А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Віроліс-30 (Virolis-30)

основні фізико-хімічні властивості: рожевого кольору, крапчасті,двоопуклі таблетки, не вкриті оболонкою у формі капсули з маркуванням «RX 924»на одному боці і гладкі з іншого боку;

склад:1 таблетка містить ламівудину 150 мг іставудину 30 мг; допоміжні речовини: натрію крохмальгліколят, целюлоза мікрокристалічна,силікагель колоїдний безводний, заліза оксид червоний, магнію стеарат. Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Противірусні засоби для системного застосування. Код АТС J05A F05.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Віроліс-30 - цекомбінований препарат, який містить ламівудин і ставудин. Ламівудинфосфорилюється внутриклітинно з утворенням активного 5'-трифосфатногометаболіту - ламівудину трифосфату. Ламівудину трифосфат пригнічує зворотнутранскриптазу вірусу імунодефіциту людини шляхом обриву ланцюга ДНК вірусу.Ставудин пригнічує реплікацію ВІЛ у клітинах людини in vitro. Ставудинфосфорилюється клітинними кіназами до ставудину трифосфату, який маєантивірусну активність. Ставудину трифосфат пригнічує реплікацію ВІЛ двомавідомими механізмами: (1) - пригнічує зворотну транскриптазу ВІЛ, конкуруючи зприродним субстратом деокситимідином трифосфатом; і (2) - пригнічує синтезвірусної ДНК, викликаючи обрив ланцюга ДНК вірусу. Доведена синергічнаактивність ламівудину і ставудину. Фармакокінетика.Ламівудиндобре всмоктується з шлунково-кишкового тракту, його біодоступність у дорослихстановить майже 86%. Після прийому середній час досягнення максимальноїконцентрації в сироватці крові становить 1 год. Одночасний прийом ламівудину зїжею призводить до уповільнення його всмоктування, проте ступінь всмоктуванняне змінюється. Середній обсяг розподілу ламівудину становить 1,3 ± 0,4 л/кг,період напіввиведення - 5 - 7 год. Ламівудин має лінійну фармакокінетику увсьому діапазоні терапевтичних доз і характеризується обмеженим зв'язуванням зальбуміном. Ламівудин перетинає гематоенцефалічний бар’єр. Співвідношенняконцентрації ламівудину в спинномозковій рідини і сироватці крові через 2 - 4год після перорального прийому становить 0,12. Ламівудин виводиться з організмуу незміненому вигляді шляхом ниркової екскреції. Ймовірність метаболічнихвзаємодій ламівудину з іншими лікарськими засобами низька внаслідок низькогоступеня печінкового метаболізму і низького зв'язування з білками плазми крові.Фармакокінетичні показники ламівудину не змінюються при печінковійнедостатності. При нирковій недостатності елімінація ламівудину порушується.Ставудин швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Пікові концентраціїставудину в плазмі крові досягаються через 1 год після прийому. Абсолютнабіодоступність ставудину становить 86,4 ± 18,2%. Кумуляція ставудину не встановлена.Період напіввиведення ставудину становить 1,3 ± 0,2 год. Майже 40% прийнятоїдози ставудину екскретуються у незміненому вигляді із сечею, решта елімінуєтьсяу вигляді метаболітів. Фармакокінетика ставудину у пацієнтів з порушеноюфункцією печінки істотно не відрізняється від такої у пацієнтів з нормальноюфункцією печінки. Кліренс ставудину знижується при зниженні кліренсу креатинінуу пацієнтів з нирковою недостатністю. Показання длязастосування. Віроліс-30 показаний для лікування ВІЛ-інфекції.

Спосіб застосування та дози. Віроліс-30 приймається незалежно від вживання їжі.Інтервал між прийомами препарату має становити 12 год. Рекомендована дозапрепарату для дорослих з масою тіла менше 60 кг становить 1 таблеткуВіролісу-30, 2 рази на день. Рекомендована доза препарату для дітей з масоютіла 37 кг і більше становить 1 таблетку Віролісу-30, 2 рази на день.

Побічна дія. Змінилабораторних показників.Підвищення рівня аспарагінтрансферази та аланінтрансферази (у 5 разів перевищуютьверхню межу норми), підвищення рівня білірубіну в сироватці крові (у 5 разівперевищує верхню межу норми), анемія, нейтропенія, тромбоцитопенія, підвищеннярівня амілази в сироватці крові, лактатацидоз. Дерматологічні реакції: макуло-папульозне еритематозне висипання, свербіж.У більшості випадків висипання відмічалося протягом перших 28 днів лікуванняпрепаратом. Алергічні реакції: пропасниця, артралгія, міалгія, лімфаденопатія,яка може супроводжуватись одним або декількома з таких симптомів - гепатит,еозинофілія, гранулоцитопенія, порушення функції нирок, і симптомів, якісвідчать про ураження інших внутрішніх органів; анафілактичні реакції,ангіоневротичний набряк, кропив’янка, синдром Стівенса-Джонсона, токсичнийепідермальний некроліз, який у поодиноких випадках призводив до летальнихнаслідків. Шлунково-кишковий тракт: підвищення активності ГГT, АЛТ, АСТ, ЛФ і рівнязагального білірубіну, нудота, блювання, діарея, біль у животі, в поодинокихвипадках - жовтяниця, тяжкі гепатотоксичні реакції, ураження слизової оболонкиротової порожнини, панкреатит, гепатит.Система кровотворення: гранулоцитопенія відмічалася частіше у дітей.Центральна нервова система: підвищена втомлюваність, головний біль,сонливість, безсоння, депресія.Інші: пропсаниця, міалгія, біль у суглобах, порушення функції нирок,порушення функції печінки, м'язові розлади, включаючи (рідко) рабдоміоліз,пневмонія, кашель, назальні симптоми, периферична нейропатія.

Протипоказання. Віроліс-30протипоказаний пацієнтам з гіперчутливістю до будь-якого інгредієнта препарату,пацієнтам з кліренсом креатиніну < 50 мл/хв, дітям з масою тіла менше 37 кг.Препарат також протипоказаний в період годування груддю.

Передозування. Посилення побічної дії. Специфічного антидоту немає. При передозуваннірекомендується проводити симптоматичну та підтримуючу терапію, слід провестигемодіаліз.

Особливості застосування. Через форму випуску Віроліс-30 не показанийдорослим з масою тіла 60 кг і більше, таким пацієнтам слід призначатиВіроліс-40. Пацієнтам похилого віку корекція дози препарату не потрібна.Пацієнтам з порушеною функцією печінки корекція дози препарату не потрібна, алелікування таких пацієнтів слід проводити під постійним наглядом. Адекватні ідобре контрольовані дослідження з використання препарату для лікування вагітнихне проводилися, тому під час вагітності Віроліс-30 слід використовувати лишетоді, коли очікувана користь терапії перевищує потенційний ризик для плода.

Взаємодіяз іншими лікарськими засобами.Зидовудин конкурентно зменшує внутрішньоклітинне фосфорилювання ставудину, томуодночасне застосування Віролісу-30 із зидовудином не рекомендовано.Фармакологічна активність ставудину пригнічується при одночасному застосуванніз доксорубіцином.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, недоступному длядітей місці, при температурі не вище 250С. Термін придатності – 2роки.
Переглядів: 696 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я