

Фармакотерапевтична група. Антибіотики для місцевогозастосування. Код АТС D06АХ54.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Банеоцин – комбінований антибактеріальнийпрепарат для зовнішнього застосування, який містить два бактерициднихантибіотики із синергічною дією. Бацитрацин – поліпептиднийантибіотик, який виявляє бактерицидну дію шляхом пригнічення синтезукомпонентів клітинної мембрани, в той час як неоміцин – антибіотик групиаміноглікозидів, що гальмує синтез білка в бактеріальній клітині.Бацитрацин активний головним чиномщодо грампозитивних мікроорганізмів (гемолітичного стрептокока, стафілококів, Clostridium, Corynebacteriumdiphtheriae, Treponema pallidum), а також відносно деяких грамнегативних патогеннихмікроорганізмів, таких як Neisseria i Haemophilus influenzae. Спектр дії препарату включаєтакож актиноміцети і фузобактерії. Стійкі до бацитрацину штами зустрічаютьсярідко. Неоміцин впливає як на грампозитивні, так і на грамнегативнімікроорганізми (стафілококи, Proteus, Enterobacter aerogenes, Klebsiela pneumoniae, Shigella, Haemophilus influenzae, Pasteurella, Neisseria meningitidis, Vibrio cholerae, Bordetella pertussis, Bacillus anthracis, Corynebacteriumdiphtheriae, Streptococcus faecalis, Listeria monocytogenes, Escherichia coli, Mycobacteriumtuberculosis, Borrelia i Leptospira interrogans. Комбіноване застосування обохпрепаратів забезпечує широкий антимікробний спектр. Фармакокінетика.Оскільки всмоктування бацитрацинута неоміцину через ушкоджену шкіру незначне, максимальна концентрація препаратуутворюється в місці застосування. Якщо препарат наноситься на значні ділянкишкіри, слід взяти до уваги можливість резорбції препарату. Гній та іншібіологічні матеріали (кров, її компоненти та ін.) не впливають на антимікробнуактивність Банеоцину.

Показання для застосування.Поверхневеінфікування невеликих ділянок шкіри, що спричинені чутливими до препаратумікроорганізмами:- вторинне бактеріальне інфікуванняпри герпетичних інфекціях, вітряній віспі; інфікованих варикозних виразках,виразках, екземі;- у педіатрії – для профілактикипупкової інфекції та лікування бактеріального пелюшкового дерматиту; - інфіковані поверхневі рани, втому числі після хірургічних маніпуляцій (трансплантація шкіри, проколюваннямочки вуха), інфекції при опіках; післяопераційний період лікування розривівпромежени та епізіотомії, лапаратомії, маститів з проведенням дренування;посттравматичні інфекції.

Спосіб застосування та дози. Банеоцин у вигляді порошкузастосовують дітямз періоду новонародженості і дорослим 2 - 4 рази на добупротягом 7 діб. Порошок розпилюють тонким шаром на уражену ділянку.Післянанесення препарату на уражену ділянку, за необхідності, можна накласти марлеву пов’язку. У хворих з опіками, що займаютьпонад 20% поверхні тіла, порошок Банеоцин застосовують 1 раз на добу.

Побічна дія. Можливий розвитокалергічних реакцій, таких як почервоніння та сухість шкіри, свербіж тависипання при тривалому застосуванні препарату. При лікуванні хронічнихдерматитів може розвинутися сенсибілізація до інших препаратів, включаючинеоміцин, що проявляється у слабкій відповіді на лікування.У поодиноких випадках, у хворих іззначними ушкодженнями шкірного покриву можливі прояви таких системних ефектівпрепарату, як ототоксичність, ураження вестибулокохлеарного апарату,нефротоксична дія та блокада нейромязової провідності.

Протипоказання. Підвищена чутливість донеоміцину,бацитрацину або інших аміноглікозидів; інших компонентів препарату; значні татяжкі ушкодження шкірного покриву.Препарат не можна вводити узовнішній слуховий прохід при перфорації барабанної перетинки. Незастосовується для лікування очних інфекцій.

Передозування. При застосуванні дозпрепарату, які значно перевищують рекомендовані, необхідно слідкувати заможливою появою ознак нефротоксичності та/або ототоксичності, що пов’язано забсорбцією Банеоцину, особливо у хворих з трофічними виразками. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. При застосуванні препаратуу пацієнтів з ураженими великими ділянками шкіри слід брати до уваги можливістьвсмоктування активних компонентів Банеоцину і, як наслідок, розвиток ото-та/або нефротоксичної дії. Ризик розвитку токсичних ефектів зростає привиражених порушеннях функції печінки та/або нирок. Тому в таких випадках слідробити аналізи крові, сечі, аудіометричні дослідження до і під час терапіїБанеоцином.Через можливість розвитку блокадинервово-м’язової передачі, особливо у хворих з ацидозом або тяжкою міастенією ванамнезі, у цих хворих препарат застосовують з обережністю. Тривале застосування у хворих нахронічний середній отит зростає ризик розвитку ототоксичної дії препарату. Застосування в періодвагітності та лактації.Застосовувати Банеоцин у періодвагітності та лактації необхідно з обережністю. Подібно до інших аміноглікозидівнеоміцин проникає через плацентарний бар’єр, тому необхідно уникатизастосування препарату на великих ділянках шкіри (через ризик всмоктуванняактивних речовин).Високі дози аміноглікозидів можуть призвести доушкодження кохлеарного апарату плода. Перед годуванням груддю необхіднознімати залишки препарату з молочної залози кип’яченою водою та стерильноюватою.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Нерекомендується одночасне застосування Банеоцину з іншими спорідненимипрепаратами для зовнішнього і системного застосування, через можливе зростання частоти реакцій підвищеноїчутливості.Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітеймісці, в оригінальній упаковці при температурі не вище 25оС. Термінпридатності – 3 роки. 
Переглядів: 1028 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я