А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Віта-мелатонін (Vitae-melatonin)

хімічна назва: N-Ацетил-метокситриптамін;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, з плоскоюповерхнею, рискою та фаскою;

склад: 1 таблетка містить мелатоніну0,003 г;допоміжні речовини: цукор молочний,целюлоза мікрокристалічна, крохмаль картопляний, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Снодійні і седативні препарати. Код N05C M19.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка.Віта-мелатонін є синтетичним аналогом гормону шишкоподібного тіла (епіфіза)мелатоніну. Основний ефект Віта-мелатоніну полягає в гальмуванні секреціїгонадотропінів. Меншою мірою препарат гальмує секрецію інших гормонів аденогіпофіза– кортикотропіну, тиреотропіну, соматотропіну. Крім того, у середньому мозку ігіпоталамусі підвищується вміст GABA та серотоніну.Перераховані вище процеси приводять до нормалізації циркадних ритмів,біологічної зміни сну і неспання, ритмічності гонадотропних ефектів і статевоїфункції, підвищують розумову і фізичну працездатність, зменшують проявстресових реакцій.Препарат має антиоксидантні властивості, що обумовлює йогомембраностабілізуючу дію. Нормалізує проникність судинної стінки і збільшуєрезистентність до факторів, що її ушкоджують, поліпшує мікроциркуляцію. Віта-мелатонін, стимулюючи реакції клітинного імунітету, чинить наорганізм імуномодулюючу дію.Фармакокінетика. Після прийомувнутрішньо Віта-мелатонін піддається істотному перетворенню при первинномупроходженні через печінку. Біодоступность препарату становить - 30-50%. Приприйомі внутрішньо у дозі 3 мг максимальна концентрація в сироватці крові іслині досягається відповідно на 20-ту і 60-ту хвилини. Віта-мелатонін проникаєчерез гематоенцефалічний бар’єр, визначається в плаценті. Середній періоднапіввиведення - 45 хв. Виводиться з організму із сечею.

Показання до застосування. Віта-мелатонін застосовують для профілактики ітерапії розладу циркадного ритму в результаті швидкого переміщення міжгодинними поясами Землі, що проявляється підвищеною стомлюваністю; длялікування порушень сну, включаючи хронічне безсоння функціонального походження,безсоння у людей похилого віку; для підвищення розумової і фізичноїпрацездатності, а також усунення стресових реакцій та депресивних станів, щомають сезонний характер.

Спосіб застосування та дози. Режим дозування встановлюється індивідуально.Віта-мелатонін призначають внутрішньо дорослим від 3 до 6 мг (1-2 таблетки)на добу, за 30 хвилин до сну, бажано в той самий час щодня. Курс лікування продовжують до відновлення самостійного нормальногоритму сну і неспання.З профілактичною метою препарат призначають протягом 2 місяців зтижневою перервою між курсами.

Побічна дія. Можливий головний біль, ранкова сонливість у першийтиждень терапії, порушення травлення, шкірні висипання.

Протипоказання. Індивідуальнанепереносимість препарату, аутоімунні захворювання, лімфогранулематоз, лейкоз,лімфома, мієлома, епілепсія, цукровий діабет, вагітність, лактація, дитячий іпідлітковий вік. Одночасне лікування інгібіторами моноаміноксидази,кортикостероїдами, циклоспорином.

Передозування.Описано випадкипередозування Віта-мелатоніну (одномоментний прийом 24-30 мг препарату). Припередозуванні можуть розвиватися дезорієнтація, тривалий сон, втрата пам’яті напопередні події. Терапія симптоматична. Особливості застосування. Не рекомендується застосовувати жінкам,що бажають завагітніти, у зв’язку з певною контрацептивною дієюВіта-мелатоніну.З обережністю слід застосовувати пацієнтам, діяльність яких пов’язана знеобхідністю підвищеної концентрації уваги та високої швидкості психомоторнихреакцій.При прийомі Віта-мелатоніну слід уникати яскравого освітлення.Упацієнтів з цирозом печінки рівень виділення мелатоніну знижений, тому потрібнообережно застосовувати препарат цим хворим.З обережністю призначають при гормональних порушеннях і/або проведеннігормональної терапії, а також пацієнтам з алергічними захворюваннями.

Взаємодія з лікарськими

засобами. Препарати, щоблокуютьβ-адренорецептори, клонідин, дексаметазон, флувоксамін та деякі іншілікарські засоби можуть змінювати секрецію ендогенного мелатоніну. Віта-мелатонін може впливати на ефективність гормональних препаратів(естрогени, андрогени та ін.), підвищувати зв’язування бензодіазепінів зіспецифічними рецепторами, тому їхнє одночасне призначення вимагає медичногоконтролю.Віта-мелатонін може потенціювати протипухлинний ефект тамоксифену.Допамінергічні і серотонінергічні ефекти метамфетаміну можутьпідсилюватися при одночасному його застосуванні з Віта-мелатоніном.Віта-мелатонін може потенціювати антибактеріальну дію ізоніазиду.

Умови та термін зберігання. В сухому, захищеному від світла місці притемпературі від 15 до 25 °C. Зберігати в недоступному для дітей місці.Термінпридатності - 2 роки
Переглядів: 795 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я