А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Віскомет (Viscomet)

основні фізико-хімічні властивості: безбарвна, в’язка, прозора рідина;

склад: 1 мл розчину містить 20 мг гідроксипропілметилцелюлози;допоміжні речовини: натрію хлорид, каліюхлорид, магнію хлорид, натрію ацетат, натрію цитрат, кальцію хлорид дигідрат,вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин офтальмологічний для зрошування.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовують в офтальмології. Код АТС S01Х.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Віскомет – офтальмологічний хірургічний допоміжнийзасіб для застосування в хірургії камери очного яблука. Завдяки високій в’язкостіта в’язкоеластичності препарат може використовуватися під час хірургічноговтручання, захищає тканини і клітини від механічних травм, використовуєтьсятакож для розподілу тканин і створення порожнин, для усунення тертя, длявідтворення простору при хірургічних маніпуляціях, для стримування кровотечі здопомогою пригнічення капілярного витоку, як мастильний матеріал або як засібдля маніпуляції з тканинами. Віскомет може бути використаний після операції длязбереження простору протягом певного проміжку часу, для зменшення локалізованоїкровотечі, для змащування та розподілу тканин, для запобігання тертю і якзамінник склоподібного тіла.Віскомет завдяки високій еластичності забезпечує фізіологічний типзахисту. Через наявність псевдопластичності, можливості створювати плівку,зв’язуючих властивостей Віскомет захищає ендотелій, зберігає простір дляманіпуляцій, ендотелій покривається плівкою і таким чином уникає прямогоконтакту з імплантатом, отримує захист від стиснення і зміщення.Завдяки високій в’язкості препарат здатний підтримувати передню камеруочного яблука.Епітеліальні клітини на слизовій оболонці ока (тобто на рогівці)постійно механічно травмуються, але мають захисний шар з глікопротеїнів, якіутворюються у слизовій оболонці та здатні регенеруватися після ушкоджень. Навідміну від них ендотеліальні клітини не мають такого регенеративногопотенціалу, тому захисну функцію виконує Віскомет.Обволікаюча дія – обволікання внутрішніх поверхонь очних порожнин,інструментів та імплантатів для захисту клітин та тканинних поверхонь відмеханічних травм.Створення простору при переміщенні в’язкої речовини – створення,зберігання та розширення порожнин всередині ока для надання можливості вільномупереміщенню інструментів та імплантатів.Розподільна дія – розподіл сусідніх шарів тканин за допомогою розривунормального або патологічного злипання тканин.М’яка переміщувальна дія – зміщення тканин, що рухаються, збереженняформи та позиції деформованих та/або переміщених тканин.Блокуюча дія – тимчасове блокування витікання водянистих або рідиннихскладових частин склоподібного тіла по нормальних або патологічних провіднихшляхах або по отворах.Кровоспинна дія – припинення кровотечі в її джерелі.Тампонадна дія – гальмування руху інструментів або імплантату всереденіока.Фармакокінетика. Гідроксипропілметилцелюлоза не повністюметаболізується в передніх сегментах ока і після заповнення трабекулярної сіткиїї доля невідома. Ймовірно в оці не існують ферменти для деградації цієїречовини.

Показання для застосування. Віскомет використовують як офтальмологічнийхірургічний засіб при хірургічних втручаннях у передній сегмент очного яблука.Вилучення позакапсулярної катаракти.Первинна та вторинна імплантації внутрішньоочнихкришталиків.Факоемульсифіксація.Пластична хірургіяХірургічна допомога при травмах.Допомога при станах дисфункції слізних залоз.

Спосіб застосування та дози. При хірургічних втручаннях у переднійсегмент очного яблука Віскомет обережно водиться в об’ємі від 1 до 2 мл або 3 мл,залежно від потреби, в передню порожнину з використанням 2-мл шприца Люера зрозміром канюлі від 23 до 25.Ін’єкція Віскомету в сегмент може бути зроблена до або після вставленнякришталика. Ін’єкція Віскомету до вставлення кришталика забезпечує додатковийзахист ендотелію рогівки та інших тканин ока.

Побічна дія. Віскомет добре переноситься після ін’єкції в околюдини. В окремих випадках тимчасово підвищується внутрішньоочний тиск. Як іпри застосуванні інших високоеластичних препаратів, у поодиноких випадкахвиникає післяопераційне запалення (запалення райдужної оболонки, гіпопіон) абонабряк і декомпенсація рогівки. Але прямого зв’язку цих ускладнень з Віскометомне було встановлено.Віскомет може перешкоджати швидкому закриттю рани шляхом блокуваннятрабекулярних проходів.Вплив на розширення простору може призвести до компенсаторного зсувутканин у напрямі меншого опору.

Протипоказання. Протипоказання для застосування Віскомету за умовдоцільного його використання невідомі.

Передозування. Немає даних щодо передозуваннягідроксипропілметилцелюлози у людей. Тестування на тваринах свідчить, щосполука практично нетоксична. Сегменти очного яблука не повинні переповнюватисяВіскометом. Вилучення Віскомету із порожнин ока в кінці хірургічного втручанняза допомогою промивання і відсмоктування потрібне для запобігання вторинномупідвищенню тиску в оці та соскоподібного блокування.

Особливості застосування. Запобіжні засоби пов’язані з виконаннямофтальмологічних хірургічних процедур. Можливе тимчасове підвищеннявнутрішнього тиску після хірургічного втручання внаслідок самого втручання абонаявності в анамнезі глаукоми.Для запобігання ускладненням необхідно виконувати такі вимоги: непереповнювати камери ока Віскометом; запобігати повторному використанню канюль;часточки сухої гідроксипропілметилцелюлози можуть міститься у використанійканюлі і стати причиною помутніння або випадання осаду; вилучати розчинВіскомету із очних порожнин після хірургічного втручання; ретельно перевірятивнутрішньоочний тиск протягом найближчого післяопераційного періоду, якщовиникає значне підвищення , застосувати відповідну терапію;гідроксипропілметилцелюлоза здатна створювати складні кристалічні сполуки ірозчин може втратити прозорість. Ретельно перевіряти розчин перед ін’єкцією;розчин Віскомету не містить консервантів і тому не може використовуватисяповторно; якщо розчин став темно-коричневим, або помітні непрозорі частки, вінне може використовуватися; для ін’єкції використовувати канюлі розміром 23 -25; використовувати невеликі шприци і робити малі отвори для збереженняконтролю під час ін’єкції; створювати простір для Віскомету збільшуючи розріздля того , щоб полегшити відтік рідин ока, готувати прохід для виходуВіскомету; ін’єкцію Віскомету починають з точки, найбільш віддаленої відрозрізу; ін’єкцію проводити повільно; видаляти кров на кожному етапі операції,вона може викликати запалення; відсутня інформація щодо використання Віскометупід час вагітності, лактації або в педіатричній практиці.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. На сьогодні немає даних про взаємодіюВіскомету з іншими лікарськими засобами. Він дуже інертний. При введенні в окоможливе помутніння або випадання осаду. Це, можливо, належить до супутньоговведення інших офтальмологічних препаратів, яке не чинить шкідливої дії натканини ока.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, захищеному відсвітла місці, при температурі від 8 до 15°С. Не заморожувати. Не нагрівати вище45°С.Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 721 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я